با گذشت‌ هفته‌ها ازخاتمه کار نمایشگاه محوطه ورزشگاه امام علی تنظیف نشده است

شهردار: تنظیف نمایشگاه وظیفه شهرداری نیست

 گروه خبر:‌ ‌با گذشت ده روز از خاتمه کار نمایشگاه عرضه مستقیم کالا هنوز فضای ورزشگاه امام علی(ع)  به روال عای برنگشته است. سازه‌ها سرپا و تلی از زباله را باد به این طرف و آن طرف می‌برد و  این در حالیست که نه اتاق اصناف و نه شهرداری مسئولیت جمع‌آوری زباله‌ها را نمی‌پذیرد.

یکی از شهروندان که نسبت به این موضوع معترض است به پاسارگاد گفت: «هر سال 2 بار نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در محوطه ورزشگاه امام علی برگزار می‌شود. یک بار قبل از مهر و یک بار هم قبل از عید. هر بار چندین هفته طول می‌کشد که سازه‌ها جمع‌آوری شوند و این در حالیست که در این مدت زباله‌ها جمع‌آوری نمی‌شوند. از این گذشته بعد از جمع‌آوری زباله‌ها شست‌و‌شوی محوطه ماه‌ها طول می‌کشد».

-محمود اسدی رییس اتاق اصناف دراین باره می‌گوید: «بچه‌های شهرداری باید اینجا را تنظیف کنند منتها چون هنوز سازه سرکار بود تنظیف کامل انجام نگرفت.» وی دلیل این تاخیر را اینگونه عنوان کرد: «متاسفانه با توجه به اینکه درگیری در برگزاری نمایشگاه بم پیش آمده تاخیری به وجود آمد و روز گذشته برای باز کردن سازه اقدام شد که بعد از آن تنظیف کامل انجام شود.»

این در حالی است که شهردار معتقد است وظیفه تنظیف به عهده اصناف است و این ایراد بر مجموعه تحت مدیریت وی وارد نیست: «نمایشگاه‌های قبلی در سازمان اتوبوسرانی شهرداری برگزار می‌شد و بابت هر غرفه مبلغی به شهرداری واریز می‌شد و در قبال آن شهرداری صفر تا صد خدمات را تامین می‌کرد. اما امسال دوستان اتاق اصناف قصد برگزاری نمایشگاه به تنهایی را داشتند و نه تنها هیچ مبلغی بابت غرفه به شهرداری نپرداختند که حتی هزینه تابلوهای تبلیغاتی سطح شهر را هم تقبل نکردند. وقتی آنها هیچ همکاری با شهرداری نداشتند پس نباید توقعی داشته باشند. با این حال زباله‌های بزرگ را جمع‌آوری کردیم اما مسئولیت تنظیف به عهده شهرداری نیست.»