یکشنبه, 24 تیر 1397

هفته‌نامه شماره 518: 11 تیر 1397

فرمانده انتظامی سیرجان: عبور قاچاقچیان از سیرجان را بسیار سخت کرده‌ایم
کشف 823 کیلوگرم تریاک در 5 عملیات
- گروه حوادث
ماموران انتظامی سیرجان در پنج عملیات 823 کیلوگرم تریاک کشف کردند.
فرمانده انتظامي شهرستان سيرجان گفت : ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر شهرستان سيرجان روز شنبه در راستاي اجراي طرح شناسايي و انهدام شبكه‌هاي قاچاق مواد مخدر هنگام کنترل خودروهای عبوری در يكي از محورهاي مواصلاتي شهرستان به يک دستگاه خودروي مزدا دو كابين سفيد رنگ مشكوك شده و دستور ايست صادركردند. سرهنگ ایران‌نژاد گفت: وی پس از مشاهده ماموران اقدام به فرار کرد ولی با هوشیاری ماموران فرار وی ناکام و خودرو متوقف شد. به گفته رییس پلیس سیرجان در بازرسي از اين خودرو 506 كيلوگرم ترياك که به طرز ماهرانه‌ای جاسازی شده بود، كشف و ضبط شد. سرهنگ ايران‌نژاد افزود: در اين زمينه يك دستگاه خودرو مزدا توقيف و دو نفر قاچاقچي دستگير که براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضایي شدند.
  سرهنگ ‌محمد‌رضا ايران‌نژاد ادامه داد: ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر شهرستان سيرجان در راستاي اجراي طرح شناسايي و انهدام شبكه‌هاي قاچاق مواد مخدر حين كنترل خودروهاي عبوري در محور سیرجان - بافت به يک دستگاه خودروي پژو پارس مشكوك شده و دستور ايست دادند. در بازرسي از این خودرو 127 كيلوگرم ترياك كشف شد. ایران‌نژاد خاطر‌نشان کرد: در اين رابطه يك دستگاه خودرو پژو پارس توقيف و پرونده براي سير مراحل قانوني به مراجع قضایي تحویل داده شد.
فرمانده انتظامي شهرستان سيرجان افزود: در عملياتي ديگر ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر حين كنترل خودروهاي عبوري در محور سيرجان- شهربابك به يك دستگاه كاميون مشكوك می‌شوند و آن را متوقف می‌کنند. به گفته سرهنگ ایران‌نژاد در بازرسی ماموران از این کامیون مقدار 50 كيلوگرم ترياك كشف و دو مرد و یک زن قاچاقچي نيز در اين رابطه دستگير شدند.
 سرهنگ ‌محمد‌رضا ايران‌نژاد گفت: ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر شهرستان سيرجان هنگام كنترل خودروهاي عبوري در يكي از محورهاي مواصلاتي شهرستان به يک دستگاه خودروي پژو پارس مشكوك شده و دستور ايست صادركردند. وي تصريح كرد: در بازرسي از این خودرو 137 كيلوگرم ترياك که به طرز ماهرانه‌ای در خودرو جاسازی شده بود، كشف شد. ایران‌نژاد خاطر‌نشان کرد: در اين رابطه يك دستگاه خودرو پژو پارس توقيف و یک نفر دستگیر شد.
فرمانده انتظامي شهرستان سيرجان افزود: در عملياتي ديگر ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر، حين كنترل خودروهاي عبوري در محور سيرجان- بندرعباس به يك دستگاه كاميون مشكوك می‌شوند و آن را متوقف می‌کنند. ایران‌نژاد بیان کرد: در بازرسی ماموران از این خودرو مقدار 3 كيلوگرم ترياك كشف و یک مرد قاچاقچي در اين رابطه دستگير شد.
سرهنگ ایران‌نژاد با اشاره به اين‌كه اين محموله‌هاي قاچاق از جنوب كشور به مقصد شهرهاي مركزي بارگيري شده بودند، از شهروندان خواست در صورت مشاهده و برخورد با هرگونه تهيه، توزيع و فروش موادمخدر در اسرع وقت از طريق تلفن 110 و 128 به پليس اطلاع دهند تا نسبت به شناسايي جرم و دستگيري متخلفان اقدام شود.