شنبه, 03 فروردين 1398

هفته‌نامه شماره 552:  20 اسفند 1397

بلورد بدون گدا و معتاد می‌شود

  - پاسارگاد: بخش بلورد با حمایت شرکت جهان فولاد به بخش بدون متکدی و معتاد تبدیل خواهد شد. بخشدار بلورد در این باره می‌گوید: «بعد از دستور استاندار کل استان به 8 منطقه  تقسیم شد و هر یک از شرکت‌های اقتصادی به عنوان مبین اقتصادی یک منطقه انتخاب شدند. در همین راستا شهرستان سیرجان و بردسیر تحت پوشش شرکت صنعتی و معدنی گل‌گهر قرار گرفت. با نظر فرماندار و نماینده سیرجان در مجلس، شرکت جهان فولاد به عنوان مبین اقتصادی بخش بلورد انتخاب شد تا به طور ویژه پیگیر مسایل اجتماعی بخش بلورد شود».

مهدی بیگمرادی درباره فعالیت‌های که برای این بخش در دستور کار قرار گرفته‌اند گفت: «‌مرمت و بازسازی خانه شجاع‌السلطان حسین‌خان بچاقچی با همکاری میراث فرهنگی در دستور کار قرار گرفته است. همچنین در بحث اشتغال‌زایی قرار شد بخش بلورد به بخش بدون متکدی و معتاد تبدیل شود». وی در توضیح بیشتر ادامه داد: «طبق این طرح افراد بیمار (معتادان) شناسایی و به کمپ‌های ترک اعتیاد معرفی می‌شوند». بخشدار بلورد مدعی است که بعد از ترک هم بیماران را حمایت می‌کنند: «وقتی افراد بعد از ترک به جامعه برگردند ما موظف هستیم حمایت‌شان کنیم تا از نظر شغلی تامین شوند، مثلا وام‌های خوداشتغالی در اختیارشان قرار دهیم». به گفته بیگمرادی هیچ تکدی‌ای در بخش بلورد وجود ندارد و با توجه به اینکه آمار دقیقی از تعداد افراد معتاد ندارند این طرح در مرحله اطلاع‌رسانی قرار دارد: «از قبل از عید مبعث با حضور فرماندار در بخش بلورد کار را شروع کرده‌ایم و در حال حاضر در مرحله اطلاع‌رسانی هستیم. به شوراها، دهیاری‌ها، شهرداری و شهروندان از طرق مختلف اطلاع‌رسانی می‌کنیم و بعد از مراجعه متقاضیان آنها را به بخشداری معرفی‌شان می‌کنیم تا بقیه روال طی شود». فرماندار سیرجان نیر در جلسه شورای اداری بلورد که هفته گذشته برگزار شد بر لزوم استفاده از پتانسیل های این منطقه تاکید و ایجاد اشتغال را یکی از اهداف اصلی معین اقتصادی این منطقه عنوان کرد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه سیرجان، در این جلسه منصور مکی‌آبادی بلورد را یکی از بخش های مهم سیرجان دانست و گفت: یکی از مزیت های بلورد آب و هوای خوب و وجود منطقه گردشگری و تفریحی است که باید از طریق جذب سرمایه گذار و استفاده از توان شرکت جهان فولاد به عنوان معین اقتصادی منطقه از آن به نحو احسن استفاده کرد. وی افزود: بلورد بایستی به عنوان نماد اقتصاد مقاومتی معرفی شود و به شهر بدون بیکار و بدون معتاد تبدیل گردد و این موارد محقق نمی شود مگر با همت و همدلی مسئولین بخش بلورد و حمایت مسئولین اقتصادی این بخش.

مهندس عباسلو مدیر عامل شرکت  جهان فولاد و معین اقتصادی بخش بلورد نیز با اشاره به اینکه در هر کاری غیر ممکن وجود ندارد گفت: کارخانه های فولاد را با سرمایه اندک راه اندازی کردیم و اکنون به موفقیت های بزرگ رسیده ایم. در خصوص بلورد نیز می توان با تلاش و همکاری به روزهای خوبی رسید. تمرکز ما روی بخش آموزش است و برای توسعه بخش بلورد از هیچ حمایت و همکاری دریغ نخواهیم کرد. شما حرکت کنید ، ما از حرکت شما پشتیبانی خواهیم کرد.