سازمان بازرسی در پیگیری موضوع سیل اخیر نقش بسیار مهمی دارد

ایسنا: رییس قوه قضاییه با اشاره به بازدید خود از مناطق سیل زده تاکید کرد که در حوزه آسیب‌شناسی یک اقدام موثر و واقعی صورت گیرد تا دیگر شاهد وقوع حوادث مشابه در کشور نباشیم.رییسی گفت: سازمان بازرسی در پیگیری موضوع سیل اخیر نقش بسیار مهمی دارد. ما قوانین صریحی در خصوص توزیع عادلانه آب داریم که وظایف نهاد‌ها در آن مشخص شده که وزارت نیرو چه کاره است؛ وظیفه امور آب چیست؛ چطور می‌توانیم مسیل‌های دائمی و فصلی را اداره کنیم، همه را قانون مشخص کرده که مثلا لایروبی وظیفه کیست و وظیفه چه کسی رسوب زدایی است.

 97درصد مخازن سدهای خوزستان پر شده است

عصرایران: مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان گفت: در حال حاضر حدود ۹۷ درصد مخازن سدهای استان خوزستان پر شده است. فرهاد ایزدجو آورد بخش سیلابی رودخانه‌های استان را هشت میلیارد و 700 میلیون مترمکعب عنوان کرد و افزود: ۳ میلیارد و ۴۶۰ میلیون متر مکعب از این میزان در مخازن سدها نگهداری و مابقی آن رهاسازی شده است. وی ادامه داد: آورد طبیعی رودخانه‌های استان خوزستان از ابتدای سال آبی ۹۸-۹۷ (اول مهرماه) تاکنون ۲۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون مترمکعب بوده که از این مقدار حدود ۱۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیون متر مکعب از مخزن سدها خارج شده است.

عملیاتی شدن بازار متشکل ارزی تا پایان فروردین

آفتاب: رئیس‌کل بانک مرکزی ضمن اعلام مشخص‌شدن اعضای هیأت مدیره بازار متشکل ارزی و عملیاتی شدن آن تا پایان ماه جاری در مورد قیمت ارز و حواشی ایجاد شده گفت: هیچ‌گاه نگفته‌ام که دلار ۱۱ هزار تومان می‌شود، من فقط به کاهش قیمت اشاره کردم، اما برخی از رسانه‌ها تیتر زده‌اند که قیمت دلار ۱۱ هزار تومان می‌شود. عبدالناصر همتی درباره دلیل عدم اطلاع‌رسانی در خصوص بسیاری از موضوعات به ویژه مسائل مربوط به ارز، اظهار کرد: اگر ما بخواهیم اطلاعات بدهیم دشمن از اطلاعات ما سواستفاده و بر اساس آن برنامه‌ریزی می‌کند، چرا که تمرکز مخالفان کشور و مردم بر این است که بازار پول و ارز را بر هم بزنند.