جمعه, 03 اسفند 1397

هفته‌نامه شماره 549:  29بهمن1397

دستگیری فروشنده مواد مخدر و مشروبات الکلی

- گروه حوادث

ماموران پلیس امنیت عمومی یک فروشنده مواد مخدر و مشروبات الکلی را دستگیر کردند. 

به گزارش پاسارگاد ماموران پلیس امنیت عمومی یک نفر را که در کمربندی شاهد مواد مخدر و مشروبات الکلی می‌فروخت شناسایی کردند. ماموران با تعقیب و زیر نظر گرفتن وی توانستند مخفی‌گاه او را نیز که یک کارگاه ضایعات است، شناسایی کنند. ماموران روز شنبه وی را با یک خودروی ال‌90 در خیابان‌های شهر هنگام فروش مشروبات الکلی دستگیر کردند. از ماشین، مغازه و کارگاه وی بیش از 430 لیتر مشروب الکلی دست‌ساز، 133 پاکت مشروب خارجی، 110 قوطی مشروب خارجی، 6 کیلو و 800 گرم تریاک، 400 عدد قرص متادون، هزار و 750 سی‌سی شربت متادون و یک اسلحه شکاری غیر‌مجاز کشف کردند. 

کشف 50 میلیارد کالای قاچاق

- گروه حوادث

 رییس پلیس آگاهی کرمان گفت: ارزش کالاهای قاچاق کشف شده در ۹ ماهه سال جاری بیش از ۵۰ درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش داشته و ارزش کالاهای مکشوفه در این مدت ۵۰ میلیارد تومان بوده است.

به گزارش قدس آنلاین، یدالله حسن پور از کشف یک کلاهبرداری خبر داد و افزود: این کلاهبرداران در فضای مجازی و روزنامه های محلی به تبلیغ ایجاد شغل با حقوق روزانه حداقل ۱۵۰ هزار تومان با ساخت فیلتر انواع ماشین ها تحت عنوان شرکت توان افزا می پرداختند.

پلیس آگاهی استان کرمان با اشاره به ۹۰ نفر شاکی این پرونده تصریح کرد: این شرکت فاقد مجوز بوده و از شاکیان مبالغی از جمله ۲ میلیون تومان، ۱۷ و ۶۰ میلیون تومان برای واگذاری خط تولید این فیلترها پول گرفته و وعده خرید تولیداتشان را داده است.

وی از ۳۰۰ میلیون تومان کلاهبرداری این افراد ظرف ۲۵ روز خبر داد و ادامه داد: مدرک تحصیلی مدیرعامل این شرکت در حد دیپلم می باشد و تعداد اعضای این شرکت چهار نفر که همگی با هم وابستگی خانوادگی دارند. حسن پور در ادامه با اشاره به انهدادم یک باند سرقت خودرو در کرمان اظهار کرد: یک پدر و پسر دست به اقدام سرقت خودروهای سطح شهر کرمان می کردند و تعدادی مال خر نیز با خرید این خودروها و ایجاد تغییراتی، آنها را به فروش می رساندند که اکنون ۶ فقره از این ماشین ها کشف و تحویل مال باختگان شده، ضمن آنکه این پرونده در دستگاه قضایی در حال بررسی می باشد. وی با شاره به مبارزه با قاچاق کالا عنوان کرد:امروز یک دستگاه اتوبوس مسافربری هرمزگان-کرمان حامل مقداری موبایل و پوشاک به ارزش ۳۰۰ میلیون تومان، کشف و ضبط شد.

رییس پلیس آگاهی کرمان ادامه داد: ارزش کالاهای قاچاق کشف شده در ۹ ماهه سال جاری بیش از ۵۰ درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش داشته و ارزش کالاهای مکشوفه در این مدت ۵۰ میلیارد تومان بوده است.

حسن پور در پایان با اشاره به ورود دام های قاچاق از مرزهای شرقی به داخل کشور، خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه هیچ نظارت بهداشتی روی این دام ها نمی باشد و باعث آلودگی دام های داخلی و خطر بیوترویسم هستند، از مردم درخواست می کنیم در صورت مشاهده این گونه موارد، به پلیس ۱۱۰ اعلام کنند.

کشف 12 تن مواد مخدر در 9 ماه

- گروه حوادث

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کهنوج از کشف بیش از 12تن انواع مواد مخدر طی 9 ماهه گذشته امسال در کهنوج خبر داد و افزود: در این رابطه هفت سرکرده اصلی باندهای بین المللی مواد مخدر دستگیر شده اند. 

به گزارش ایسنا،  مجید سیمی  با بیان اینکه استان کرمان بدلیل موقعیت جغرافیایی در خط مقدم مبارزه با قاچاق مواد مخدر قرار دارد، اظهار کرد: در راستای مبارزه بی امان با سوداران مرگ از ابتدای سال جاری 120قاچاقچی عمده مواد مخدر دستگیر و با دستور قضائی روانه زندان شده اند.