حادثه تلخ درگذشت دانش‌آموز سیرجانی در اردوگاه تکزه
«فاطیما» از اردو به آسمان رفت
 یکی ازاقوام فاطیما: باید همراه دانش‌آموزانی که به اردو می‌روند بهیار و یا آمبولانس برود. ما از بی‌مسئولیتی مسئولان آموزش و پرورش گلایه داریم
 رییس آموزش‌وپرورش: اگر قصوری از جانب مسئولان و یا مدرسه صورت گرفته باشد با آن برخورد می‌کنیم
 گروه حوادث
فاطیما بهروزیان دانش‌آموز پایه‌ی هفتم یکی از مدارس غیردولتی سیرجان روز شنبه در اردوی دانش‌آموزی در اطراف پاریز به زمین خورد و جان خود را از دست داد.
 آموزش‌و‌پرورش باید مسئولیت بپذیرد
مسعود منتظری یکی از اقوام فاطیما به پاسارگاد گفت: مسئولان آموزش‌و‌پرورش چرا بر اردوها نظارت نمی‌کنند؟ چرا یک بهیار و پزشک همراه دانش‌آموزان نمی‌فرستند. اگر آن‌جا عقرب و یا مار بچه‌ها را نیش بزند، مسئولان مدرسه چه باید بکنند؟ وی ادامه داد: مسئولان آموزش‌و‌پرورش حرف‌های ضد و نقیضی می‌زنند و ما معتقدیم فاطیما از بلندی پرت شده است. وی گفت: این بی‌مسئولیتی آموزش‌و‌پرورش است. آموزش‌و‌پرورش باید مسئولیت قبول کند. باید به همراه اردوها آمبولانس و یا پزشک باشد که اگر مشکلی به وجود بیاید قابل رفع باشد.
اردو مجوزهای قانونی را داشته است
رييس اداره آموزش‌وپرورش سيرجان در توضيح اين حادثه به پاسارگاد گفت: 43 دانش‌آموز يکي از مدارس غيردولتي سيرجان به همراه پنج مربي به اردوي دانش‌آموزي در روستاي تکزه پاريز رفتند. به گفته‌ي اکبر محياپور عصر شنبه دانش‌آموزان به همراه مربي در گشت‌وگذار در اطراف اردوگاه بودند و يکي از دانش‌آموزان هنگام پایین آمدن از تپه شروع به دویدن می‌کند و به علت شیب، تعادلش به هم خورده و به زمين می‌‌خورد. مسئولان مدرسه اين دانش‌آموز را به اورژانس و به وسیله ماشین اورژانس به بیمارستان رساندند. ولي متاسفانه وي جان خود را از دست داد. محياپور گفت: در شواهد اوليه دليل مرگ خونریزی و انسداد راه تنفسي است اما پزشکي قانوني پس از بررسي‌هاي دقيق نتيجه را اعلام مي‌کند. وي در مورد اين که آيا از جانب مربيان مدرسه کوتاهي صورت گرفته يا نه؟ گفت: اين اردو مجوزهاي قانوني لازم را داشته و تمامي دانش‌آموزان رضايت‌نامه اوليا را داشته‌اند. وي ادامه داد: من در جلسه مديران آموزش و پرورش استان بودم و پس از اين اتفاق به سيرجان آمدم و يک تيم را مامور بررسي اين موضوع کردم. در بررسي‌هاي اوليه که شنبه‌شب و یکشنبه شب انجام داديم، مشخص شد اين يک حادثه بوده اما ما براي مطمئن شدن و بررسي همه‌جانبه‌ي اين حادثه، اين تيم را با هماهنگی پاسگاه محل مامور کرديم به صورت دقيق و کامل به بررسي موضوع بپردازند. ما به همراه چند دانش‌آموز که حادثه را از نزدیک دیده بودند و ماموران پاسگاه پاریز عصر یک‌شنبه به محل رفتیم و به بررسی صحنه پرداختیم و مشخص شد که این حادثه در شیب یک تپه رخ داده و شاهدهایی هم در محل این موضوع را دیده‌اند. وي ضمن تسليت به خانواده فاطيما بهروزيان افزود: اگر قصوري از جانب مدرسه و يا مربيان صورت گرفته باشد ما قطعا برخورد مي‌کنيم. وي در مورد شايعه‌ي تعطيل شدن اردوهاي مدارس در سيرجان گفت: چنين شايعه‌اي صحت ندارد و اردوها مثل سابق انجام مي‌شود ولي اگر مدرسه‌اي بخواهد، مي‌تواند دانش‌آموزان را اردو نبرد. رييس آموزش‌وپرورش سيرجان در پاسخ به اين سوال که به زمين خوردن اين دانش‌آموز خارج از محدوده‌ي اردوگاه بوده، گفت: اردوگاه محوطه‌ي کوچکي براي استراحت و غذا خوردن است و بچه‌ها مي‌توانند به همراه مربي به اطراف اردوگاه بروند و پياده‌روي کنند و مربی زمان حادثه همراه این دانش‌آموز و دیگر دانش‌آموزان بوده است. محل پياده‌روي و بازي اين دانش‌آموزان صخره‌اي نبوده و مشکلي ندارد. رييس آموزش‌وپرورش سيرجان در مورد وضعيت بيمه‌ي اين دانش‌آموز هم گفت: فاطيما مثل تمامي دانش‌آموزان کشور بيمه‌ي حوادث دانش‌آموزي بوده و مبلغي که در قراردادها آمده به خانواده وي پرداخت مي‌شود.
فاطیما پس از زمین خوردن سرش به سنگ خورد
یکی از دانش‌آموزان که هنگام حادثه همراه فاطیما بود به پاسارگاد گفت: ما برای بازی به اطراف اردوگاه رفتیم. فاطیما شروع به دویدن کرد و پایش به جایی گرفت و محکم به زمین خورد. سر او به یک سنگ برخورد کرد و این اتفاق افتاد.
روایت حادثه از زبان مربی همراه فاطیما
اما مربی همراه این کودکان که از نزدیک شاهد ماجرا بود، حادثه را این‌گونه روایت می‌کند: ساعت چهار بعدازظهر ‌شنبه با بچه‌ها برای قدم‌زدن به بیرون از اردوگاه صاحب‌الزمان تکزه (پاریز) رفتیم. در دامنه‌ی تپه‌ها بودیم که فاطیما شروع به دویدن کرد. بعد هم پایش به یک سنگ برخورد کرد و به شدت به زمین خورد. به گفته‌ی این مربی راننده‌ها نزدیک محل حادثه بودند و آن‌ها را صدا زدیم. آن‌ها آمدند و فاطیما را داخل یک مینی‌بوس گذاشتیم. همان ابتدا شروع به گرفتن شماره اورژانس کردم و پس از چند بار تماس، بالاخره ارتباط برقرار شد. آن‌ها گفتند به سمت روستای کران بیایید. ما هم از خاکی به سمت  سیرجان آمدیم و چند متری که در آسفالت حرکت کردیم، اورژانس رسید. 10 الی 15 دقیقه‌ای گذشته بود که فاطیما را به اورژانس رساندیم. بعد هم با خودروی اورژانس به بیمارستان امام رضا آمدیم. آن‌جا چند پزشک و پرستار بالای سر او آمدند اما پس از چند دقیقه اعلام کردند که او جانش را از دست داده است. وی در مورد این که فاطیما کجا فوت کرد، گفت: زمانی که به زمین خورد و من او را بغل کردم از هوش رفته بود هر چه صدایش زدم متوجه نشد ولی جان داشت. نمی‌دانم فکر می‌کنم در بیمارستان و یا شاید در راه جانش را از دست داد. این حادثه برای من و دیگر مربیان بسیار ناگوار بود. ما از این قضیه واقعا ناراحت هستیم و با خانواده فاطیما ابراز همدردی می‌کنیم. وی ادامه داد: در برخی از شبکه‌های اجتماعی آمده که فاطیما با صخره برخورد کرده، در صورتی که آن‌جا صخره‌ای نبود و ما پایین تپه‌ها بودیم. همه‌ی مجوزهای قانونی را داشتیم و بعد هم برای صورتجلسه به محل رفتیم. وی ادامه داد: 43 دانش‌آموز به همراه پنج مربی به اردو رفته بودیم که این تعداد مربی مناسب است.