تا دیر نشده ریشه‌های نارضایتی را بخشکانید

عصرایران: مسیح مهاجری گفت: در کشوری که مسئولان آن در برج عاج زندگی می‌کنند و به جای شنیدن درد دل‌های مردم و حل مشکلات آنان، به جنگ لفظی با همدیگر مشغولند و عده‌ای نیز مشغول چپاول بیت المال هستند، طبیعی است که با پدیده‌های انحرافی مانند قتل دو روحانی  در هفته گذشته  مواجه شویم هر چند این قاتل به جای آنکه به سراغ یکی از مسئولان برود به تصور اینکه هر کس ملبس به لباس روحانی باشد مسئول است کسی را به قتل رسانده که مسئولیتی در هیچیک از قوای سه گانه نداشته.او گفت: تا دیرتر نشده ریشه‌های نارضایتی‌ها را پیدا کنید و آنها را بخشکانید.

«اردکانیان وزیر نیرو» و «غلامی وزیر علوم» شدند

ایسنا: در جلسه علنی دیروز مجلس شورای اسلامی صلاحیت وزرای پیشنهادی علوم و نیرو بررسی و در نهایت رضا اردکانیان به عنوان وزیر نیرو و منصور غلامی به عنوان وزیر علوم انتخاب شدند. حسن روحانی که هفته گذشته در نامه‌ای این دو را به مجلس معرفی کرده بود،  دیروز در  اولین دقایق برای دفاع از  دو وزیر پیشنهادی در  مجلس شورای اسلامی حضور یافت. در نهایت رضا اردکانیان با ۲۲۵ رای موافق و منصور غلامی با ۱۸۰ رای موافق به ترتیب به عنوان وزیر نیرو و وزیر علوم انتخاب شدند.

 یا روحانی اصولگرا شده و یا اصولگرایان اصلاح‌طلب

باشگاه خبرنگاران جوان:مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در صحن علنی نوبت عصر دیروز (یکشنبه 7 آبان ماه) مجلس خطاب به لاریجانی با اشاره به سخنان نمایندگان اصولگرای مجلس در موافقت با منصور غلامی وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری گفت: عزیزان اصولگرا جای‌شان را امروز به اصلاح‌طلبان داده بودند یا آقای روحانی اصولگرا شده یا اصولگرایان اصلاح‌طلب شده‌اند.

سپنتا بهانه است، اصل نظام نشانه است

خبرآنلاین: سعید حجاریان در باره لغو عضویت سپنتا نیکنام نوشته است؛«در قضیه اظهارنظر شورای نگهبان در خصوص نماینده زرتشتی شورای شهر یزد آقای محمد یزدی در باب رأی شورای نگهبان مخالفت با آن نظرات را در حکم «مقابله با اصل نظام جمهوری اسلامی ایران» دانسته‌اند. همانگونه که در قضایای مربوط به سال ۸۸ برخی گفتند «انتخابات بهانه است؛ اصل «نظام» نشانه است.» و می‌دانیم که بر روی عبارت اصل «نظام» حساسیت زیادی وجود داشت. به هر حال آقای یزدی با این فرمایشات خود «نظام» را دچار محذورات زیادی کرده‌اند یعنی «نظام»‌ اگر سمت شورای نگهبان را بگیرد با عوارض خاصی مواجه می‌شود و اگر برخلاف نظر شورای نگهبان موضع بگیرد عوارض دیگری دارد که بسط آن‌ها در این مجال نمی‌گنجد.