پنج شنبه, 16 مرداد 1399

هفته‌نامه شماره ۶۱۵ | ۱۳ مرداد ۱۳۹۹   

 

 

انفجار منزل مسکونی خسارت جانی نداشت
انفجار منزل مسکونی در خیابان میرزارضا
- گروه حوادث
در حالی‌که یک منزل مسکونی در خیابان میرزارضا با انفجار منهدم شد رییس سازمان آتش‌نشانی به پاسارگاد گفت موضوع پر شدن غیر اصولی پیک‌نیک در خیایان میرزا رضا را به اطلاع شهرداری رسانده‌ایم.
به گزارش روابط‌عمومی سازمان آتش‌نشانی سیرجان، صبح جمعه یک مورد آتش‌سوزی در خیابان میرزارضا گزارش شد. با اعلام این حادثه به سامانه 125 و درخواست کمک از آتش‌نشانان، نیروهای عملیاتی ایستگاه یک، با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سیرجان، ساعت 9:17 صبح خود را به خیابان میرزارضا، جنب کوچه شماره 31 رساندند. ماموران پس از رسیدن به محل مورد نظر مشاهده کردند یک منزل مسکونی منفجر و منهدم شده است.
این منزل فرسوده بوده و شدت انفجار به حدی بود که بخشی از منزل به‌طور کامل تخریب شده و آوار ناشی از انفجار، کوچه پشت منزل را به‌طور کلی مسدود کرده و به خودرو پرایدی که در کوچه پارک شده بود نیز خسارت وارد کرده بود.
آتش‌نشانان به محض رسیدن با تجمع اهالی محل مواجه شده لذا با کمک عوامل نیروی انتظامی اهالی را از محل وقوع حادثه دور کرده و در اولین اقدام جریان برق و گاز منزل را به منظور ایمن‌سازی محل حادثه قطع کردند و پس از مطمئن شدن از این‌که هیچ‌کس زیر آوار نیست، دور تا دور منزل را نوار خطر کشیدند.
اهالی خانواده در منزل بودند و قسمتی از سقف که خراب شده روی آنها نریخته است. خوشبختانه در این حادثه به هیچ‌کس آسیبی نرسید و فقط خسارت مالی زیادی بر جای گذاشت. همچنین علت وقوع این حادثه نیز در صورت لزوم توسط کارشناسان علت‌یابی سازمان بررسی می‌شود.
در همین رابطه مهدی فیروزآبادی مدیر‌عامل سازمان آتش‌نشانی سیرجان گفت: ما در گزارشی به شهرداری اعلام کردیم که پر‌کردن پیک‌نیک در خیابان و بدون رعایت نکات ایمنی خطرناک است. به گفته‌ی فیروزآبادی دلیل این حادثه هنوز مشخص نیست اما در سال‌های قبل نیز انفجار پیک‌نیک را در خیابان میرزا‌رضا شاهد بودیم که منجر به خساراتی هم شده و باید در این خیابان مکان‌هایی با ایمنی بالا برای پر‌کردن پیک‌نیک در نظر گرفته شود.
وی از مسئولان شهرداری خواست این موضوع را بررسی کنند.