چاپ

با حضور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و به همت شرکت گل‌گهر:
سینما قدس سیرجان بازگشایی شد
- اطلاع‌رسانی: مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در همایش بازگشایی تنها سینمای سیرجان گفت: نگاه مثبت مدیر ‌عامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر و شورای فرهنگی این شرکت باعث شده است امروز شاهد حمایت گل‌گهر از فعالیت‌های فرهنگی و هنری در سیرجان و استان باشیم. محمدرضا علیزاده افزود: با بازگشایی سینما قدس سیرجان، تعداد سینماهای استان به 9 سینما می‌رسد.
ابراهیم داروغه زاده معاون ارزشیابی و امور سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این مراسم سهم هر ایرانی برای رفتن به سینما را به طور متوسط هر 4 سال یک بار بیان کرد و از همه‌ی کسانی که به هر طریق به روشن ماندن چراغ فرهنگ و هنر کمک می‌کنند، تشکر کرد.
فرماندار ویژه‌ سیرجان نیز در این مراسم توسعه‌ی فرهنگی را یکی از زیر‌بناهای توسعه در هر شهرستان دانست و گفت: شرکت گل‌گهر علاوه بر انجام و حمایت از فعالیت های فرهنگی، از طریق شورای فرهنگی و اجتماعی گل‌گهر کارهای زیر‌بنایی مهمی در حوزه‌ی فرهنگ انجام داده است که بایستی نتایج و داده‌های این کارها در حوزه‌ی فرهنگ شهرستان مورد بهره‌برداری قرار گیرد.
دکتر منصور مکی‌آبادی افزود: اختصاص هزینه برای تعمیر و خرید تجهیزات جدید سینمایی سینمای سیرجان توسط شرکت گل‌گهر، نشان از توجه این شرکت به ایفای نقش مسئولیت‌های اجتماعی این شرکت است.
نماینده مردم سیرجان و بردسیر که یکی دیگر از سخنرانان این مراسم بود، همراهی شرکت گل‌گهر در فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی را توفیق دانست و گفت: در دیدار بنده با وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی، همت شرکت گل‌گهر به فعالیت‌های فرهنگی در شهرستان اینقدر مورد توجه ایشان قرار گرفت که بارها گفتند دوست دارند شخصا در سیرجان از گل‌گهر تقدیر کنند.
مدیر‌عامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر نیز در این آیین، ایجاد شغل را یک کار بزرگ فرهنگی دانست و گفت: ایجاد شغل می‌تواند خود یک کار فرهنگی و بستر بزرگی برای فرهنگ باشد و ان‌شاالله در سه سال آینده پنج الی شش هزار شغل پایدار در منطقه گل‌گهر ایجاد خواهد شد. مهندس ناصر تقی‌زاده افزود: شرکت گل‌گهر در بازسازی سینمای سیرجان حدود 6 میلیارد ریال هزینه کرده است.
وی ادامه داد: داعیه‌دار این‌ که کار فرهنگی می‌کنیم، نیستیم؛ فقط خود را در کنار بقیه می‌دانیم و در راستای تفکر حاکم بر شرکت، غیر از چارچوب وظایف صنعتی و معدنی مدون خود، در راستای انجام مسئولیت‌های اجتماعی سعی به انجام فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی داریم.
تقی‌زاده پروژه‌ بیمارستان گل‌گهر، پروژه فاضلاب شهری، پروژه راه‌آهن کرمان- سیرجان و بهره‌برداری از مجتمع ورزشی گل‌گهر را از دیگر فعالیت‌های این شرکت در انجام مسئولیت‌های اجتماعی عنوان کرد.
در پایان مراسم با اهدای لوح تقدیر وزیر ارشاد توسط معاون سینمایی وزیر از خدمات فرهنگی و هنری مدیر‌عامل شرکت گل‌گهر تقدیر شد.