شهردار سیرجان در گفت‌و‌گو با پاسارگاد:

پارکینگ نمی‌فروشیم

 گروه شهر

«ساخت پارکینگ طبقاتی» سال‌هاست در لیست برنامه کاندیداهای شهرداری به چشم می‌خورد اما به مرحله عمل نمی‌رسد و با فروش پارکینگ ساختمان‌های چندین‌طبقه باری بر ترافیک شهر به خصوص در هسته مرکزی اضافه می‌شود. اگرچه چندی پیش رییس راهنمایی و رانندگی در اظهارنظری اعلام کرده بود؛ گره‌های ترافیکی فقط به دلیل نداشتن پارکینگ طبقاتی ایجاد می‌شوند اما مشخص نشدن ردیفی در بودجه شهرداری برای این منظور نشان از آن دارد که عزمی برای رفع این مشکل مرکز شهر جزم نیست.

نظر رضا سروش‌نیا شهردار سیرجان را در این زمینه جویا شدیم که آیا بارقه امیدی برای تامین پارکینگ در ساختمان‌های نوساز و ساخت پارکینگ طبقاتی در مرکز شهر وجود دارد یا همچنان برای کنترل ترافیک مرکز شهر به یک طرفه کردن خیابان‌ها متوسل شوند.

 در دوره‌های قبل، فروش پارکینگ ساختمان‌ها یکی از اتفاقات ناخوشایندی بود که شهرداران به آن به عنوان یک منبع درآمد نگاه می‌کردند، در این دوره هم رویه شهرداری همین است؟ 

در این دوره شهرداری تنها با این شرط که ساختمان بر اساس آرای کمیسیون ماده 5 پارکینگ‌شان تامین شود، پروانه صادر می‌شود و این شرط برای تمام ساختمان‌های مسکونی در تمام نقاط شهر اعمال می‌شود.

 عمدتا مشکلات ترافیکی مربوط به تامین نشدن پارکینگ ساختمان‌های تجاری و پزشکان برمی‌گردد، به خصوص در مرکز شهر. این شرط شامل این ساختمان‌ها می‌شود؟

متاسفانه اینجا قانون این اختیار را به بعضی از ارگان‌ها و دستگاه‌ها و مراکز داده ‌که حتما پارکینگ پرسنل و کارکنان تامین شود و پارکینگ مراجعه کنندگان را می‌توانند بخرند. چون معمولا در زمین‌های 250 متر یا 300 متری معمولا پارکینگ برای مراجعه کنندگان تامین نمی‌شود.

 اما شهرداری موظف است از بودجه حاصل از فروش حق پارکینگ این مشکل را با ساخت پارکینگ عمومی‌رفع کند.

برای همین منظور در این دوره حساب جداگانه‌ای به نام «حساب پارکینگی»  باز کردیم. پولی که از محل فروش پارکینگ خانه‌های قدیمی که قصد ساخت و ساز و اضافه کردن واحد داشتند به این حساب واریز می‌شود که حتما باید در جهت احداث پارکینگ در نقاط مرکزی شهر هزینه شود البته تاکنون موجودی این حساب مبلغ خیلی چشمگیری نیست. 

 ساخت پارکینگ طبقاتی یکی از برنامه‌های شما بود، اما تاکنون اقدام عملی در این زمینه انجام نشده است. 

در هیئت عالی سرمایه‌گذاری تصمیمات خوبی گرفته شده است و در قدم اول پیگیر ساخت پارکینگ طبقاتی در اول خیابان امام هستیم. سرمایه‌گذارش را هم پیدا کردیم که زیرزمین و همکف را تجاری برای خود بردارد و 5 طبقه روی آن را به صورت پارکینگ طبقاتی احداث کند.

 اگر سرمایه گذار برای این کار وجود دارد، چرا کار را شروع نمی‌کنند؟

تنها مشکل سر راه اجرای این پروژه برمی‌گردد به این که بخشی از زمین متعلق به فردی است که هنوز با شهرداری به توافق نرسیده است. بعد از برگزاری چند جلسه مذاکره با صاحب ملک، در حال حاضر زمین را برای کارشناسی به هیئت ارزیاب سپرده‌ایم که بعد از این مرحله یا زمین را بخریم و یا اگر با مالک به توافق نرسیم سهم ایشان را تفکیک کنیم.

  چرا در بودجه امسال هیچ ردیفی برای آن در نظر گرفته نشده است؟ این نشان می‌دهد که چندان به این نیاز شهر توجهی نشده است ؟

امسال در بحث پارکینگ هیچ مبلغی در بودجه دیده نشده چون هدف اصلی‌مان برای ساخت همین زمین اول خیابان امام بود و در این مورد هم مطمئن نبودیم بتوانیم زمین را تملکش کنیم. اگر بخواهیم پارکینگ 5 تا 7 طبقه بسازیم ترجیح این است که کل زمین را تملک کنیم و باید منتظر نتیجه نهایی مذاکرات باشیم.

 ساختمان‌های پزشکان با توجه به تعداد زیاد مراجعه‌کننده هیچ‌کدام پارکینگ‌شان تامین نیست و همین موضوع باعث بروز گره‌های ترافیکی می‌شود، برای نمونه کوچه دکتر ادیب‌پور و یا کوچه دکتر طاهری. شهرداری برنامه‌ای برای رفع این مشکل دارد؟ 

دقیقا بیشتر در هسته اصلی و مرکز شهر مشکل پارکینگ داریم و گره‌های ترافیکی سر تقاطع‌ها و میدان‌ها و خیابان‌های پرتردد به وجود می‌آید بایستی توسط پارکینگ طبقاتی حل شود ، برای این کوچه‌ها زمین با کاربری پارکینگ نداریم ولی در بخش سرمایه‌گذاری پیگیر این قضیه هستیم که با بخش خصوصی وارد مذاکره شویم که طبقه همکف را تجاری و بقیه طبقات را پارکینگ بسازد میراث فرهنگی اجازه ساخت بیش از 4 طبقه را در این مناطق نمی‌دهد. 

 ساخت پارکینگ طبقانی را تنها راه رفع مشکل ترافیک مرکز شهر می‌دانید؟

متاسفانه هنوز در شهرهای کوچک ساخت پارکینگ طبقاتی جا نیفتاده است و با راهکارهایی چون یک‌طرفه کردن خیابان‌ها و مواردی از این دست مشکل ترافیکی شهر حل می‌شود اما بالشخصه معتقدم باید فرهنگ ساخت پارکینگ نهادینه شود. 

 برای فرهنگ‌سازی اولین قدم باید از سمت شهرداری و با نفروختن پارکینگ ساختمان‌ها برداشته شود.

تحت هیچ شرایطی پارکینگ را حداقل در هسته مرکزی شهر نمی‌فروشیم. البته یک فرهنگ خیلی بد دیگری هم وجود دارد که حتی ساختمان‌هایی هم که پارکینگ مراجعه کنندگان را تامین کرده‌اند استفاده از آن را تنها مختص کارکنان می‌دانند و اجازه استفاده از پارکینگ را به مراجعه‌کنندگان نمی‌دهند.