شنبه, 28 مهر 1397

هفته‌نامه شماره 532: 23 مهر 1397

کشته‌های مسکن مهر به ۱۰۰ نفر رسید

ایلنا: معاون عمرانی استاندار کرمانشاه از رسیدن تعداد کشته شده‌های مسکن مهر سرپل‌ذهاب به 100 نفر خبر داد. مجتبی نیک‌کردار گفت: دو ساختمان مسکن مهر خود مالک در سرپل‌ذهاب به طور کامل فرو ریخت و 100 نفر از هموطنان جان خود را از دست دادند. معاون عمرانی استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: در اثر زلزله 25 هزار واحد روستایی و 4 هزار واحد شهری به طور کامل تخریب شدند.

پیمانکاران ساختمان‌های بدون استحکام باید بازخواست شوند

آفتاب: معاون اول رییس‌جمهور در جلسه ستاد بحران گفت: وقتی که ساختمانی احداث می‌شود باید از استحکام و ایمنی لازم و استاندارد برخوردار باشد و نباید از کنار این موضوع که ساختمان‌های نوساز دچار آسیب می‌شوند به سادگی عبور کنیم.اسحاق جهانگیری گفت: وقتی ساختمان‌های نوساز تخریب می‌شوند، بدین معناست که اشکالاتی وجود دارد و باید پیمانکاران و سازندگان این‌گونه بناها مورد بازخواست قرار گیرند. باید آسیب شناسی دقیقی در خصوص ساختمان ها و بناها صورت گیرد تا اشکالات و ضعف ها برطرف شود.

یک مرجع تقلید نیست که حامی احمدی‌نژاد باشد

خبرآنلاین:عباس امیری‌فر با بیان اینکه قضیه احمدی‌نژاد با خاتمی متفاوت است، گفت: آقای خاتمی حزبی و طرفدارانی دارد و برخی علما حامی او هستند اما امروز یک مرجع را نام ببرید که از آقای احمدی‌نژاد حمایت کند. امام جماعت مسجد نهاد ریاست‌جمهوری در دولت احمدی‌نژاد ادامه داد: آقای بقایی عواملی را در دفتر احمدی‌نژاد داشت و تمام تیم احمدی‌نژاد توسط بقایی کنترل می‌شد. به نظرم احمدی‌نژاد دیگر در مطالب خود نباید بنویسد خادم ملت بلکه باید بگوید خادم بقایی.

آیت الله جعفری استعفا داد

ایسنا:نماینده ولی فقیه در استان کرمان عنوان کرد: 38 سال در سمت امامت جمعه کرمان ادای وظیفه کردم اما به دلیل کهولت سن استعفای خود را از امام جمعه‌ای شهر کرمان و نمایندگی ولی‌فقیه در استان به دفتر مقام معظم رهبری تحویل دادم و معتقد بودم که باید این سمت به یک فرد جوانی داده شود و به زودی یک نفر به عنوان امام جمعه کرمان از طرف مقام معظم رهبری معرفی خواهد شد. در همین زمینه یک منبع آگاه از احتمال اینکه حجت‌الاسلام و المسلمین «حسن علیدادی سلیمانی» امام جمعه کیش، امام جمعه آینده کرمان شود، خبر داد. وی بیان کرد: زمان معرفی امام جمعه کرمان هنوز مشخص نیست.