تلگرام رفع فیلتر می‌شود

خبرفوری: یک کانال تلگرامی مدعی شد، تلگرام با دستور مستقيم رييس جمهور رفع فيلتر مي شود. كانال خبري پارسينه خبر داده است؛ تلگرام به دستور رييس جمهور رفع فيلتر مي‌شود. این کانال خبری نوشته است، اين مساله امروز در جلسه شوراي عالي فضاي مجازي مطرح شد. گفتنی است، رفع فیلتر تلگرام باید با تصمیم اعضای شورای امنیت ملی صورت بگیرد.گفتنی‌ست  تلگرام یک هفته است پس از تجمعات مردم در نقاط مختلف کشور فیلتر شده است.

آزادی تعدادی از متهمان اعتراض‌های اخیر

ایسنا: دادستان تهران گفت: ظرف 48 ساعت اخیر تعداد هفتاد نفر از متهمان آشوب‌ها با تکمیل تحقیقات و اخذ ضمانت آزاد شدند. جعفری دولت‌آبادی گفت: روند آزادی سایر متهمان به استثنای عوامل اصلی آشوب‌ها، پس از اخذ سوابق آنان از نهادهای امنیتی و ارزیابی دلایل تحصیل شده، ادامه خواهد یافت. وی تاکید کرد که با عوامل اصلی این آشوب‌ها برخورد جدی خواهد شد. دادستان تهران افزود: طراحی این جریان با آمریکایی‌ها بود که با همکاری گروهک منافقین نتیجه گرفتند که باید اعتراضات در جمهوری اسلامی در حوزه‌های اجتماعی - اقتصادی متمرکز شود.

کاسه صبر مردم لبریز شده است

الف: مرجع تقلید شیعیان گفت: جریان‌های اخیر در کشور را باید به‌درستی تبیین و تحلیل کرد، این جریان در ابتدا از مطالبه به‌حق مردم شروع شد و این حق نیز شرعاً و قانونا حق مردم است. آیت‌الله حسین نوری‌همدانی گفت: اقتصاد مقاومتی اگر اجرا شود بسیاری از مشکلات حل می‌شود و مردم نیز امروز بعد از گذشت از 10 ماه از وعده‌های مسئولان و عدم مشاهده تغییرات لازم در سفره خود کاسه صبرشان لبریز شده و به خیابان‌ها آمدند تا مگر هشداری بر مسئولان در رسیدگی به امورات آن‌ها شود اما دشمن از مطالبات به‌حق مردم در رسیدن به خواسته‌های به‌حق سوءاستفاده کرد.

هشدار درباره تکرار کهریزکی دیگر

ایسنا: ناهید خداکرمی در نطق پیش از دستور خود از ریاست شورا درخواست کرد که با جدیت پیگیر سرنوشت بازداشت‌شدگان حوادث اخیر باشد. عضو شورای‌شهر تهران گفت: در یکی دو هفته اخیر شاهد بروز اعتراضاتی بودیم که در طی آن حوادث تلخی نیز اتفاق افتاد و تعدادی از شهروندان از جمله دانشجویان دستگیر و زندانی شده‌اند. بدیهی است با خاطره تلخی که مردم و بستگان این عزیزان از کهریزک و سرنوشت روح‌الامینی‌ها دارند، بسیار نگرانند. نگرانند که مبادا یک قاضی دیگر، یک نیروی خودسر دیگر و یا یک هم‌سلولی اراذل و اوباش اشتباه کند.