سه شنبه, 26 شهریور 1398

هفته‌نامه شماره ۵۷۳:  ۲۵ شهریور ۱۳۹۸

نشست مطبوعاتی فرمانده انتظامی سیرجان برگزار شد:
پلمب 60 مغازه و منزل به جرم فروش مواد مخدر

 گروه حوادث
در حالی‌که فرمانده انتظامی سیرجان سال گذشته در بین مسئولان شهرستان بیشترین ارتباط را با مطبوعات داشت و چهار بار نشست مطبوعاتی برگزار کرد امسال هم در این رابطه پیش قدم بود و اولین نشست مطبوعاتی خود را روز پنج‌شنبه برگزار کرد و تمامی سوال‌های خبرنگراران را پاسخ داد. حتی سرهنگ محمدرضا ایران‌نژاد سراغ خبرنگاری را گرفت که همیشه سئوال‌های انتقادی می‌کرد و گفت چرا امروز نیامده است؟ اهمیت اطلاع‌رسانی برای سیستم انتظامی سیرجان کاملا روشن شده و به همین دلیل علاوه بر فرمانده انتظامی‏، رییس پلیس آگاهی‏، رییس پلیس فتا، رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر، معاونت اجتماعی‏، رییس راهنمایی و رانندگی و فرمانده پلیس راه هم حضور داشتند و به سوال‌های خبرنگاران با جزئیات پاسخ می‌دادند. نکته قابل تاملی که در نشست مطبوعاتی سرهنگ‌ایران‌نژاد و مسئولان انتظامی سیرجان به چشم می‌خورد این بود که آنها حتی به سئوال‌های انتقادی و افزایش آمارها مثل آمار سرقت پاسخ می‌دادند.
فرمانده انتظامی سیرجان در ابتدای این نشست گفت: سال گذشته به دلیل تک محصولی بودن سیرجان و نبود پسته فکر می‌کردیم با مشکلات عدیده‌ی امنیتی مواجه شویم ولی خوشبختانه با کمک همکاران بدون جرایم خاص سال را به پایان بردیم و حتی یک سرقت مسلحانه نداشتیم. به‌گفته‌ی وی حتی در کشف سرقت 177 درصد رشد نسبت به سال 96 داشتیم و با توجه به افزایش سرقت‌ها باید شهروندان مراقب اموالشان باشند. وی ادامه داد در سال قبل هشت فقره قتل اتفاق افتاد که 60 درصد نسبت به سال 96 افزایش داشته است ولی تمامی قاتلان هم دستگیر شده‌اند. وی افزود: در سه ماهه ابتدایی امسال دو کلانتری در سیرجان به بهره‌برداری می‌رسند و این خدمت بزرگی به شهروندان است.
اما آمار کشف مواد مخدر در سال گذشته در سیرجان به حدی چشمگیر بوده که چند روز پیش از رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان سیرجان تجلیل به عمل آمده است. سال گذشته بیش از چهار تن انواع مواد مخدر که سه تن آن تریاک بودند کشف شده است. در همین رابطه 500 نفر دستگیر شده‌اند 60 باب مغازه و منزل که مواد مخدر در آن بفروش می‌رسیده پلمب شده است. سرهنگ ایران‌نژاد در مورد تیراندازی ماموران در یک نزاع دسته‌جمعی در نجف‌شهر و مرگ یک نفر که در نزاع حضور نداشت بر اثر شلیک ماموران گفت: افرادی بعد از یک تصادف با هم درگیر می‌شوند، مامور ما هم در این صحنه حضور پیدا می‌کند و آنها با مامور گلاویز می‌شوند و او را باسلاح سرد مجروح می‌کنند مامور ما هم با توجه به این اتفاق شلیک می‌کند و یک نفر فوت می‌کند. من به خانواده این فرد تسلیت می‌گویم. این پرونده با جدیت در دستگاه قضایی در حال پیگیری است و هر نتیجه ای که برسد ما آن را اعلام می کنیم.
وی در مورد تاخیر حضور پلیس در برخی حوادث بعد از تماس با 110 هم گفت: شماره 110 تمام شهرستان های استان در کرمان تجمیع شده و باید هر فردی که تماس می‌گیرد اسم شهرش را بگوید. برخی تماس می‌گیرند و مثلا می گویند در خیابان امام نزاع شده و سریع قطع می‌کنند. حالا باید اپراتور کلی تلاش کند که ببیند این نزاع در کدام شهر است و بعد به پلیس همان شهر اطلاع دهد.