شنبه, 03 فروردين 1398

هفته‌نامه شماره 552:  20 اسفند 1397

محکومیت «محمودرضا خاوری» قطعی شد

ایسنا: رییس دادگاه انقلاب گفت؛ محکومیت محمود رضا خاوری - مدیرعامل وقت بانک ملی و یکی از متهمان پرونده موسوم به فساد بزرگ بانکی - قطعی شده است. حجت الاسلام موسی غضنفرآبادی در گفت و گو با ایسنا، گفت: دستور شناسایی و توقیف اموال وی در داخل داده شده است. وی با بیان اینکه مدت واخواهی به پایان رسیده است، یادآور شد: محکومیت خاوری، جریمه نقدی و برگشت اموال است که دستور همه آنها داده شده است.

آن‌قدر سر برجام لعنتی لابی‌گری کردند

عصرایران:  آیت الله علم‌الهدی امام جمعه مشهد به شدت از برجام انتقاد و آن را لعنتی توصیف کرد. او گفت: آن‌قدر که سر برجام لعنتی لابی‌گری کردند، اگر سر فرمان رهبری با کشورها لابی‌گری می‌کردند، امروز دلار در جامعه ما همچون آمریکا ارزش نداشت که سرنوشت زندگی و اقتصاد مردم به این امر گره بخورد. وی افزود: رییس بانک مرکزی می‌گوید این مشکلات از طریق تلگرام و توطئه خارجی رقم خورده؛ مگر شما خبر نداشتید توطئه خارجی در کار است؟ خسارتش را مردم باید بدهند که با بالا رفتن قیمت دلار، ارزش سرمایه مردم پایین بیاید.

۹ محافظ مرتضوی از او بی‌خبر هستند

ایلنا: مصطفی ترک‌همدانی درباره اظهارات سخنگوی قوه قضاییه درباره در دسترس نبودن سعید مرتضوی متهم پرونده کهریزک و تأمین اجتماعی گفت: در هنگام  محاکمه و دادرسی، آقای مرتضوی با محافظان خود که بر اساس دستورالعمل شورای عالی امنیت ملی او را همراهی می‌کردند در دادگاه حاضر می‌شد. وی تصریح کرد: این محافظان مواجب خود را از دولت می‌گیرند و قرار دادن این افراد در کنار برخی از شخصیت‌ها برای این است که فرد مورد نظر به طور دایم در اختیار باشد و به طور ۲۴ ساعت انجام وظیفه کند. 

دست‌های پشت‌پرده اجازه نمی‌دهد، حصر رفع شود

جماران: محمدحسین کروبی فرزند حجت‌الاسلام والمسلمین کروبی گفت: طی سالیان گذشته چندین بار مسئله حصر عنوان شده؛ حدود پنج سال پیش رییس دولت اصلاحات گفتند به احتمال زیاد مسئله حصر حل خواهد شد. یک بار نیز آقای جهانگیری به خودم گفتند که قرار بود گشایش‌های جدی در این زمینه انجام شود اما دعوای دختران مهندس موسوی با مأموران همه چیز را به هم زد. بار دیگر گفتند نامه پدرم به آقای روحانی موضوع را منتفی کرد، واقعیتش به نظر می‌رسد برخی دست‌های پشت‌پرده دارای قدرت وجود دارد که برای حل نشدن این موضوع اقدام می‌کنند.