شنبه, 03 فروردين 1398

هفته‌نامه شماره 552:  20 اسفند 1397

«جهاد نصر» هنوز شانس صعود دارد

- امین شول زیدآبادی

تیم فوتبال جهاد نصر سیرجان در ادامه رقابتهای لیگ دسته سه کشور چهارشنبه گذشته در ورزشگاه تختی مقابل میهمان خود، تیم فوتبال شهید باقری گویم در یک دیدار جنجالی و پر‌حاشیه به تساوی یک بر یک دست یافت. 

تک‌گل جهاد‌نصر را مختار جمعه‌زاده در دقیقه ۶۵ به ثمر رساند و درگیری بازیکنان دو تیم نیز در دقایق پایانی موجب اخراج مهدی دیانی از جهاد نصر و یک بازیکن از گویم شد.

جهاد نصر با این تساوی ۲۵ امتیازی شد و در رده چهارم جدول گروه جنوب قرار گرفت اما با توجه به دو بازی باقی‌مانده شاگردان قاسم شهبا هنوز شانس صعود به لیگ دسته دوم کشور را دارند.

آنها عصر امروز دوشنبه در ورزشگاه تختی سیرجان در یک بازی حساس از تیم رده دومی ملی حفاری خوزستان میزبانی می‌کنند و شنبه آینده در آخرین بازی میهمان باغ ملک خوزستان خواهند بود.

قاسم شهبا سرمربی جهاد نصر در پایان دیدار با شهید باقری گویم در گفتوگو با پاسارگاد گفت: با توجه به جدول بازی‌ها ما هنوز شانس صعود به لیگ دسته دوم را داریم و اگر بتوانیم در دو بازی آینده امتیازات لازم را کسب کنیم می‌توانیم صعود‌کننده باشیم.

شهبا گفت: این تیم کارگری دومین سال خود را در مسابقات کشوری سپری می‌کند و در این دو سال همواره مدعی بوده‌ایم. سال گذشته هم فقط با اختلاف یک امتیاز صعود نکردیم. 

وی در پاسخ به این پرسش که چرا جهاد نصر در نیم فصل اول صدرنشین بود اما در نیم فصل دوم دچار افت شد گفت: البته ما هنوز مدعی صعود هستیم اما باید بگویم که برخی تیم‌های لیگ دسته سه از مرحله دوم به مسابقات اضافه شدند در حالی که ما از تیرماه سال گذشته مدام در شرایط مسابقه بودیم و بدن بازیکنان کمی تحلیل رفته است. تیم‌هایی مثل ملی حفاری اهواز از مرحله دوم وارد مسابقات شدند و شرایط جسمی و روحی آماده‌تری دارند.

سرمربی جهاد نصر با اشاره به اینکه لیگ دسته سه با حضور ۳۰ تیم  در سه گروه شمال، مرکز و جنوب برگزار می‌شود گفت: جهاد نصر در گروه جنوب کشور قرار دارد. در گروه جنوب پنج تیم از خوزستان، دو تیم از بوشهر، یک تیم از فارس، یک تیم از هرمزگان همراه با تیم جهاد نصر حضور دارند. مسافت طولانی برای ما که باید پنج مرحله به خوزستان و دو مرحله به شیراز با اتوبوس سفر کنیم کار سختی است. هفت تیم خوزستانی و بوشهری شرایط راحت‌تری دارند و انگار در لیگ استان خودشان بازی می‌کنند.

شهبا اضافه کرد: در کنار اینها فشار وحشتناک تماشاگران حریف را نیز اضافه کنید. در سیرجان ما بهترین میزبانی را داریم ولی هواداران آنچنان فشاری به تیم‌های حریف نمی‌آورند. وی در مورد کیفیت بازی‌ها و داوری‌های لیگ دسته سه نیز گفت: اشتباهات داوری در لیگ برتر و لیگ یک بیشتر مورد نظارت قرار دارد اما در لیگ سه نظارت ضعیف است. تیم‌ها به هر ترفندی دنبال نتیجه هستند؛ از داوری گرفته تا دعوا و چاقو و قمه‌کشی!

سرمربی جهاد نصر با بیان اینکه صعود جهاد نصر به نفع فوتبال شهرستان است گفت:  از ابتدای تشکیل این تیم اعلام کردیم هر بازیکنی که توان بازی در تیم جهاد نصر را دارد به تمرینات ما بیاید و سعی کردیم در کنار بازیکنان جوان و بااستعداد سیرجانی از چند بازیکن باتجربه سابق گل‌گهر هم استفاده کنیم. ما اگر به لیگ دو صعود کنیم طبق قانون مجبوریم در رده‌های نوجوانان‌، جوانان و امید تیم‌داری کنیم که این به نفع همه فوتبالیست‌های سیرجان است و می‌توان گفت در کنار گل گهر یک باشگاه دیگر شکل می‌گیرد و فضا برای بازیکنان مستعد بازتر می‌شود.