کشف 46 هزار شال و روسری قاچاق

- گروه خبر: ماموران پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز 46 هزار روسری و شال قاچاق کشف کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان گفت: ماموران پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز روز شنبه به یک دستگاه کامیون مشکوک شدند.آن‌ها پس از متوقف کردن کامیون مقدار قابل‌ توجهی شال و روسری قاچاق کشف کردند. به گفته‌ی سرهنگ محمد‌رضا ایران‌نژاد پس از شمارش مشخص شد تعداد 46 هزار شال و روسری به ارزش 460 میلیون تومان بار این کامیون بوده است.کشف 46 هزار شال و روسری قاچاق
- گروه خبر: ماموران پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز 46 هزار روسری و شال قاچاق کشف کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان گفت: ماموران پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز روز شنبه به یک دستگاه کامیون مشکوک شدند.آن‌ها پس از متوقف کردن کامیون مقدار قابل‌ توجهی شال و روسری قاچاق کشف کردند. به گفته‌ی سرهنگ محمد‌رضا ایران‌نژاد پس از شمارش مشخص شد تعداد 46 هزار شال و روسری به ارزش 460 میلیون تومان بار این کامیون بوده است.

کشف 5 تن شیرین‌بیان قاچاق

- گروه خبر: ماموران منابع طبیعی با همکاری ماموران انتظامی 5 تن شیرین‌بیان قاچاق کشف کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان در این رابطه گفت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر هفته‌ی گذشته در محور سیرجان- شیراز به یک کامیون مشکوک شدند. به گفته‌ی سرهنگ ایران‌نژاد ماموران در بازرسی از این کامیون 5 تن ریشه‌ی گیاه شیرین‌بیان کشف کردند. مهران میر‌شاهی رییس اداره منابع طبیعی شهرستان سیرجان در این رابطه گفت: شیرین‌بیان به دلیل این که یکی از محصولات فرعی جنگل و مرتع است، باید با مجوز اداره منابع طبیعی حمل شود. وی ادامه داد: یک‌سری محصولات مثل کتیرا، آویشن، شیرین‌بیان و... جزو محصولات منابع طبیعی(اراضی ملی) هستند و برداشت آن‌ها کلا ممنوع است. وی ادامه داد: اما ممکن است این محصولات در زمین شخصی افراد باشد و برداشت و فروش آن مانعی ندارد ولی در صورت برداشت و حمل باید از منابع طبیعی مجوز بگیرند. وی ادامه داد: این کامیون مجوز حمل شیرین‌بیان را نداشت و به همین دلیل توقیف شد. گیاهان شیرین‌بیان ضبط و این فرد به دادگاه معرفی شد.

انفجار گاز پیک‌نیک حادثه آفرید

- گروه خبر: سیلندرهای غیراستاندارد حادثه آفرید.
مدیر‌عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی کرمان از انفجار سیلندر گاز (پیک نیک) و مصدوم شدن دو نفر خبر داد.
به گزارش روابط‌عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی علی عسکری گفت در تماس تلفنی در ساعت 18پانزده دقیقه 24شهریور ماه انفجار سیلندر گاز پیک نیک در منزل مسکونی واقع در بلوار نبوت  اطلاع داده شد و بلافاصله دو خودروی اطفای حریق از دو  ایستگاه آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شد. عسکری در ادامه گفت آتش‌نشانان بلافاصله حریق به وجود آمده بر اثر انفجار را اطفا و از پیشروی بیشتر آتش جلوگیری به عمل آمد. عسکری علت حادثه را بی‌احتیاطی عنوان کرد و گفت متاسفانه در این حادثه دو نفر از شهروندان به شدت دچار سوختگی و مصدومیت شدند و توسط عوامل اورژانس به بیمارستان منتقل شدند.