دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398

هفته‌نامه شماره 558:  23 اردیبهشت 1398

تعمیر طولانی سالن امام علی(ع)

- هدا رضوانی

سالن ورزشی امام علی‌(ع) نام آشنایی برای اهالی ورزش است. حتی غیر ورزشی‌ها هم با این سالن غریبه نیستند چرا که در زمان رونق خود جور نبود سالن کنسرت را هم می‌کشید و گهگاهی هم میزبان نمایشگاه‌های مختلف بود. این سالن چند ماهی است که به منظور تعویض کفپوش تعطیل است و استفاده‌ای از آن نمی‌شود و مشخص نیست بالاخره کی این تعمیرات به پایان می رسد تا بتواند دوباره رونق خود را از سر گرفته و عرصه برگزاری مسابقات سالنی گردد.

- خداحافظی سالن امام علی(ع) با جام رمضان

با توجه به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و برگزاری مسابقات جام رمضان در این سالن، به نظر می رسد امسال قرار نیست سالن امام علی(ع) میزبان مسابقات باشد. مسلم علیزاده مسئول سالن امام علی(ع) در این خصوص می گوید: سالن‌های یک و دوی مجموعه امام علی (ع) چند ماهی در دست تعمیر است. سالن بزرگ چون محل برگزاری مسابقات است باید کفپوش خیلی خوبی داشته باشد. بسیاری از کارهای آن انجام شده و حتی از کرمان برای بازدید هم آمده‌اند اما به دنبال جذب اعتبار برای تکمیل فرایند تعمیر هستیم. از آنجایی که جذب اعتبار ممکن است به طول انجامد از وی در خصوص این تاخیر طولانی و نرسیدن سالن به جام رمضان می پرسیم. پاسخ می دهد: اداره ورزش و جوانان متولی این امر است و به دنبال کار با کیفیت است. از جام رمضان امسال هم زیاد استقبال نشده است. هزینه ورودی، لباس، بیمه ورزشی و... برای هر نفر 700 هزار تومان تعیین شده که تا این لحظه استقبال چندانی نشده و اگر هم جام رمضان بخواهد برگزار شود سالن هلال احمر محل برگزاری مسابقات خواهد بود. علیزاده تصریح می‌کند: کار تعمیرات کمی زمان‌بر است که به محض جذب اعتبار انجام می‌شود. 

- جهاد نصر، حامی مالی احتمالی...

اصغر حدیدی این روزها در انتظار دریافت حکم رییس هیات فوتبالی خود و برگزاری مراسم معارفه است. وی در این خصوص می‌گوید: از کرمان با من تماس گرفتند و گفتند حکم من آماده است اما اداره ورزش و جوانان سیرجان هنوز مراسم تودیع و معارفه را برگزار نکرده است. حدیدی در خصوص برگزاری جام رمضان عنوان می کند: حدود 12 تیم اعلام آمادگی کرده‌اند اما برای پربار برگزار شدن این جام مهلت ثبت‌نام تا سه‌شنبه همین هفته تمدید شده است. برنامه قبلی این بوده است که از شنبه مسابقات برگزار شوند اما احتمال دارد به علت تمدید زمان ثبت‌نام تاریخ مسابقات جابجا شود. رییس جدید هیات فوتبال در خصوص علت عدم آماده‌سازی به‌موقع سالن امام علی‌(ع) می‌گوید: برای برگزاری مسابقات فوتبال جام رمضان سالن‌های هلال‌احمر و مجتمع گل گهر در نظر گرفته شده است، البته هنوز توافقی صورت نگرفته. اما سالن امام علی (ع) در دست تعمیر است و به جام رمضان امسال نمی‌رسد و از آنجایی که سالن در اختیار اداره ورزش و جوانان است آن‌ها باید پاسخگو باشند. از حدیدی می‌پرسیم: شنیده‌ها حاکی از آن است که شرکت جهاد نصر بخشی از هزینه‌های تعمیر سالن را بر عهده گرفته تا از این سالن به عنوان سالن کشتی استفاده کند. پاسخ می‌دهد: ظاهرا جهاد‌نصر بخشی از هزینه‌ ها را تقبل کرده اما تا زمانی که تودیع و معارفه انجام نشود، مسئولیت این قضایا بر عهده من نیست. اطلاع دقیقی ندارم.

- سالن به جهاد نصر واگذار نمی‌شود

برای تکمیل اطلاعات و این که آیا هزینه تعمیر سالن امام علی‌(ع) را شرکت جهاد نصر می‌پردازد تا پس از آن از سالن به عنوان سالن کشتی استفاده کند یا خیر؟ با ناصر گل محمدی رییس اداره ورزش و جوانان سیرجان گفت‌وگو می‌کنیم. در ابتدای صحبت به سراغ جام رمضان می‌رویم. گل محمدی از برگزاری المپیاد رمضان خبر می‌دهد و می‌گوید: امسال به جای جام رمضان، المپیاد رمضان را در 30 رشته ورزشی خواهیم داشت. این المپیاد افتتاحیه ندارد اما در روز پایانی ماه مبارک رمضان برای اهدای جوایز برگزیدگان مراسم اختتامیه خواهیم داشت. این المپیاد از شب جمعه 28 اردیبهشت ماه آغازشده است. وی در خصوص برگزاری مسابقات فوتسال در المپیاد رمضان می‌گوید: فراخوان المپیاد رمضان برای فوتبال هم منتشر شده اما استقبال چندانی نشد. از گل‌محمدی در خصوص علت تاخیر در آماده‌سازی سالن امام علی‌(ع) می‌پرسیم.: سالن امام علی (ع) در حال تعویض زیرسازی و کفپوش است. البته سالن شماره 2 که محل تمرینات است این هفته افتتاح می‌شود. رییس اداره ورزش و جوانان از تکمیل تعمیر سالن امام علی(ع) طی 45 روز آینده خبر می‌دهد و می‌گوید: قرار است شرکت جهاد نصر در پرداخت هزینه‌ها مشارکت داشته باشد. می‌پرسیم: آیا با پرداخت این هزینه‌ها از سوی شرکت جهاد نصر، سالن با کاربری کشتی به این شرکت واگذار می‌شود؟ پاسخ می‌دهد: خیر. کاربری سالن عوض نمی‌شود. طبق ماده 88 برای استفاده از کمک یک اسپانسر بایستی این اسپانسر در قالب یک هیات ورزشی کار را بر عهده بگیرد. شرکت جهاد‌نصر هم احتمال دارد به اسم هیات کشتی وارد قضیه شود و بخشی از هزینه‌ها را تقبل کند. وی تاکید می‌کند: البته هنوز توافق نهایی انجام نشده و چیزی قطعی نیست، شما بنویسید سالن امام علی (ع) قرار است توسط اداره ورزش و جوانان تعمیر شود.