چاپ

شعری در مدح استاندار کرمان


پاسارگاد: در سفر دیروز استاندار کرمان به سیرجان در حاشیه جلسه اقتصاد مقاومتی در  بلوردتابلویی را با لوگو «شرکت جهان فولاد»به استاندار هدیه دادند که حاوی عکس استاندار و شعر بلندی در مدح وی بود«الا ای مظهر تقوی و ایمان/ حسینی‌منصب و همرزم شیران» این اقدام با اعتراض اهالی رسانه و فرهنگ و هنر مواجه شد. یکی از آن‌ها در گروه‌های تلگرامی نوشته بود:«کار قشنگی نیست. این جور اغراق‌ها برای استانداری که نود درصد فکرش برای شهر کرمان است چه توجیهی دارد. متاسفانه در تعریف از مسئولان خیلی شبیه حکومت‌های دیکتاتوری عمل می‌کنیم»

زنان استاندار نمی‌شوند

ایلنا: معاون سیاسی وزیر کشور از تعیین تکلیف وضعیت استانداران تا پایان شهریورماه جاری خبرداد. اسماعیل جبارزاده با بیان اینکه تعداد استاندارانی که احتمال تغییر آنها وجود دارد نامشخص است، اظهار داشت: بررسی‌ها برای نهایی شدن تغییرات استانداران ادامه دارد. معاون سیاسی وزیر کشور در پاسخ به این سئوال که آیا از زنان در مسئولیت استانداری استفاده می‌شود یا خیر؟ افزود: تاکنون گزینه‌ای برای استاندار شدن خانم ها نداشته ایم.و احتمالا برخی از زنان فرماندار بشوند.

عدم تأیید صلاحیت احمدی‌نژاد به خاطر توصیه رهبری نبود

فارس: آیت‌الله محمد مومن عضو مجلس خبرگان رهبری و از فقهای شورای نگهبان در پاسخ به سئوالی درباره این‌که آیا احمدی‌نژاد که تأیید صلاحیت نشد، علت خاصی داشت و به خاطر توصیه رهبری بود، گفت: نخیر، خود شورای نگهبان صلاحیتش را تأیید نکرد.او درباره تأیید صلاحیت امثال احمدی‌نژاد یا بقایی یا کسان دیگر در دوره‌های آینده انتخابات گفت: همان‌طور که حضرت امام هم فرمودند، ملاک صلاحیت فعلی اشخاص است. اگر اشخاصی ایراد داشته باشند و ایرادشان برطرف شود، تأیید می‌شوند.

احتمال انتخاب توحیدی به عنوان شهردار سیرجان

گفتار نو: در حالیکه تنها چند روز از تودیع محمدعلی توحیدی فرماندار سابق کرمان می گذرد، گفته می‌شود وی قرار است بزودی در سمتی جدید فعالیت کند.  محمدعلی توحیدی فرماندار سابق کرمان از سوی شهباز حسن پور نماینده این شهرستان برای تصدی شهرداری این شهر به شورای شهر سیرجان پیشنهاد شده است.  محمدعلی توحیدی پیش از این و در دوره احمدی نژاد فرماندار سیرجان بوده که به دلیل موافقت با انتقال آب از سد تنگوئیه به گل‌گهر مورد انتقاد افکار عمومی در سیرجان قرار گرفت.  طرح نام محمدعلی توحیدی برای شهرداری سیرجان در حالی است که مطابق قانون، به کارگیری بازنشستگان در سمت‌های مدیریتی ممنوع است.