پنج شنبه, 01 آبان 1399

هفته‌نامه شماره ۶۲۵ | ۲۸ مهر ۱۳۹۹

 

 

رییس پلیس سیرجان در واکنش به تعرض به یک دختر:

 اگر مورد تعرض قرار گرفته‌اید شکایت کنید

- گروه حوادث

ماجرای خفت کردن دختر، پسرهای جوان در ابتدای محور سیرجان - کرمان که به «گزی» مشهور است، موضوع تازه‌ای نیست. شاید از آن جهت تازه باشد که پای آن جدیدا به مطبوعات و شبکه‌های اجتماعی باز شده است. این هفته خبری در مطبوعات سیرجان به چاپ رسید که دختری به همراه نامزدش به منطقه وسیع «گزی» می‌رود و آنجا مورد تعرض و آزار سه نفر قرار می‌گیرند. آنها شکایت می‌کنند و پس از چند روز این سه نفر متهم دستگیر می‌شوند. آن طور که از شواهد پیداست آنها در این منطقه پرسه می‌زدند و دختر و پسرانی که به این منطقه می‌آمدند را خفت کرده و مورد تعرض قرار می‌دادند. این موضوع از چندین سال پیش در سیرجان شنیده می‌شد ولی کسی شکایت نمی‌کرد. یکی از کسانی که این اتفاق سال گذشته برایش افتاده و شکایت هم نکرده به پاسارگاد گفت: با دوست دخترم با یک خودرو مزدای دوکابین به منطقه «گزی‌» رفتیم. توی ماشین پشت درخت‌ها نشسته بودیم در آینه یک لحظه حس کردم کسی به سمت ما می‌آید. ماشین روشن بود و سریع حرکت کردم. دو نفر با موتور کنار ماشین آمدند و یکی هم شروع به دویدن پشت سر ماشین کرد. یک موتور که یک نفر پشت آن بود نیز اضافه شد. فردی که می‌دوید خودش را به ماشین رساند و می‌خواست بالای وانت برود که من با پیچ و تاب دادن ماشین مانع شدم. موتورها هم هی کنارم می‌رسیدند و من هم ماشین را به سمت آنها می‌دادم. وی ادامه داد: خدا را شکر ماشین من می‌توانست در خاکی خوب براند و من هم توانستم فرار کنم. وی در پاسخ به این سئوال که چرا شکایت نکردی گفت: اولا اتفاقی نیفتاد. دوما اگر شکایت می‌کردم آبرو ریزی می‌شد. 

در همین رابطه سرهنگ محمدرضا ایران‌نژاد فرمانده انتظامی سیرجان به پاسارگاد گفت: خانواده‌ها باید ارتباط فرزندان‌شان را کنترل کنند. من از دختران می‌خواهم هر‌کجا که کسی می‌گوید، نروند. وی ادامه داد؛ کسانی که به جنگل طبیعی گزی می‌روند، هرکسی باشد یقینا شک می‌کند که یک دختر و پسر برای چه کاری به آنجا آمده‌اند. دختر و پسرها برای  مسایل غیراخلاقی به آنجا می‌روند و مورد تعرض قرار می‌گیرند. وی در پاسخ به این سئوال که نیروی انتظامی برای این موضوع چه کرده گفت: اگر شکایتی صورت گیرد قطعا ما برخورد شدید می‌‌کنیم‎، اما آنجا منطقه وسیعی است و گشت نمی‌‌تواند آنجا را پوشش دهد. این منطقه تفریحی نیست و برای جلوگیری از شن‌های روان و بیابان‌زدایی درخت‌کاری شده است. وقتی افراد به این مکان ناامن می‌روند با این مشکل مواجه می‌شوند. خودشان با دست خودشان، خودشان را به نابودی می‌کشانند. وی در مورد اتفاقی که اخیرا در این منطقه افتاده گفت: در این اتفاق اخیر سه نفر دستگیر شده‌اند. سرهنگ ایران‌نژاد افزود: پس از دستگیری تاکنون سه نفر نیز از آن‌ها به جرم تعرض شکایت کرده‌اند. به گفته‌ی وی ممکن است عده‌ای این اتفاق برای‌شان رخ داده است و به علت ترس از آبرو شکایت نکرده‌اند و ما از آن‌ها می‌خواهیم به پلیس مراجعه و شکایت کنند. 

کشف 27 کیلوگرم هرویین از اتوبوس

- گروه حوادث

ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر سیرجان از یک اتوبوس 27 کیلو 600 گرم هرویین کشف کردند. فرمانده انتظامی سیرجان در این رابطه گفت: در روزهای ابتدایی هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر سیرجان با توجه به کار اطلاعاتی پیچیده‌ای که انجام دادند توانستند محموله بزرگ هروئین را در سیرجان شناسایی و کشف کنند. به گفته سرهنگ محمدرضا ایران‌نژاد ماموران پلیس، اطلاعاتی از حمل محموله مواد مخدر از سیستان و بلوچستان به استان فارس به دست آوردند و با 48 ساعت تعقیب و گریز و مراقبت توانستند در محور سیرجان- کرمان از یک دستگاه اتوبوس مقدار 27 کیلو و 600 گرم هرویین کشف کنند. سه نفر متهم در این رابطه دستگیر و یک دستگاه اتوبوس هم توقیف شد.

 سرهنگ ایران‌نژاد ادامه داد روز شنبه نیز ماموران کلانتری هماشهر از یک دستگاه خودروی سواری مقدار 475 گرم هرویین و 20 گرم شیشه کشف کردند و سه نفر متهم در این رابطه دستگیر شدند. وی ادامه داد میزان کشفیات از اول امسال تا امروز 27 درصد نسبت به مشابه سال قبل افزایش داشته است.