پاسخ محمدجواد لاریجانی به صالحی‌امیری درباره ربنای شجریان
ایسنا: در پی نامه سیدرضا صالحی‌امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به صداوسیما برای پخش ربنای محمدرضا شجریان در ایام ماه رمضان، محمدجواد لاریجانی عضو شورای نظارت بر صدا و سیما طی نامه‌ای به وی پاسخ داده است. در بخشی از این نامه آمده است؛«از آنجا که موضوع دفاع از ایشان یک مناقشه سیاسی شده است، لذا در تلاوت مذکور توجه به آیت تحت‌الشعاع قرار می‌گیرد و این امر خلاف موازین شرعی تلاوت است؛ لذا خواهشمند است که سایر قطعات آوازی آن هنرمند را مطرح فرمائید که اتفاقا دارای ساختار موسیقیایی مهمتری هم هستند.»

یاسر هاشمی از ریاست دفتر هیأت امنای دانشگاه آزاد برکنار شد

ایلنا: یاسر هاشمی از ریاست دفتر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی برکنار شد. هاشمی با تایید برکناری‌اش گفت: روز گذشته دکتر نوریان، سرپرست دانشگاه آزاد به طور شفاهی برکناری‌ام را به نقل از دکتر ولایتی اعلام کرد. بنده به این حکم هیچ اعتراضی ندارم، چرا که هرگونه تصمیم‌گیری درباره دانشگاه آزاد را حق دکتر ولایتی می‌دانم. وی با اشاره به اینکه دوست داشتم به کارم در دانشگاه همچنان ادامه می‌دادم، گفت: من دانشگاه آزاد اسلامی را میراث آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برای مردم می‌دانم.او درباره‌ علت برکناری‌اش اظهار بی‌اطلاعی کرد.

هزینه‌های میلیاردی تبلیغات انتخاباتی‌تان را از کجا آوردید

جماران: رسول منتجب نیا قائم مقام حزب اعتماد ملی معتقد است مردم توهین کنندگان و تندروها را می‌شناسند و از آن‌ها بیزارند. وی به هزینه‌های بسیار بالای  رئیسی برای رای آوری اشاره کرد و گفت: اصولگرایان و رئیسی  تبلیغات بسیار گسترده برای این انتخابات کردند و مشخص نیست این پول‌ها از کجا آمده است! افرادی که مدام از فساد و مبارزه با فساد صحبت می‌کنند آیا گنجی پیدا کرده‌اند یا از صندوق امام رضا استفاده کردند ؟ 
پاسخ ستاد انتخابات كشور به اظهارات خطیب نماز جمعه تهران
شرق:آيت‌الله احمد خاتمي در خطبه‌های نمازجمعه ای هفته تهران گفت: «بايد بررسي شود كه چرا تعرفه‌ها به موقع به شعب نرسيده بودند و شوراي نگهبان بايد در مورد حق‌الناس اقدامات لازم را انجام دهد و مقصران اين امر محاكمه و به مردم معرفي شوند». پس از اين اظهارات ستاد انتخابات كشور طي بيانيه‌اي به آن واكنش نشان داد: «خطيب محترم جمعه در بخش‌هايی از سخنان خود بدون بررسي و حتي سوالي از وزارت كشور و بدون ارايه مستندات و شواهد متقن، اتهاماتي را متوجه دست اندركاران برگزاري انتخابات اعم از اجرا و نظارت كردند كه بيان اينگونه مطالب مي‌تواند از مصاديق ايجاد شبهه در افكار و تشويش اذهان عمومي باشد»