شنبه, 03 فروردين 1398

هفته‌نامه شماره 552:  20 اسفند 1397

بازیکن سیرجانی به اردوی تیم ملی دعوت شد

-  هدا رضوانی

والیبالیست جوان سیرجانی به اردوی تیم ملی جوانان دعوت شد. آکادمی ملی المپیک پس از برگزاری اردوهای انتخابی تیم ملی والیبال جوانان در اسفندماه گذشته از بین 240 والیبالیست مدعی پوشیدن پیراهن تیم ملی، 39 والیبالیست را انتخاب و به نخستین مرحله از اردوهای آماده‌سازی تیم ملی دعوت کرد. این افراد تمرینات خود را در آکادمی المپیک و زیر نظر بهروز عطایی سرمربی این تیم در فروردین‌ماه سال جاری آغاز کردند تا برای شرکت در نوزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جوانان آسیا که 30 تیر تا 6 مردادماه به میزبانی منامه بحرین برگزار می‌گردد آماده شوند. در بین اسامی دعوت‌شدگان به اردوی آماده‌سازی تیم ملی والیبال جوانان اسم رضا محمودآبادی توجه سیرجانی‌ها را به خود جلب می‌کند.   این بازیکن جوان به پاسارگاد گفت: من توانستم جزو 39 نفر انتخابی باشم و در گروه اول اردوی آماده‌سازی قرار بگیرم. این اردو از 19 فروردین در تهران در حال برگزاری است. وی افزود: تمرین‌ها به شدت سخت و فشرده هستند و در دو نوبت صبح و عصر برگزار می‌شوند. حضور در این اردو یک اراده بسیار قوی می‌خواهد و اگر کسی تمرین نکرده باشد نمی‌تواند ادامه دهد. محمودآبادی شانس انتخاب خود در بین 14 نفر نهایی را بسیار بالا دانست: من در والیبال با برنامه پیش رفتم و تمرین‌های خوب و منظمی داشتم. امیدوارم بتوانم نتیجه تمریناتم را با عضویت در تیم ملی ببینم..

 محمدرضا شریف‌پور رییس هیات والیبال شهرستان سیرجان نیزگفت: محمودآبادی قبلا در رده نوجوانان هم به اردوی تیم ملی دعوت شده است و با دعوت به اردوی انتخابی تیم ملی جوانان دومین حضور خود در این اردوها را تجربه می‌کند.

شریف‌پور احتمال عضویت محمودآبادی در تیم ملی را بسیار بالا عنوان دانست: احتمال انتخاب رضا بسیار قوی است، البته اگر اتفاق خاصی نیفتد و مصدوم نشود. چرا که خانم عباسلو هم به اردوی انتخابی دعوت شد و همه چیز داشت خوب پیش می رفت اما بیمار شد و دیگر نتوانست ادامه دهد. رضا بازی سرعتی خوبی دارد و از آنجا که در سطح کشور بازیکن سرعتی در ورزش والیبال بسیار کم وجود دارد، احتمال اینکه به عضویت تیم ملی در بیاید بسیار زیاد است.