شنبه, 28 مهر 1397

هفته‌نامه شماره 532: 23 مهر 1397

مسئول تربیت بدنی دانشگاه پیام نور سیرجان در واکنش به تشکیل تیم فوتسال پیام نور این دانشگاه:
تیم فوتسال پیام نور فقط نام سیرجان را یدک می‌کشد
- تیم فوتسال پیام نور سیرجان در تهران مستقر است و برای بازی‌های خانگی‌اش با هواپیما به سیرجان می‌آید

-گروه خبر: تیم فوتسال بانوان پیام‌نور سیرجان این روزها حکایت جالبی دارد. از باخت‌های 13 بر یک و 10 بر صفر این تیم که بگذریم، مسئول ورزش دانشگاه پیام‌نور از تشکیل این تیم اطلاعی ندارد و نمی‌داند اصلا برای چه تشکیل شده است. باخت‌های عجیب و غریب این تیم باعث شد نام این تیم بر سر زبان‌ها بیفتد. تیمی که به نظر می‌رسد مسایل دیگری به غیر از فوتبال باعث تشکیل آن شده است.
 - تشکیل تیم در پایتخت
تیم فوتسال پیام‌نور سیرجان در پایتخت تشکیل شده و همان‌جا تمرین می‌کند و برای مسابقاتی که میزبان است با هواپیما به سیرجان می‌آید و در هتل می‌ماند و بعد از بازی هم به تهران برمی‌گردد. تیمی که تا همین چند روز پیش بازیکن بومی هم نداشت و فقط نام سیرجان را یدک می‌کشد. 
- شایعه بودجه 700 میلیون تومانی
بودجه این تیم را عده‌یی هفتصد میلیون تومان و برخی نیز سیصد میلیون تومان عنوان می‌کنند این در حالی است که بسیاری از اساتید حق‌التدریس دانشگاه پیام‌نور دستمزد خود را دریافت نکرده‌اند و سالن ورزشی این دانشگاه نیز نیمه‌کاره مانده است و شاید با کم‌تر از همین بودجه می‌شد کار ساخت سالن را تمام کرد.
- اجاره منزل مسکونی در تهران برای تیم سیرجانی
یک منبع آگاه به پاسارگاد گفت: برای این تیم یک منزل مسکونی در امیرآباد تهران اجاره کرده‌اند و چندین دانشجوی دانشگاه پیام‌نور که از سراسر ایران جمع شده‌اند، در آن اسکان دارند. وی ادامه داد: این تیم کلا غیربومی است. کسانی که این تیم را راه انداختند، قصدشان چیز دیگری است. از بودجه 300 میلیون تومانی تیم مطمئن هستیم اما شنیده‌ایم برای این تیم هفتصد میلیون تومان هزینه کرده‌اند.
- یک فصل شش ماه است
این فرد در ادامه افزود: یک فصل لیگ فوتسال بانوان شش‌ماه طول می‌کشد و برای این یک فصل 40 میلیون تومان به مربی پرداخت شده است. وی ادامه داد: یک کمک‌مربی سیرجانی کنار این مربی غیربومی قرار گرفته و او هم نقش چندانی ندارد. وقتی صدای اعتراض برای تشکیل این تیم بلند شد، دو بازیکن بومی جذب کردند که مثلا بگویند تیم بازیکن بومی هم دارد.
این تیم برای چه تشکیل شده است؟
وی ادامه داد؛  اصلا ما می‌خواهیم بدانیم این تیم چرا تشکیل شده است؟ هدف از تشکیل آن به نام پیام‌نور سیرجان چیست؟ همین چند روز پیش که این تیم میزبان بود بیش از هفت میلیون تومان هزینه کرد تا از تهران به سیرجان بیاید. چرا به اسم همان پایتخت تیم را نمی‌دهند؟
سالن ورزشی را تکمیل کنید
این فرد مطلع از اوضاع، در بخش دیگری از صحبت‌هایش چنین گفت: اگر می‌خواهند کاری برای ورزش بکنند سالن ورزشی را تکمیل کنند. ما کلی بازیکن بومی مستعد داریم. از آن‌ها استفاده کنند و پله‌پله به لیگ برتر برسند نه این که امتیاز یک تیم لیگ برتری را بگیرند و تیم‌داری کنند.
- اظهار بی اطلاعی مسئول ورزش پیام‌نور
اظهار‌ نظر مسئول تربیت‌بدنی دانشگاه پیام‌نور سیرجان هم در نوع خود جالب توجه است. وقتی در مورد تیم فوتسال از او پرسیدم در جواب گفت: من از چگونگی تشکیل این تیم بی‌اطلاع هستم. وی که مسئول روابط‌عمومی دانشگاه پیام‌نور سیرجان نیز هست، گفت: طبق اطلاعاتی که به ما رسیده مدیر‌کل تربیت‌بدنی دانشگاه پیام‌نور کشور این تیم را تشکیل داده‌اند که فقط نام سیرجان را یدک می‌کشد و در لیگ برتر فوتسال مسابقه‌ می‌دهد و متاسفانه کارنامه موفقی نیز ندارد.
- اولویت‌های مهم‌تری هم داریم
مجتبی احمد‌زاده افزود: این برای من هم سئوال است که این تیم چرا تشکیل شده و شما با خودشان تماس بگیرید. وی در پاسخ به اعتبار هفتصد میلیون تومانی این تیم هم گفت: من اطلاعی از هزینه‌های این تیم ندارم اما می‌دانم اولویت‌های مهم‌تری نسبت به تیم‌داری در ورزش دانشگاه پیام‌نور سیرجان وجود دارد. یک سالن ورزشی 5 سال است که نیمه‌تمام مانده و باید این سالن برای همه دانشجویان ساخته شود.
- خبری از تیم منتشر نمی‌کنم
وی ادامه داد: من به عنوان روابط‌عمومی دانشگاه پیام‌نور سیرجان خبری را از این تیم منتشر نمی‌کنم. زیرا این تیم را به عنوان تیم پیام‌نور سیرجان قبول ندارم. وی ادامه داد: در دانشگاه پیام‌نور سیرجان بازیکنان مستعدی وجود دارد و باید از آن‌ها در تیم استفاده شود. وی در مورد این که این بازی‌ها در کجا برگزار می‌شوند، گفت: بازی‌هایی که تیم سیرجان میزبان است در سالن گل‌گهر برگزار می‌شوند.
- تشکیل تیم در راستای تمرکززدایی
 مدیر‌کل سیرجانی تربیت‌بدنی دانشگاه پیام‌نور کشور معتقد است؛ تشکیل تیم فوتسال پیام‌نور سیرجان در راستای تمرکز‌زدایی شکل گرفته است. عبدالمهدی نصیر‌زاده به پاسارگاد گفت: دانشگاه پیام‌نور کشور در 11 رشته تیمداری می‌کند. سعی شده تیم‌ها در مرکز نباشند و بر‌اساس علاقه‌مندی آن منطقه تیم‌‌ها در آن‌جا تشکیل می‌شوند.
- رشد فوتبال بانوان سیرجان زیاد است
به گفته‌‌ی نصیرزاده رشد فوتبال بانوان سیرجان زیاد بود و هم اکنون تیم فوتبال بانوان شهرداری سیرجان در لیگ برتر بازی می‌کند و نتایج درخشانی می‌گیرد.
- سه بازیکن بومی داریم
وی در پاسخ به این سوال که تیم فوتسال پیام‌نور سیرجان از مربی و بازیکنان غیر بومی تشکیل شده، گفت: کمک‌مربی این تیم سیرجانی‌ست و سه بازیکن بومی هم مشغول به بازی هستند.
-به سه تیم مدعی باختیم
وی در خصوص نتایج ضعیف تیم فوتسال پیام‌نور هم گفت: بازی اول را 3 بر 2 بردیم اما در سه بازی بعد به سه تیم مدعی قهرمانی لیگ برخوردیم و باختیم اما در بازی پنجم نیز توانستیم ببریم.
- بودجه 700 میلیونی شایعه است
نصیر‌زاده در مورد شایعه بودجه 700 میلیون تومانی این تیم گفت: این بودجه صحت ندارد. ما با خیلی کم‌تر از این بودجه تیم را بستیم. وی بدون ذکر این مبلغ ادامه داد: یکی از شرایط تیم‌های دانشگاه پیام‌نور این است که باید بازیکنان دانشجوی دانشگاه باشند و این کار را برای ما سخت می‌کند.
- بازیکنان سیرجانی با دیگر تیم‌ها قرارداد داشتند
در سیرجان هم بازیکنان مستعدی بود ولی با تیم‌های دیگر قرارداد بسته بودند. وی در مورد این انتقاد که تیم پیام‌نور فقط نام سیرجان را یدک می‌کشد و هیچ نفعی برای سیرجان ندارد، گفت: مسئولان شهرستان مثل آقای نماینده و مدیر‌عامل باشگاه گل‌گهر از تشکیل این تیم حمایت کردند. تیمداری حرفه‌ای سخت است و باید مسئولان حمایت کنند. ما در نیم‌فصل حتما از بازیکنان بومی بیش‌تری استفاده می‌کنیم.
- برای سالن ورزشی 500 میلیون بودجه اختصاص یافته
وی درپاسخ به این سئوال که بهتر نبود بودجه‌ی تیمداری را برای تمام کردن سالن ورزشی پیام‌نور هزینه می‌کردید، گفت: برای تکمیل سالن ورزشی پیام‌نور نیز بودجه در نظر گرفته شده و 500 میلیون تومان از این بودجه تخصیص داده شده است.
- امتیاز تیم لیگ برتری را نخریدیم
شایعه شده تیم فوتسال بانوان پیام‌نور سیرجان امتیاز یک تیم لیگ برتری را خریداری کرده و در لیگ برتر حضور دارد اما نصیرزاده این شایعه را رد کرد و گفت: آقای تاج توجه ویژه‌ای به تیم‌های دانشجویی دارند. با نامه‌نگاری‌هایی که کردیم امتیاز یک تیم لیگ برتری بدون پول به ما داده شد. قطعا خطاها و ضعف‌هایی هم وجود دارد. سعی می‌کنیم در آینده رفع شوند.
- برای اردو به سیرجان می‌آییم
مدیر‌کل تربیت‌بدنی پیام‌نور کشور در واکنش به این سئوال که چه ضرورتی دارد تیم فوتسال پیام‌نور سیرجان در تهران مستقر باشد و برای بازی‌های خانگی به سیرجان سفر کند، گفت: این تیم قبلا در سیرجان بود و چند هفته است به تهران رفته برای نیم‌فصل ما در سیرجان اردو می‌زنیم.
- تیم در مهمانسرای پیام نور در اقدسیه است
مهدیه نظری مدیر تیم فوتسال پیام‌نور سیرجان گفت: بودجه 700  یا 300 میلیون تومانی که می‌گویند واقعیت ندارد. تاکنون بودجه‌ای به ما پرداخت نشده و هزینه‌ها را اداره کل تربیت‌بدنی پیام نور (اداره‌ای که مدیریتش با عبدالمهدی نصیرزاده است) پرداخت کرده. به گفته نظری بازیکن‌ها بر اساس عملکردشان در هر بازی و بردی که به دست می‌آورند، پاداش می‌گیرند و قرارداد چهل میلیون تومانی سرمربی نیز واقعیت ندارد. وی در مورد اجاره منزل مسکونی در امیرآباد تهران هم گفت: چنین منزلی اجاره نشده است و تیم در مهمانسرای پیام‌نور در اقدسیه اسکان دارد. نظری در مورد این که این تیم چرا در تهران مستقر است گفت: آنجا امکانات زیاد است و رایگان در اختیار تیم قرار می‌گیرد. وی ادامه داد: قرار است بانک گردشگری اسپانسر تیم فوتسال شود و اگر این اتفاق بیافتد، حتما تیم به سیرجان می‌آید و در سیرجان مستقر می‌شود.