شنبه, 03 فروردين 1398

هفته‌نامه شماره 552:  20 اسفند 1397

سارقان 18 خودروی پراید دستگیر شدند

- گروه حوادث

یک باند سرقت خودروهای پراید که یک زن آن را مدیریت می‌کرد، شناسایی و چهار نفر دستگیر شدند. این باند به سرقت 18 خودرو اعتراف کرد. فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان در رابطه با این پرونده به پاسارگاد گفت: از حدود دو ماه قبل سرقت خودروهای پراید مدل پایین افزایش قابل توجهی داشت. عده‌ای این خودروها را سرقت می‌کردند و چند روز بعد در حالی که تمامی وسایل آن را باز کرده بودند، در گوشه‌ای رها می‌کردند. به گفته‌ی سرهنگ محمد‌رضا ایران‌نژاد آن‌ها تمام قطعات را که امکان فروش داشت از ماشین برمی‌داشتند. ماموران پس از انجام کارهای اطلاعاتی متوجه شدند که یک باند به سرپرستی یک زن جوان این خودروها را سرقت می‌کند. ماموران پس از کارهای اطلاعاتی و استفاده از دوربین‌های شهری توانستند چهره یک زن را مشاهده و شناسایی او را آغاز کنند. سرهنگ محمد‌رضا ایران‌نژاد ادامه داد: ماموران پس از چند روز کار تحقیقاتی سرانجام این زن را در یک منزل مسکونی دستگیر کردند. هم‌زمان سه همدست او نیز از سوی پلیس آگاهی و کلانتری‌ها دستگیر شدند. به گفته‌ی رییس پلیس سیرجان این سارقان به اداره آگاهی منتقل شدند و بازجویی از آن‌ها آغاز شد. آن‌ها ابتدا منکر هر‌گونه سرقت بودند ولی با بازجویی‌های فنی لب به اعتراف گشودند. آن‌ها به سرقت 18 پراید اعتراف کردند. قطعات و وسایل 16 پراید را برداشته و آن‌ها را در محل رها کرده بودند و هنوز دو دستگاه پراید را در اختیار داشتند و از آن‌ها استفاده می‌کردند. این سارقان بین 30 تا 40 سال سن داشتند. سرهنگ ایران‌نژاد در مورد شیوه‌ی سرقت این افراد گفت: آن‌ها در محله‌های غفاری، آباده، ابوریحان، مکی‌آباد و... پرسه می‌زدند و پراید‌های مدل‌پایین را شناسایی می‌کردند و پس از اطمینان ‌از خلوت بودن محل، زن با یک شاه‌کلید در خودرو را باز می‌کرد و ماشین را روشن می‌کرد. آن‌ها خودرو را به یک کارگاه منتقل و تمام وسایل آن را باز و بعد هم خودرو را در جایی رها می‌کردند. آن‌ها وسایل را به یک مال‌خر می‌فروختند که این مال‌خر هم شناسایی و دستگیر شد. سرگرد شکوهی رییس‌پلیس آگاهی سیرجان هم در این رابطه گفت: خودروهای پراید مدل‌پایین آسیب‌پذیری بالایی در رابطه با سرقت دارند و بیش‌تر آمار خودروهای سرقت شده را شامل می‌شوند. وی ادامه داد: ما از شهروندان می‌خواهیم حتما خودروها را به قفل پدال و دزدگیر مجهز کنند و  از پارک کردن خودروها در محله‌های خلوت خودداری کنند. 

بار قاچاق به مقصد نرسید

- گروه حوادث

ماموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز توانستند از یک کانتینر در محور سیرجان- بندرعباس 318 پمپ آب کشف کنند. سرهنگ محمد‌رضا ایران‌نژاد فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان به پاسارگاد گفت: ماموران دایره مبارزه با قاچاق کالا و ارز آگاهی سیرجان هنگام کنترل خودروهای عبوری در محور سیرجان- بندرعباس به یک دستگاه تریلی کانتینر‌دار مشکوک شدند. آن‌ها پس از بررسی مدارک و تطابق آن با بار تریلی متوجه شدند که موتور‌پمپ‌ها قاچاق هستند. پس از انتقال آن‌ها به آگاهی مشخص شد تعداد آن‌ها 318 دستگاه و به مقصد تهران حمل می‌شدند. ارزش ریالی آن‌ها یک میلیارد و 600 میلیون ریال برآورد زده شد. 

مرگ یک نفر بر اثر صاعقه

- گروه حوادث

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: صاعقه در این شهرستان شنبه‌شب منجر به فوت یک تبعه بیگانه شد. علی سالاری به ایرنا گفت: ساعت 19 و 30 دقیقه شنبه شب گزارش صاعقه زدگی یک نفر در روستای بند سراجی از توابع شهرستان جیرفت به مرکز فوریت‌های پزشکی این شهرستان اعلام شد. وی ادامه داد: بلافاصله نزدیک‌ترین تیم امدادی به محل حادثه اعزام شد اما فرد صاعقه‌زده جان خود را از دست داده بود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: فرد فوت شده از اتباع بیگانه بوده و در یکی از گلخانه‌های منطقه بندسراجی فعالیت می‌کرده است.