چاپ

دستگیری سارق 5 خودروی پیکان

- پاسارگاد: فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان از دستگیری یک نفر سارق سابقه‌دار خودرو و کشف پنج فقره سرقت خودروی پیکان خبر داد. سرهنگ محمد‌رضا ایران‌نژاد گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت خودروی پیکان در نقاط مختلف شهر، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت. وی افزود: با آغاز تحقیقات پلیس و به‌دست آمدن اخبار و اطلاعاتی در خصوص سارق، ماموران انتظامی پلیس آگاهی در یک عملیات پلیسی موفق به شناسایی و دستگیری سارق شدند. این مقام انتظامی خاطر‌نشان کرد: متهم در بازجویی‌های فنی پلیسی به 3 فقره سرقت خودروی پیکان طی ماه‌های گذشته و دو فقره سرقت خودروی پیکان در سال گذشته اعتراف کرد که پس از تشکیل پرونده تحویل مقامات قضایی شد. فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان با اشاره به این‌که سارق تبحر زیادی در سرقت خودروهای پیکان دارد، فردی سابقه‌دار است و انگیزه سرقت‌هایش را مالی عنوان می‌کند. خاطر نشان کرد: در این رابطه یک نفر مال‌خر هم دستگیر شده است.


چگونگی فعالیت برخی اصناف در ماه رمضان اعلام شده است

- پاسارگاد
فرماندهی انتظامی شهرستان سیرجان با اعلام اجرای طرح ویژه در ماه مبارک رمضان گفت: در قالب اجرای این طرح، واحدهای صنفی متخلف پلمب می‌شوند. سرهنگ محمدرضا ایران‌نژاد به تشریح ماده‌های قانونی پرداخت و افزود : طبق ماده 638 قانون مجازات اسلامی هر کس علنی در انظار و اماکن عمومی و معابر تظاهر به عمل حرام (روزه‌خواری) نماید، علاوه بر کیفر عمل به حبس تا دو ماه یا 74 ضربه شلاق محکوم می‌گردد. وی ادامه داد: همچنین ارایه خدمات توسط واحدهای صنفی پذیرایی(رستوران، تالار، فست‌فود، فالوده بستنی و...) در طول روز در ایام ماه مبارک رمضان بر اساس مواد 12،17 و 38 قانون نظام صنفی تخلف محسوب شده و برابر مقررات واحد صنفی مربوطه پلمب خواهد شد. وی از انجام گشت‌های تلفیقی با مشارکت دیگر نهادها در خصوص برخورد با مظاهر علنی فساد همچنین جرم روزه‌خواری در ملاء‌عام خبر داد و افزود: اطلاعیه‌ای در خصوص رعایت حرمت ماه مبارک رمضان و رعایت ضوابط شرعی و قانونی در این ایام تهیه و در مراکز عمومی، معابر پرتردد و اصناف شهر سطح توزیع شد. ایران‌نژاد با اشاره به برگزاری جلسات توجیهی پلیس امنیت عمومی تصریح کرد: این جلسات با حضور مسئولان و کارشناسان انتظامی مجمع امور صنفی و روسای اتحادیه‌های این مجمع و... در خصوص چگونگی فعالیت مراکز زیر مجموعه این دستگاه‌ها در ماه مبارک رمضان برگزار شده است. این مقام انتظامی اعزام گشت‌های کنترلی نامحسوس را از دیگر اقدامات این پلیس اعلام کرد.‌‌‌‌‌‌‌

 

مرگ بازیکن فوتبال مس در بازی فوتسال

- پاسارگاد: وجید باغگلی بازیکن تیم مس کرمان پس از مصدومیت در یک دیدار دوستانه، به کما رفت و سپس دار فانی را وداع گفت. به گزارش ایسنا، وحید باغگلی که متولد ۱۳۶۸ بود در تمامی‌ رده‌های سنی فوتبال مس بازی کرده بود و فصل پیش نیز در تیم مس ب توپ می‌زد. این بازیکن در مقطعی به عضویت تیم بزرگسالان مس در رقابت‌های لیگ برتر نیز درآمده بود. باغگلی هفته‌ی گذشته در یکی از سالن‌های کرمان مشغول بازی فوتسال بود که در یک صحنه برای زدن ضربه سر بلند شد ولی با از دست دادن تعادل خود از ناحیه گردن به زمین آمد و موجب شد که از این ناحیه و سر به شدت آسیب ببیند. در حالی که در روزهای اول سطح هوشیاری او چندان پایین نبود و احتمال خطر مرگ برای این فوتبالست مطرح نشده بود اما پزشکان اعلام کرده بودند که در صورت زنده ماندن،  این جوان از ناحیه‌ی گردن به پایین فلج خواهد شد. متاسفانه در روزهای اخیر میزان خونریزی مغزی باغگلی شدیدتر شد به نحوی که سطح هوشیاری او را رفته رفته پایین آورد. در حالی که روز گذشته مرگ مغزی او تایید شد و خانواده‌ی باغگلی قصد اهدای اعضای بدن او را داشتند ولی سطح خونریزی داخلی این فوتبالیست آنقدر شدید شد که این اجازه را نداد و در نهایت بامداد امروز این جوان فوتبالیست کرمانی جان به جان آفرین تسلیم کرد.