سه شنبه, 29 مهر 1399

هفته‌نامه شماره ۶۲۵ | ۲۸ مهر ۱۳۹۹

 

 

خیال نکنید اگر روحانی رفت و اصولگرایان آمدند، موفق می‌شوند

ایسنا: محمد جواد ظریف گفت: ما در ایران از اصولگرا، اصلاح‌طلب، بی‌خط، مخالف جمهوری اسلامی ایران و یا مخالف دولت همه در یک کشتی نشسته‌ایم و اکنون هدف دشمنان  ایران است. ظریف ادامه داد: خیال نکنید که اگر آقای روحانی رفت و اصولگرایان آمدند موفق می‌شوند. بعضی‌ها خیال نکنند که اگر جمهوری اسلامی ایران رفت آنها سر کار می‌آیند. اکنون ایران یعنی این جغرافیا و موجودیت عظیم پرافتخار تاریخی با این مردم و توانمندی‌ها و امکانات مورد هدف است.

ساکنان روستاهای چابهار آب شرب را با احشام شریکند

ایلنا:  نماینده استان سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان‌ها در تشریح شرایط طاقت‌فرسای زندگی روستاییان این منطقه گفت: مردم در برخی روستاها 10 روز یکبار هم حمام نمی‌روند. آنها فقط برای زنده ماندن آب پیدا می‌کنند. در بعضی مواقع آب در گودالی سرباز و بزرگ که از قدیم وجود داشته، جمع می‌شود و مردم و حیوانات به‌صورت مشترک از آن استفاده می‌کنند. شه‌بخش گرگیج به معضل جدی بی‌آبی در شهرستان چابهار  خصوصا روستاها اشاره کرده و در خصوص شرایط روستاهای این شهرستان گفت: 80 الی 90 درصد مردم که در گذشته کشاورز بودند، اکنون به خاطر بی‌آبی و نبود بارش‌های فصلی بیکار شدند

پیشنهاد استعفای دولت و انتخابات زودهنگام

همشهری: سید حسین موسویان دیپلمات سابق ارشد ایران و فعال در دانشگاه پرینستون در مصاحبه ای گفته است برای ایجاد اجماع و وحدت داخلی نیاز به درک درست از شرایط داخلی و خارجی کشور، فداکاری و ازخودگذشتگی است. با این وضع، مشکلات اقتصادی فعلی مردم و منافع کلان ملی کشور 2قربانی اصلی اختلافات فعلی جناح‌های سیاسی داخلی هستند. بزرگان نظام باید قبل از هرچیز دراین مورد چاره‌اندیشی کنند؛ حتی به قیمت یک خانه‌تکانی اساسی در دولت یا حتی استعفای دولت فعلی و برگزاری انتخابات زودرس، زیرا استمرار وضع فعلی تا 2سال دیگر، ممکن است موجب لطمات غیرقابل جبران شود.

فدایی گزینه‌ی اصلی استانداری کرمان

پاسارگاد: ‌شهباز حسن‌پوربا بیان اینکه بنده از هر تصمیم دولت برای استاندار جدید کرمان حمایت خواهم کرد، گفت: به عنوان یکی از اعضای مجمع نمایندگان نظرم بر روی  دکتر فدایی است، با توجه به اینکه بیش از سه دهه تجربه‌ی کار در قسمت‌های مختلف استانداری را دارد ایشان هر چه سریعتر به عنوان استاندار جدید کرمان معرفی شوند و امروز خدمت دکتر جهانگیری اعلام حمایت خودم را از دکتر فدایی مطرح کردم و امیدواریم هرچه سریعتر دولت در این زمینه تصمیم‌گیری کند. وی افزود: بنده از ابتدا هم دنبال بحث استاندار شدن نبودم و تعهدم در قبال مردم است.