مسئولان در تلاشند پیام‌رسان‌های داخلی را تقویت کنند

ایسنا: سخنگوی قوه‌قضاییه در رابطه با اظهار نظر وزیر ارتباطات مبنی بر اینکه از میان ۴۰ میلیون مخاطب تگرام تنها یک میلیون نفر از تلگرام خارج شده و بقیه از طریق فیلتر شکن استفاه می‌کنند، گفت:  این رقمی که گفتید صحیح نیست. امروز از دبیر شورای عالی فضای مجازی پرسیدم و ایشان گفتند رقم بیشتری در این زمینه وجود دارد. ۴۰ درصد از افراد از این پیام‌رسان استفاده نمی‌کنند. محاسبه این ۴۰ درصد بیشتر از ۱۷ میلیون نفر می‌شود. اقدام قوه قضاییه و یا سایر دستگاه‌های ذیربط  در این زمینه ادامه دارد و بر اساس گفته مسئولین این روند بسیار خوب است و مهاجرت افراد به پیام رسانی‌های داخلی خوب است و در تلاشند پیام‌رسان‌های داخلی را تقویت کنند.

بعید نیست مردم به گوشت حیواناتی نظیر گربه و کلاغ رو بیاورند

ایلنا: نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: ۷۵ درصد مردم استان سیستان و بلوچستان فقر غذایی دارند و مردم روستاهای این استان آب سالم برای خوردن ندارند، نان ندارند و به لحاظ معیشت از هر نظر که فکر کنید در شرایط نامطلوبی قرار دارند. علیم یارمحمدی گفت: از هر بیماری که فکر کنید، در این استان هست. خب وقتی مردم این استان از نظر تامین مواد غذایی از امنیت کامل برخوردار نیستند، هیچ بعید نیست که مردم رو به خوردن گوشت حیواناتی نظیر گربه و کلاغ بیاورند.

چرا مردم را دنبال نخود سیاه می‌فرستید

انتخاب: نماینده مردم قم با انتقاد از عملکرد دولت در موضوع برجام و مشکلات اقتصادی به حسن روحانی گفت که مردم را دنبال نخود سیاه می‌فرستید؟ مجتبی ذوالنور گفت: آیا مشکل ما این است که برای تحریک زنان ورزشکار بگویید فیلم دختران ورزشکار نشان داده نمی شود؟ مردم مسلمان،‌ مراجع و خانواده‌های شهدا از اینکه به عفت چوب حراج می‌زنید و افراد را به مسیر غلط سوق می‌دهید ببینید ناراحت هستند. مردم مومن حداقل در حوزه انتخابیه من چقدر از این رفتار ناراحت هستند. بیایم به واقعیات بپردازیم. جوان تحصیکرده ما دچار افسردگی است. به مردم بگویید برای بیکاری و اقتصاد چه کرده‌اید.

37 هزار نفر مبتلا به ایدز در ایران

عصرایران: عضو کمیسیون بهداشت مجلس  گفت: حدود 37 هزار نفر مبتلا به ایدز در کشور شناسایی شده اما به نظر می رسد که تعداد مبتلایان دو برابر این میزان باشد البته 17 هزار نفر تحت درمان قرار دارند. همایون هاشمی گفت: متاسفانه در حال حاضر استفاده از سرنگ جای خود را به روابط جنسی داده البته حدود 5 درصد این بیماری از طریق مادر به کودک منتقل می شود که متاسفانه آمارهای دو سال گذشته نشان از افزایش 30 درصدی انتقال ایدز از مادر به کودک دارد وی با انتقاد از افزایش آمار زنان مبتلا به ایدز، ادامه داد: بر اساس آمارها طی دو سال گذشته آمار مبتلایان به 10 برابر افزایش پیدا کرده است.