7 آبان و نظر افراد مختلف
- حسن عباسي: کورش فاسد بوده. اين آدم صهيونيست بوده به تعبيري امروزي ها. چون اين سه تا شاه يعني خشايار، داريوش و کورش ببينيد چطوري پرستيده مي شوند توسط يهودي ها. منشا يهودي ها بودند و هستند.
- حسين الله کرم: آيا کوروش وجود خارجى دارد؟... اﮔﺮ ﮐﻮروش در ﺑﯿﻦ اﯾﺮاﻧﯽﻫﺎ ﺷﺨﺼﯿﺖ ﻣﻌﺮوف و ﺑﺰرگ و ﺑﺎ ﻋﻈﻤﺘﯽ ﺑﻮده، در ﺗﻤﺎم اﯾﺮان ﺷﺨﺼﯽ را ﭘﯿﺪا ﮐﻨﯿﺪ ﮐﻪ ﻧﺎم ﭘﺪر ﺑﺰرگ ﯾﺎ ﯾﮑﯽ از اﺟﺪادش ﮐﻮروش ﺑﺎﺷﻪ!
- حسين روازاده: منشور اصلي كوروش توسط انگليسها از آن مراقبت مي‌شود... اگر اين منشور را بررسي كرديد و عمر آن بيش از دويست سال بود، من گردنم را با گيوتين ميزنم.
- آيت الله اسدالله ايماني امام جمعه شيراز در خطبه‌هاي نماز جمعه با اشاره نام 7 آبان، اظهار داشت: آنچه در مورد کوروش در تاريخ آمده، اين است که وي در جنگ‌هاي بسياري حضور داشته و در يکي از آنها کشته شده است؛ اما اينکه کجا دفن شده و... هيچ اطلاعات مستندي در دست نيست. امروز ماهواره‌ها و خبرگزاري‌هاي وابسته به سلطنت‌طلب‌ها و دشمنان نظام، از حس ناسيوناليستي و مليت‌گرايي مردم سوءاستفاده مي‌کنند و يک مناسبت جعلي و بدون سند تاريخي را به مردم القا مي‌کنند که لازم است تمام آحاد جامعه با تحقيق و بررسي راجع به اين موضوع فکر کرده و عمل کنند.
- آيت‌الله علي‌اکبر کلانتري گفت: در چندساله اخير در روزي مُعيّن (7 آبان) گروهي اندک از سلطنت‌طالبان به بهانه گراميداشت روز کوروش اما با هدف حمايت از سلسله منحوس و وابسته پهلوي فراخوان داده و با هنجارشکني به اعتقادات و باورهاي مذهبي مردم توهين مي‌کنند. بنده با گراميداشت کوروش مخالف نيستم اما سئوال اين است که چه شباهت و سنخيتي بين شخصيت کوروش و خاندان پهلوي است؟ يکي از مصاديق و نمونه‌هاي نفوذ در کشور جريان‌سازي‌هاي جعلي نظير 7 آبان است و قطعاً اين گروه‌ها برنامه نفوذ در ميان اقشار گوناگون جامعه دارند که با درايت و تدبير بايد مانع از اين حرکات شد.
- در کنار نظرات مخالف اخیرا نماینده مردم شیراز در مجلس در نامه‌ای خطاب به وزیر ارشاد خواستار برگزاری مراسم روز کوروش در روز هفتم آبان‌ماه شد. در نامه بهرام پارسایی خطاب به سیدعباس صالحی آمده است:«یکی از  مناسبت‌های مهم یادروز کوروش بنیانگذار حقوق بشر و یکی از افتخارات بزرگ تاریخ و تمدن ما و حتی جهانیان است. هفتم آبان می‌تواند به فرصتی برای ایجاد انسجام ملی، جذب گردشگر و معرفی فرهنگ غنی این سرزمین تبدیل شود. اما تاکنون به‌علت عدم برنامه‌ریزی و نبود مدیریت از طرف مسئولان ذیربط نه‌تنها از آن بهره‌برداری نشده، بلکه باعث سودجویی افراد انگشت‌شمار و برخورد با تعدادی از مردم و جوانانی شده که ارتباطی با افراد فرصت‌طلب نداشته‌اند. براین اساس از شما تقاضا دارم نسبت به برگزاری این مراسم در تاریخ مذکور اقدام شود.