جمعه, 03 اسفند 1397

هفته‌نامه شماره 549:  29بهمن1397

حاشیه‌ها دست از سر فوتبال گل‌گهر برنمی‌دارد

گل‌گهر نفرین شده

- گروه حوادث

حاشیه‌ها دست از سر فوتبال گل‌گهر برنمی‌دارد. این بار مسئولان باشگاه گل‌گهر تصمیم گرفته‌اند درباره این اتفاق سکوت کنند و پاسخ مطبوعات و افکار عمومی را با یک بیانیه چند خطی بدهند. هنوز حکم جادو و جادوگری در فوتبال گل‌گهر و خونه به خونه بابل خشک نشده که اتفاقی دیگر تیم فوتبال گل‌گهر را به حاشیه برده است. گل‌گهر در هفته‌ی گذشته بازی را با نتیجه یک بر صفر به تیم فوتبال مس رفسنجان واگذار کرد. داوری این بازی اعتراض زیادی را از سوی کادر مربیگری گل‌گهر به همراه داشت. منصور احمدی دستیار بگوویچ در کلیپی که از او منتشر شده به عملکرد داور اعتراض می‌کند و به او می‌گوید؛ امیدوارم همسر و فرزندت سرطان بگیرند. این موضوع با واکنش‌های زیادی همراه بوده است.

- حاشیه پررنگ‌تر از متن

گل‌گهر امسال درگیر حاشیه‌ها بوده است. چند ماه پیش مسئول ورزشگاه امام‌علی سیرجان در بازی گل‌گهر و خونه‌به‌خونه لیوان ادرار در دروازه خونه‌به‌خونه ریخت و یکی از عکاسان خونه‌به‌خونه از این اتفاق عکس گرفت و آن را منتشر کرد. مسئولان گل‌گهر و هیئت فوتبال سیرجان ابتدا موضوع را تکذیب کردند و بعد مسئول چمن ورزشگاه این موضوع را پذیرفت. 

- تنبیه سخت

کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال ایران طی حکمی حسن بدخشان رییس هیات فوتبال شهرستان سیرجان را که به صورت غیرقانونی همزمان در باشگاه گل‌گهر رییس هیئت‌مدیره بود بر اساس تحقیقات کمیته اخلاق در موضوع نظارت بر عوامل زیر مجموعه و برگزاری مسابقه، اقدامات مناسب را انجام نداده و به محرومیت مادام‌العمر از فعالیت در فوتبال محکوم شد.

علی لری‌گویینی، که عامل ریختن ادرار در زمین بازی تشخیص داده شد نیز به محرومیت دایمی از فعالیت در فوتبال محکوم شد. رضا فتح‌آبادی سرپرست تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان نیز به یک سال محرومیت و تیم فوتبال گل‌گهرسیرجان نیز به انجام دو بازی خارج از استان کرمان محکوم شده است.

- رفت و برگشت‌های میرزاپور

پیش از آن نیز حضور ابراهیم میرزا‌پور به عنوان مربی دروازه‌بانان در این تیم حاشیه‌های زیادی داشت. درگیری این مربی با کادر فنی و مسئولان باشگاه بعد هم رفتن او و برگشت ناگهانی‌اش و بعد هم دوباره رفتنش حاشیه‌های زیادی داشت. او تصمیم گرفته بود علیه باشگاه گل‌گهر مصاحبه بکند که از این کار منصرف شد. 

- حاشیه به جای لیگ برتر

به نظر می‌رسد مدیریت و سرپرستی ضعیف باعث به‌وجود آمدن این حواشی شده است. پس از اتفاق اخیر مسئولان باشگاه تصمیم گرفتند تا سکوت کنند. محمد جواهری مدیرعامل باشگاه گل‌گهر سیرجان علی‌رغم چندین بار تماس در دسترس نبود و منصور احمدی هم اعلام کرده از سوی باشگاه ممنوع‌المصاحبه شده است. باشگاه گل‌گهر و منصور احمدی تنها به دادن دو بیانیه اکتفا کردند. 

- عذرخواهی‌های مجازی

به گزارش «تیتر ورزشی» منصور احمدی از داور عذرخواهی و طلب حلالیت کرده است:«در آن لحظه احساسی بودم و از اینکه به داور نزدیک شده و حرف‌هایی زدم پشیمان هستم و از وی طلب حلالیت می‌کنم. احمدی افزود: کسانی که مرا می‌شناسند می‌دانند که بنده تاکنون یک‌بار هم با داوران درگیری نداشته‌ام و به مسایل اخلاقی پایبند بوده‌ام و حواشی دیدار با مس رفسنجان یک اتفاق بود که دیگر از بنده تکرار نخواهد شد».

باشگاه  گل‌گهر هم بیانیه‌ای در فضای مجازی منتشر کرده که در بخشی از آن آمده: «باشگاه گل‌گهر با وجود اینکه از مراجع قانونی پیگیر حق خود در مورد اشتباهات داوری بوده، مربی خاطی را به کمیته انضباطی باشگاه فراخواند».

 - فوتبال ایران بیمار است

یکی از پیشکسوتان فوتبال سیرجان به شرط نیاوردن اسمش به پاسارگاد گفت: در این مورد باید مسئولان باشگاه گل‌گهر پاسخ دقیقی بدهند. آقای احمدی باید بگوید چرا این حرف را زده است. سرپرست تیم باید این افراد را توجیه بکند. وی ادامه داد: فوتبال ایران بیمار است وقتی بازیکنان و مربیان مشهور ایران حرف‌های رکیک‌تر می‌زنند چه توقعی از بقیه وجود دارد؟ 90 دقیقه فشار روانی بوده ناملایمات داخل زمین هم بوده است. من حرف این فرد را نمی‌پذیرم.  

- ادبیات ایشان مناسب نبود

یکی از مسئولان تیم فوتبال گل‌گهر که نخواست نامش فاش شود گفت: مربیان بزرگ دنیا هم اعتراضاتی دارند اما مهم این است نوع ادبیات ایشان نامناسب بوده است. نفرین کردن بسیار کار نامناسبی است. وی افزود: باید از جامعه‌ی ‌ورزشی عذر‌خواهی بکنیم. وی معتقد است این موضوع باز هم گل‌گهر را به حاشیه برده است. وی در مورد حاشیه‌های به وجود آمده از ابتدای سال برای تیم فوتبال گل‌گهر گفت: هدف تیم فوتبال گل‌گهر رفتن به لیگ برتر بود و در همان پنج هفته‌ی اول دچار حاشیه شد و باعث شد که نتیجه نگیرند. وی گفت: برای حواشی پیش آمده فعلا نمی‌شود کار خاصی کرد. امیدوارم تا فصل آینده این مشکلات رفع شود.