کشف 144 راس گوسفند قاچاق

 گروه حوادث

فرمانده انتظامی سیرجان گفت: ماموران پاسگاه انتظامی گلستان در بازرسی از یک کامیون در کیلومتر 60 محور سیرجان - بندرعباس، 144 راس گوسفند که فاقد پروانه بهداشتی و مجوز حمل بود،کشف کردند.

به گفته‌ی سرهنگ محمد رضا ایران‌نژاد ارزش احشام یک میلیارد و 450 میلیون ریال برآورد شده است. وی افزود در این زمینه دو متهم دستگیر وتحویل مقامات قضایی شد. 

تلف شدن 21 راس دام در تصادف

 گروه حوادث

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما فرمانده انتظامی سیرجان سرهنگ محمدرضا ایران‌نژاد گفت: در برخورد خودروی سواری سمند با گله گوسفندان در کیلومتر 32 محور سیرجان-بافت در حوالی بخش بلورد سیرجان 21 راس دام تلف شدندکه علت حادثه بی‌احتیاطی و سرعت غیرمجاز راننده  خودرو  اعلام شد.

تشکیل کمیته‌ای برای بررسی آمار جرایم

 گروه حوادث

معاون آمار و فناوري اطلاعات دادگستري استان کرمان گفت: مرکز آمار و فناوري اطلاعات قوه قضاييه در حال تهيه نرم افزار جامع بانک اطلاعات مجرمان است.

به گزارش خبرگزاري آريا، حميد خالقي گفت: با توجه به هماهنگ نبودن آمارهاي اعلام شده از سه مجموعه دادگستري، استانداري و نيروي انتظامي در زمينه‌هاي مختلف از جمله کشفيات، قتل، سرقت، طلاق و... کميته‌اي براي بررسي اين آمارها تشکيل شد. وي گفت: در جلسه‌اي که بين اين سه مجموعه برگزار شد مصوب شد که اطلاعات هر مجموعه به مجموعه ديگر ارسال شود تا هرجا مغايرتي وجود دارد برطرف شود. 

کشف 125 کیلوگرم هروئین

 گروه حوادث

دادستان عمومی و انقلاب بردسیر از کشف یک محموله 125 کیلوگرمی هرویین در این شهرستان خبر داد. به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان کرمان، محمدامین نخعی گفت: در پی اعلام منابع خبری مشخص شد یک باند قاچاق مواد مخدر قصد انتقال محموله سنگین مواد مخدر از استان سیستان و بلوچستان به سمت استان‌های غربی کشور را دارند.

وی افزود: بلافاصله موضوع در دستور کار دستگاه قضائی و ماموران مواد مخدر شهرستان قرار گرفت و پس از هماهنگی‌های لازم و صدور دستور قضائی دو اکیپ از مأموران مواد مخدر به محور رابر به گلزار اعزام شدند. وی بیان کرد: پس از یک تعقیب و گریز خودروهای حامل مواد مخدر متوقف و بعد از بازرسی‌های به‌عمل آمده مشخص شد که مقدار 125 کیلو و 900 گرم هروئین و 198 کیلوگرم تریاک در کف خودروها جاسازی شده است.

دستگیری 18 نفر در پرونده مشروب سمی بندرعباس

 گروه حوادث

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسنی اژه‌ای گفت: 

 در پرونده ساخت مشروبات الکلی غیر مجاز در بندر عباس 18 نفر بازداشت شدند.

به گزارش ایسنا سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: 38 نفر در کشور به علت مصرف مشروبات الکی غیرمجاز فوت و 432 نفر نابینا و دیابتی شدند.