مرگ صدها عروس دریایی در بندرعباس

- ایسنا: مسئول دریایی اداره کل حفاظت محیط‌زیست هرمزگان گفت: مرگ عروس‌های دریایی در این فصل از سال، طبیعی است.
افشین عسگری افزود: عروس دریایی گونه‌ای است که همچون دیگر آبزیان وسیله شنا مثل باله یا دست و پا ندارد، بنابراین با امواج آب به این‌سو و آن‌سو حرکت می‌کند و طبیعی است گاهی امواجی که به سمت ساحل می‌آید، آن‌ها را نیز با خود به ساحل بیاورد. وی اظهار کرد: اکنون فصل تکثیر عروس‌های دریایی است و با زیادشدن آن‌ها در دریا، احتمال به ساحل آمدن تعداد بیشتری از آن‌ها وجود دارد، بنابراین دلیل آمدن عروس‌های دریایی به سواحل، مرگ یا آلودگی و بیمار شدن آن‌ها نیست. عسگری اضافه کرد: شرایط فصلی و تغییرات دمایی در این موقع از سال موجب تلف شدن تعدادی از این آبزیان می‌شود زیرا وقتی دمای آب تغییر کرد با توجه به زندگی گروهی آن‌ها و تجمع در یکجا موجب می‌شود به برخی از آن‌ها اکسیژن نرسیده و تلف شوند. این مقام مسئول با اشاره به اینکه هرساله مرگ عروسان دریایی را شاهد هستیم و این موضوع اتفاق جدید و نادری نیست، عنوان کرد: حتی کارشناسان پژوهشکده اکولوژی خلیج‌فارس بر روی نمونه‌ها بررسی کردند و هیچ نشانه‌ای از بیماری مشاهده نشد.
مسئول دریایی اداره کل حفاظت محیط‌زیست هرمزگان در پایان بابیان اینکه علت افزایش عروس دریایی به علت بالا رفتن دمای آب دریا است، اضافه کرد: با هر افزایش یک‌دهم درجه‌ای آب، میزان عروسان دریایی دو برابر می‌شود و جمعیت این‌گونه رو به زیادشدن می‌رود.

محیط‌زیست مخالف آب‌شیرین‌کن‌ها نیست

- گروه خبر: معاونت محیط زیست دریایی با حضور در نماشگاه مطبوعات اقدامات‌شان را در زمینه محیط زیست دریایی تشریح کرد. به گزارش خبرآنلاین؛ پروين فرشچى، گفت: بخش محيط زيست دريايى سال‌ها مورد بى‌اعتنايى قرار گرفت و متاسفانه توجه لازم به آن نشد. او ادامه داد: در قوانين بين‌المللى درياها در سال ١٩٨٢ كشورهاى محصور به خشكى هم براى خود حق قائلند تا به منابع طبيعى دسترسى داشته باشد، بعد كشورى مثل ما تازه در چند سال اخير خود را كشوری دريايى به حساب مى‌آورد. فرشچی افزود:  معاونت ما قبلا یک دفتر بود ولى سال ١٣٨٤ دفتر به معاونت تبديل شد، يكى از بزرگترين دست‌آورد‌های ما در طول 4 گذشته تعامل معاونت محيط زيست دريايى با بخش‌های دريايى است. ‌ او با اشاره به استفاده از آب‌شیرین‌کن‌ها در دریاها به دلیل نیاز آبی کشور افزود: به دليل اينكه نياز آبى كشور بالا است، صنايع مستقر در مناطق ساحل نياز به آب شيرين كن دارند، سازمان بايد از نظر مكان‌يابى و از تكنولوژى‌هايى استفاده شود كه كمترين آسيب به محيط زيست وارد كند. او ادامه داد: وظيفه‌ی ما جلوگيرى از ايجاد اين آب شيرين‌كن‌ها نيست چون نياز آبی وجود دارد، مسئله اين است كه انتقال بين حوزه بايد زیر نظر گرفته شود. او در ادامه گفت: مسئله ديگر اوراق‌سازى كشتى و بازسازى آن است، در درياى خزر صدها كشتى مخروبه داريم، كه بيشتر در بخش ميانى است. فرشچی توضیح داد: در عمان و خليج‌فارس هم صدها کشتی مخروبه داريم، مسئله ديگر خريد کشتی فرسوده است ما نمى‌خواهيم حيات خلوت كشورهاى عربى شويم. او ادامه داد: با مطالعه‌اى كه انجام داديم و مطرح کردیم، اين موضوع را در كارگروه سواحل مطرح کردیم که بتوانيم فقط در یک جا اوراق‌سازی را انجام دهيم و واقعا كشتى‌ها را بازيافت كنيم.