پنج شنبه, 16 مرداد 1399

هفته‌نامه شماره ۶۱۵ | ۱۳ مرداد ۱۳۹۹   

 

 

در دو سانحه رانندگی دو نفر جان باختند:
خواب‌آلودگی مرگ راننده را به همراه داشت
- پاسارگاد
واژگونی کامیون در محور سیرجان- شهربابک مرگ راننده‌اش را به همراه داشت.
سرهنگ محمد‌رضا ایران‌نژاد فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیس مبنی بر یک مورد واژگونی کامیون بنز در محور سیرجان- شهربابک بلافاصله ماموران پلیس راه و انتظامی با همراهی نیروهای امدادی به محل حادثه اعزام شدند. وی افزود: ماموران پس از حضور در محل مشاهده کردند که یک دستگاه کامیون بنز از جاده منحرف و واژگون شده که بر اثر آن راننده کامیون که جوانی 26 ساله بود، در دم جان باخته است. فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان با ابراز تاسف از وقوع این حادثه دلخراش از رانندگان خواست به توصیه‌ها و هشدارهای پلیس همواره توجه کنند و پس از هر دو ساعت رانندگی مدت زمانی را برای استراحت در نظر بگیرند تا شاهد چنین حوادثی که ناشی از خستگی است، نباشیم. در این سانحه سرنشین دیگرکامیون نیز به شدت مصدوم شد.
افزایش واژگونی‌ها در محور شهربابک
در همین رابطه سرگرد اسماعیل جهانشاهی رییس پلیس راه سیرجان گفت: در ماه‌های ابتدایی سال 96 واژگونی‌ها در محور سیرجان- شهربابک چه در حوزه‌ی سیرجان و چه در حوزه‌ی شهربابک افزایش پیدا کرده است. به گفته‌ی سرگرد جهانشاهی روز شنبه‌ی هفته‌ی جاری نیز جلسه‌ای در فرمانداری برگزار کردیم و از مسئولان خواستیم پایگاه امداد جاده‌ای را در این محور مستقر کنند. وی در مورد دلیل افزایش واژگونی‌ها در این محور گفت: جاده از سمت شهربابک به سیرجان صاف و با یک شیب ملایم است. در ساعات پایانی شب خستگی و خواب‌آلودگی به راننده‌ها چیره شده و آن‌ها به این موضوع توجه نمی‌کنند. به گفته‌ی سرگرد جهانشاهی عدم توجه به خستگی و خواب‌آلودگی باعث واژگونی خودرو می‌شود. وی از اجرای طرح‌های ضربتی در این محور خبر داد و گفت: با پلیس راه شهربابک هماهنگ کردیم و به زودی در ساعات پایانی شب چند اکیپ را به صورت ویژه در جاده مستقر می‌کنیم. وی از شهروندان خواست هنگامی که احساس خستگی می‌کنید از رانندگی بپرهیزند.
تخطی از سرعت مطمئنه مرگ مرد 50 ساله را رقم زد
فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان از جان باختن مردی 50 ساله در اثر برخورد  خودروی پراید با وی خبر داد. سرهنگ محمد‌رضا ایران‌نژاد با اعلام این خبر گفت: روز شنبه خبر برخورد یک دستگاه پراید با یک نفر عابر پیاده در محور سیرجان- بندر‌عباس حوالی جمعه‌بازار دریافت شد و مامورن پلیس راهور و کلانتری 17 در محل حادثه حاضر شدند. وی افزود: در بررسی‌های اولیه مشخص شد تخطی از سرعت مطمئنه خودروی پراید موجب بروز حادثه شده است. سرهنگ ایران‌نژاد تصریح کرد: بر اثر برخورد مرد 50 ساله تبعه افغان در دم جان باخت. فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان در پایان با اشاره به این‌که تخطی از سرعت مطمئنه، سرعت غیرمجاز و بی‌توجهی به جلو از عوامل اصلی حوادث رانندگی است، اضافه کرد: با رعایت قانون می‌توان از بروز حوادث ناگوار جلوگیری کرد. کم‌تجربگی، ضعف در مهارت و بی‌توجهی به مقررات از دلایل اصلی وقوع این تصادفات است.