اگر به جایگاه سال ۹۲ برگردیم به روحانی رای می‌دهم

ایسنا: صادق خرازی گفت: همین الان اگر به جایگاه سال ۹۲ برگردیم به روحانی رای می‌دهم. دبیرکل حزب اصلاح‌طلب ندای ایرانیان گفت: معمولاً دولت‌ها در دور دوم، مقبولیت‌شان کمی خدشه‌دار می‌شود. مخصوصاً اکنون که افکار عمومی به رییس دولت اعتراض جدی دارد.  اودر تحلیل علّت کاهش محبوبیت دولت، به فقدان جوانگرایی و عدم به‌کارگیری نیروهای کارآمد و متخصص از سوی دولت دوازدهم اشاره کرد وگفت: من روحانی را به سایر گزینه‌ها رجحان می‌دادم، چرا که او جهان‌دیده و دارای تجربه بود و به سیاست‌خارجه اشراف داشت، اما در مسیر، برخی رفتارهای  روحانی، فاصله او با اصلاح‌طلبان را بیشتر کرد.

افزايش نرخ بنزين در مشاركت انتخاباتي تاثير مي‌گذارد

اعتماد:هادي قوامي، نايب‌رييس كميسيون برنامه و بودجه مجلس: «با توجه به گران‌شدن شبانه بنزين، آن هم بدون اطلاع مردم كه زمينه‌ساز نارضايتي‌ها و تشديد اعتراضات مردمي شد، احتمال دارد اين وضعيت بر كاهش مشاركت اثرگذار باشد، بنابراين بهتر بود مردم در جريان امور قرار مي‌گرفتند و به نظرات و ديدگاه‌هاي آنها توجه مي‌شد. با توجه به نارضايتي‌هاي عمومي حضور مردم پاي صندوق‌هاي راي كاهش مي‌يابد، بنابراين كساني كه اين تصميم را درباره افزايش شبانه قيمت بنزين گرفتند بايد بيشتر با مردم صحبت كنند و شرايط و دلايل‌شان را روشن كنند.

موضوع جاسازی قرص در کیک‌ها امنیتی است

ایرنا: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: موضوع جاسازی قرص در کیک‌ها امنیتی است که با هدف تشویش اذهان عمومی و تخریب صنعت غذایی انجام شده است. سعید نمکی گفت: موارد جاسازی قرص در کیک‌ها در بیرون از چرخه تولید و توزیع رسمی بوده است و همکاران ما در حوزه‌های امنیتی و اطلاعاتی در حال پیگیری موضوع هستند. وی گفت: به زودی جزییات بیشتری از عوامل شبکه این اقدام به مردم اعلام می‌شود.

خواجویی باز هم به صنعت و معدن بازگشت

پاسارگاد: صبح دیروز مراسم معارفه رییس جدید اداره صنعت، معدن و تجارت برگزار شد و طی آن محمدرضا خواجویی رییس سابق این اداره به جای غلامعباس شهبا انتخاب شد. گفته شده است یکی از دلایل رفتن شهباز بازنشستگی وی بوده است. خواجویی در گفت‌و‌گو با پاسارگاد گفت: رفتن و آمدن دوباره من با تصمیم سازمان بوده است و من کارمند سازمانم و هرکجا باشم انجام وظیفه می‌کنم. او تغییرات در اداره صنعت، معدن و تجارت را بی‌ربط به مسائل انتخابات دانست و گفت: من دستگاه اجرایی هستم و کارم هم ربطی به مسائل سیاسی و انتخابات ندارد.