سقوط به داخل چاه جان مرد ۴۰ ساله را گرفت
- پاسارگاد
جانشین فرمانده انتظامی شهرستان کرمان گفت: مردی ۴۰ ساله هنگام حفر یک چاه به داخل آن سقوط کرد و جان خود را از دست داد. به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ علی کشاورزی بیان داشت: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر یک فقره مرگ مشکوک در سطح حوزه استحفاظی کلانتری ۲۰ شهر کرمان بلافاصله ماموران انتظامی این کلانتری برای بررسی علت فوت به محل مورد نظر اعزام شدند. وی ادامه داد: در بررسی های به عمل آمده توسط ماموران انتظامی مشخص شد یک مرد ۴۰ ساله هنگام حفر چاه به علت ریزش چاه زیر خاک مدفون شده است که با تلاش ماموران آتش نشانی از زیر خاک بیرون آورده شده و متاسفانه به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست داده است. و با دستور مقام قضایی جسد برای تحقیقات بیشتر به پزشکی قانونی انتقال یافت.

77 پرونده تخلف در استان تشکیل شد
- پاسارگاد
نماینده دادستان در ستاد انتخابات شهرستان کرمان گفت: ۲۱ پرونده از ابتدای تبلیغات تاکنون در استان کرمان تشکیل شده که در حال بررسی است.
به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی سلیمانی گفت: گزارشاتی از وقوع اتفاقاتی که به نظر نماینده نامزدها یا افرادی که در موضوع دخیل هستند تخلف بوده است داشته‌ایم که عمده این مسایل ابهامات است.
وی افزود: آن چیزی که ما به جمع‌بندی رسیده باشیم در زمینه اخبار تخلفات در سطح استان کرمان مطلب قابل توجهی نیست.
نماینده دادستان در ستاد انتخابات شهرستان کرمان گفت: ۲۱ پرونده از ابتدای تبلیغات تاکنون تشکیل شده که در حال بررسی است. همچنین دادستان کرمان از دستگيري هفت نفر از متخلفان انتخاباتي در استان خبرداد و گفت: به جرایم انتخاباتي در اسرع وقت رسيدگي خواهد شد.
وي يادآور شد: دراين رابطه در کل استان 77 پرونده تشکيل که تعداد 24 پرونده در روز انتخابات بوده است.

141 برداشت عضو در سال گذشته
- پاسارگاد
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکزکرمان مسوول اداره پیوند دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: تا پایان سال گذشته ۱۴۱ مورد برداشت عضو در کرمان انجام شده و تاکنون ۵۰ پیوند کبد که ۴۰ مورد آن به شیراز ارسال شده، ۵۵۰ پیوند قرنیه، ۱۹۳ پیوند مغز استخوان،۲۲۴ پیوند کلیه از مرگ مغزی و ۸۰۰ پیوند کلیه زنده به زنده در کرمان انجام شده است.
میرزایی با اشاره به اینکه نخستین پیوند در کرمان از سال ۸۳ انجام شده افزود: با توجه به حادثه خیز  بودن استان و مرگ مغزی بیماران به فرهنگ‌سازی بیشتری نیاز است تا خانواده‌ها به اهدا عضو فردی از آنها که مرگ مغزی شده به بیماران لیست انتظار  رضایت دهند. در تقویم رسمی کشورسی و یک اردیبهشت روز اهدا عضو نامگذاری شده است.