پاسارگاد و اصلاحات
- شهسوارصادقی
هرآنکه جانب اهل وفا نگه دارد/ خداش در همه حال از بلا نگه دارد.    حافظ
نشریه پاسارگاد روند رشد را به خوبی طی می‌کند اینکه توانسته با تدبیر و تلاش به آغاز نوجوانی برسد جای شکر و شادمانی دارد و حتما با همین نیت شکرگزاری جشن ده‌سالگی خود را برگزار می‌کند. این‌جانب به عنوان کسی که به تنوع و توسعه مطبوعات علاقه‌مندم و این نهاد را به درستی رکن چهارم دموکراسی می‌دانم. این موقعیت و موفقیت را به تمام دوستان محترم  دست‌اندر‌کار این نشریه وزین اصلاح‌طلب تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و از آنجایی که دل در گرو کامیابی جریان اصلاحات دارم، فرصت را مغتنم شمرده نکاتی را از باب قدردانی در خصوص پیوند روشن این نشریه با جریان مذکور یاد‌آور می‌شوم.
در کنار خیلی از افراد خوشحالم که نشریه به تمام در خدمت جریان اصلاحات است و به همین صفت در میان نشریات موجود استان طبقه‌بندی می‌شود.  پاسارگاد برای پیشبرد اهداف اصلاحات کار ویژه‌های مهمی دارد: 1- پاسارگاد همواره همت و ظرفیت خود را صرف نشر اطلاعات و اخبار و مقالات و یادداشت سیاسی و اجتماعی در راستای اهداف اصلاحات و یا دفاع از این جریان و شخصیت منتسب آن می‌کند.
2- در هر دوره از انتخابات پاسارگاد تریبون شفاف اصلاحات بوده و هست. مثلا در همین انتخابات اخیر که مردم شهرستان سیرجان در مقام رای دادن به حسن روحانی خوش درخشیدند، پاسارگاد نیز فعالیت چشمگیری داشت و در کنار اکثر مردم بود و خوشبختانه طعم شیرین پیروزی را هم با مردم چشید.
مسلما پاسارگاد ویژگی فراوان دیگری هم دارد اما به تناسب عنوان یادداشت فقط به ویژگی اصلاح‌طلبی نشریه اکتفا کردم، چیزی که پاسارگاد را در چشم و دل من زیبا وگرامی می‌دارد. تا باد چنین بادا!