جمعه, 29 تیر 1397

هفته‌نامه شماره 519: 25 تیر 1397

کشف 1050 لیتر مشروب دست‌ساز

- پاسارگاد: ماموران انتظامی سیرجان از یک کارگاه تولید مشروبات الکلی دست‌ساز 1050 لیتر مشروب کشف کردند. به گزارش پاسارگاد ماموران انتظامی سیرجان در جریان تولید و فروش مشروبات الکلی در یکی از منازل مسکونی روستای باسفهرجان قرار گرفتند. ماموران پس از انجام کارهای اطلاعاتی توانستند یک منزل را شناسایی و روز جمعه وارد منزل شوند. ماموران پس از ورود متوجه شدند که بخشی از منزل این فرد به کارگاه تولید مشروبات الکلی تبدیل شده است. ماموران 1050 لیتر مشروب الکلی دست‌ساز را از سه مخزن کشف کردند. کلیه تجهیزات کارگاه مشروب‌سازی نیز کشف و ضبط شد. در این رابطه یک نفر دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.

مرگ راننده خودرو

- پاسارگاد: واژگونی پژو 405 با مرگ سرنشین همراه شد. سرهنگ محمد‌رضا ایران‌نژاد گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی مبنی بر یک مورد واژگونی خودروی پژو 405 در محور سیرجان- شیراز بلافاصله ماموران پلیس‌ راه و انتظامی با همراهی نیروهای امدادی به محل حادثه اعزام شدند. وی افزود: ماموران پس از حضور در محل مشاهده کردند که یک دستگاه خودروی پژو با یک نفر سرنشین به علت عدم توجه به جلو از جاده منحرف و واژگون شده که بر اثر آن سرنشین خودرو در دم جان باخته است.
فرمانده انتظامي شهرستان سيرجان با ابراز تاسف از وقوع این حادثه از رانندگان خواست به توصیه‌ها و هشدارهای پلیس همواره توجه کنند و پس از هر دو ساعت رانندگی مدت زمانی را برای استراحت در نظر بگیرند تا شاهد چنین حوادث دلخراشی نباشیم.

چند توصیه هنگام خرید

- پاسارگاد: فرمانده انتظامي شهرستان سيرجان چند نکته را هنگام خرید از فروشگاه‌ها به شهروندان توصیه کرد. سرهنگ محمدرضا ایران‌نژاد گفت: با توجه به این که اغلب فروشگاه‌ها جهت رفاه حال مردم در هنگام خرید با قرار دادن دستگاه‌های کارت‌خوان سعی در خرید آسان دارند. وی توصیه کرد: شهروندان به نکات زیر توجه و دقت کافی  داشته باشند: از فروشنده بخواهید تا شخصا کارت بانکی را بر روی کارت‌خوان بکشید.
هیچ‌وقت رمز خود را در مکان‌های شلوغ بیان نکنید. بعد از خرید در صورتی‌که مبلغ پول داخل کارت زیاد است بهترین گزینه امنیت کارت شما تغییر رمز آن خارج از فروشگاه می‌باشد. بر روی کارت بانکی هیچ‌گاه رمز خود را یادداشت کنید.

ترخیص وسایل نقلیه توقیف شده

- پاسارگاد: خودروها و موتور‌سیکلت‌های توقیفی با تسهیلات ویژه رفع توقیف می‌شوند. سرهنگ حسن سالاری رییس پلیس راهنمایی و رانندگی سیرجان به پاسارگاد گفت: از روز یکشنبه همین هفته به مدت هفت روز خودروها و موتورسیکلت‌های توقیفی با تسهیلات آزاد می‌شوند. به گفته‌ی وی مالکان خودروها و موتور‌سیکلت‌های توقیفی با در دست داشتن مدارک و بیمه معتبر شخص ثالث به واحد ترخیص پلیس راهنمایی و رانندگی مراجعه کنند. به گفته وی  این تسهیلات شامل وسایل نقلیه‌ای که با دستور قضایی توقیف شده‌اند، نمی‌باشد. سرهنگ سالاری افزود: خودرو و موتور‌سیکلت‌هایی که به علت نداشتن گواهینامه توقیف شده‌اند پس از سیر مراحل قانونی در دستگاه قضایی رفع توقیف می شوند. وی ادامه داد: تمام وسایل نقلیه باید بیمه‌نامه شخص ثالث داشته باشند.