حالا به هر صورت
 رضا مسلمی‌زاده
ثبت‌نام انتخابات نمایندگی مجلس تمام شد و بعضی‌ها که گفته بودند نمی‌آیند در آخرین دقایق آمدند و برخی دیگر نیامدند تا به حرف خود عمل کرده باشند. آنها که گفته بودند نمی‌آیند اما آمدند، فشار هواداران و طرفداران‌شان را بهانه کردند اما مگر آنها که نیامدند کسی به ایشان التماس نکرد؟
غایب بزرگ روزهای ثبت‌نام نمایندگان این دوره ابراهیم جهانگیری است. او که چهار سال پیش در چنین روزهایی در یک قدمی ورود به مجلس شورا قرار داشت، در تور نظارت استصوابی شورای نگهبان گرفتار شد و راه را برای رقیب هموار کرد. بخش‌های قابل‌توجهی از هواداران وی پس از چهار سال امیدوار بودند با رفع بهانه‌ی دوره‌ی پیش، روزهای خوش گذشته را تکرار کند و تلخی تلاش‌های نافرجام پیشین را با تاخیری چهارساله جشن بگیرند، اما جهانگیری نیامد. شاید دلیلش را باید در گفت‌وگوی چند سال پیش پاسارگاد با او جست.
« پس بزرگترين اشتباهي که اگر به روز اول برگرديد، انجامش نميدهيد چه بود؟
ديگر کانديدا نمي‌شم!
 چرا؟ اين قدر تجربه تلخي بود؟
حالا، به هر صورت!»
در کنار تجربه‌ی تلخ پیشین، اتفاقات دیگری هم افتاده است که می‌توانند به عنوان عوامل تازه، عزم ابراهیم جهانگیری را در نیامدن جزم‌تر کرده باشند و این نشانه‌ای است از هوشمندی رفتار وی در این دوره‌ی انتخابات. هوشمندی که اگر تداوم یابد، از وی نامی ماندگار در تحولات جاری سیرجان ثبت خواهد کرد.
انسجامی که با محوریت جهانگیری در بین اصلاح‌طلبان و هواخواهان تغییر در مناسبات عمومی و اجتماعی سیرجان و بردسیر ایجاد شده بود، تا حدودی بی‌سابقه بود و می‌توانست به پیروزی کم‌نظیری برای ایشان منجر شود. این انسجام اما در روزهای منتهی به انتخابات از هم گسیخت و پس از انتخابات تجربه‌ی این همگرایی باعث شد که عده‌ای به احیای دوباره آن اقدام کنند. مناسب‌ترین فرد را هم برای احیای انسجام از دست رفته، ابراهیم جهانگیری می‌دانستند. خود وی در همان مصاحبه می‌گوید: «مجموعه دوستان ما به شدت تمايل دارند اين انسجام حفظ بشود و در مقاطع مختلف سياسي حضور فعالي داشته باشيم. براي همين بنده هم اعلام کردم و الان هم اعلام ميکنم با تمام وجود در خدمت هستم. هم براي انتخابات شوراها و هم رياستجمهوري و هم کارهاي بعدي».
انتخابات شوراها و ریاست‌جمهوری تقریبا در غیاب ابراهیم جهانگیری برگزار شد و ابراهیم جهانگیری به عهد خود وفا نکرد.
حالا او با ثبت‌نام نکردنش جایگاهی در بین طرفداران خویش یافته و شاید تا حدودی سرمایه‌ی پیشین را بازسازی کرده است. نامزد نشدن در انتخابات می‌تواند شروع فرآیند همان «کارهای بعدی» باشد که قبلا قولش را داده است. «الکریم اذا وعد وفی»