چاپ

هتک حرمت معلم به نفع هیچ کس نیست
- عرفان علوی
سخن گفتن در مذمت و نکوهش تنبیه بدنی دانش آموزان، حکایت زیره به کرمان بردن است اما انتشار چند عکس و سردادن فریاد وامصیبتا توسط سایت‌ها با اغراض مختلف نمی‌تواند اتفاقی باشد و هر عقل سلیمی که دل در گروی این خاک دامن گیر داشته باشد را به تفکر وا می‌دارد.
ضمن تاکید بر قبح تنبیه بدنی دانش آموزان، سوالی ذهن نگارنده را مشغول کرده است که آیا در بین سایر اقشار جامعه هیچ تخلفی انجام نمی شود.
فلسفه دادگاه‌های ویژه و محاکم قضایی خاص چیست؟ فلسفه هیات رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان آموزش و پرورش چیست؟
هتک حرمت جامعه شریف فرهنگیان و نواختن ضربه های متوالی و چنگ زدن بر رخسار این عزیزان در گوشه رینگ تلگرام به بهانه انجام خطای یک فرد متخلف با اغراض خاص چه دست آوردی برای فرهنگ غنی ایرانی و نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهد داشت؟
تلاش در جهت تشویش اذهان و افکار عمومی و زیر سوال بردن زحمات و خدمات معلمان عزیزی که با مشکلات عدیده و فراوان و عدم امکانات لازم و تنها به عشق شکوفایی استعداد فرزندان این سرزمین تمام رنج ها و مرارت‌ها را به جان می‌خرند و کیلومترها رنج سفر را تحمل می کنند تا خود را به کلاس‌های درس در اقصی نقاط استان پهناور کرمان برسانند، چه بهره ای برای منتشر کنندگان دارد.
اکنون که فرصت تحصیل همه فرزندان این دیار با تشکیل کلاس‌هایی با کمتر از پنج دانش آموز فراهم شده تا با انسداد مبادی بیسوادی و پوشش صد در صدی چراغی فرا روی آیندگان روشن شود، نباید چشمان خود را بر روی مشکلات و کمبودها ببندیم و در حالی در زیر کولر و سیستم‌های خنک کننده و تبلت در دست استراحت می کنیم، برخی از واقعیات خط مقدم جبهه تعلیم و تربیت را نادیده بگیریم و فقط به لایک‌های دریافتی در پست‌های مجازی بیندیشیم و حیثیت حرفه‌ای معلمان را وسیله ای برای رسیدن به اهداف خود قرار دهیم.
اگر چه به باور صاحب این قلم و به منظور حفظ حرمت و حیثیت حرفه‌ای معلمان باید اندک افراد خاطی که تعداد آنان از انگشتان یک دست بیشتر نیست، طبق ضوابط و مقررات در هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری آموزش و پرورش، پاسخگوی رفتار خود باشند اما حق نداریم به این بهانه، جایگاه رفیع معلمان را نشانه بگیریم و با حرمت شکنی این قشر فرهیخته به نوعی مرتکب خود زنی شویم.
نمی دانم!؟ اما به گمانم ؛
گر حکم دهند که مست گیرند
در شهر هر آنچه هست گیرند...
معلم عزیزم، شرمنده‌ام، شرمنده‌ام که این روزها حیثیت حرفه ایت را دستاویز اهداف خود قرار داده ایم.
پیشاپیش روزت مبارک
منبع: خبرگزاری مهر