آقای مبشری! این رشته تیم ملی ندارد

- پاسارگاد

تعدادی از خلبانان پاراگلایدر در واکنش به گفت‌وگوی هفته گذشته محمد مبشری مربی پاراگلایدر  متنی را به دفتر نشریه پاسارگاد ارسال کردند که بخشی از آن درادامه می‌آید:

پیش از آغاز سخن دل خانواده، دوستان، همشهری‌های عزیز از دست رفته خلبان با اخلاق محمد کریمی را با ذکر صلواتی بر روح بلند آن عزیز تسلی می‌دهیم.

هفته گذشته در این نشریه گفت‌و‌گویی در رابطه با مرگ خلبان محمد کریمی با آقای محمد مبشری به عنوان مربی و مسئول باشگاه هوانوردی عقاب طلایی و مسئول انجمن ورزش‌های هوایی سیرجان چاپ شد که در آن به مسایل مختلفی اشاره شده بود و بیش‌تر به نظر می‌رسد که جنبه تبلیغاتی داشته است. لذا برخی مطالب گفته شده را نقد و چند سئوال نیز برای‌مان پیش آمده که مطرح می‌کنیم. 

1- جناب مبشری! آیا بهتر نبود در یک گفت‌و‌گوی رسانه‌ای بعد از مرگ یکی از با‌اخلاق‌ترین ورزشکاران مجموعه ورزشی هوایی سیرجان، حداقل یک تسلیت کوچک به خانواده، دوستان و همشهریان آن عزیز از دست رفته می‌گفتید؟ 

2- فرموده‌اید؛ این ورزش حتی از فوتبال امن‌تر است و از لحاظ خطر در جایگاه بیست و دوم قرار دارد. خواهشمندیم مأخذ این مطلب را بیاورید. آن‌گونه که ما می‌دانیم ورزش‌ها از نظر خطر در دو گروه قرار می‌گیرند و پاراگلایدر در گروه دوم قرار دارد. در ضمن آن فوتبالی که گفته‌اید فوتبال آمریکایی یا راگبی است که آن هم به دلیل تغییر قوانین و استفاده از وسایل ایمنی جدید جزو ورزش‌های پر‌خطر رده اول دوم و سوم نیست. 

3- فرموده‌اید؛ خلبان مستقل باید دوره‌های هواشناسی را ببیند. برای‌مان سئوال است که باشگاهی که نزدیک به هشت سال در یک شهر در رشته ورزش‌های هوایی هنر‌جو می‌پذیرد چرا تاکنون برای برگزاری دوره هواشناسی برای هنرجویان خود اقدامی نکرده است؟

4- فرموده‌اید؛ در دوره امنیت پرواز شرایط خطر را شبیه‌سازی می‌کنیم. کاملا درست است اما اشاره فرموده‌اید همین حالتی که برای آقای کریمی به وجود آمده، مگر شما حادثه آقای کریمی را خودتان دیده‌اید که فکر می‌کنید قابل اصلاح بوده است؟ 

5- جناب مبشری! فرموده‌اید؛ خلبان کریمی 4 سال در باشگاه فعالیتی نداشته است. اگر ایشان 4 سال در باشگاه حضور نداشته است قطعا شما از شرایط پروازی و پیشرفت احتمالی ایشان آگاهی ندارید. پس چرا قضاوت نموده‌اید ایشان بالی خریده‌اند که در سطح توانایی‌شان نبوده است؟

6- فرموده‌اید؛ خلبان باید زیر نظر مربی بال خریداری کند. اگر به شما بگویند یک مربی خودش یک بال آکروباس را که مورد استفاده خلبانان خاص است به یک خلبان مبتدی فروخته، آیا دیگر می‌توان به مشاوره با این مربی اعتماد کرد و با این مربی به نظر شما چگونه باید برخورد شود؟ 

7- فرموده‌اید؛ اگر دوره‌های خاصی را طی کنند و شرایط را رعایت کنند، هر اتفاقی که بیفتد شما پاسخگو هستید. به نظر شما آیا آنان که در مسابقات جهانی شرکت کرده و مقام می‌آوردند این مسایل را رعایت می‌کنند یا خیر؟ پس چرا هرازگاهی در مسابقات جهانی شاهد حوادثی هستیم؟ آیا مربیان این رشته که الگو هستند دچار حادثه نشده و نمی‌شوند؟ 

8- خبرنگار از شما پرسیده تاکنون برای بچه‌‌هایی که زیر نظر شما تمرین می‌کنند، اتفاقی افتاده است؟ بخش اول جواب شما: خیر. لازم به یادآوری است مواردی در حضور شما و زیر نظر شما حادثه دیده‌اند. در پاسخ بعدی گفته‌اید: من 30 سال کارم این است. انجمن ورزش‌های هوایی 20 سال سابقه ندارد چگونه شما 30 سال مربی این رشته هستید؟ لطفا گواهی مربیگری خود را ارایه نمایید تا ببینم 30 سال است یا کم‌تر از ده سال.

در پاسخ به یکی از سئوال‌ها گفته‌اید: یکی از فرزندانم عضو تیم ملی است.

چگونه در ورزشی که هنوز در هیچ رشته‌ای از آن تیم ملی ندارد چنین چیزی ممکن است؟ لطفا گواهی عضویت فرزندتان در تیم ملی را ارایه نمایید. 

در جایی هم گفته‌اید: یکی (از فرزندان شما) نایب‌قهرمان کشور است.

آنچه ما به خاطر داریم این است که در جشنواره ملی سال گذشته در قشم یک مسابقه نمادین بین خانم‌ها برای توسعه و تبلیغ این ورزش انجام شد و کل شرکت‌کنندگان در این مسابقه نمادین 2 نفر بودند که فرزند شما مقام دوم را کسب کرد. اگر این مقام را در مسابقه دیگری کسب کرده‌اند اطلاع‌رسانی کنید تا ما هم عذرخواهی کنیم و تبریک بگوییم.

مطالب و حواشی بسیار دیگری هم در پاراگلایدر سیرجان وجود دارد که از ذکر آن خودداری کردیم. اما آنچه نوشتیم صرفا جهت اطلاع‌رسانی و شفافیت بیش‌تر در مورد وضعیت ورزش پاراگلایدر در سیرجان بود و امیدواریم مسئولان با بررسی وضعیت این ورزش مفرح در سیرجان با خاطیان برخورد کنند و جلوی سوء‌استفاده و حوادث بیش‌تر گرفته شود. 

داغداران خلبان با‌اخلاق، محمد کریمی