چهارشنبه, 04 ارديبهشت 1398

هفته‌نامه شماره 555:  2 اردیبهشت 1398

خواستگار پر دردسر

- گروه حوادث

چندی پیش مردی به خواستگاری دختری رفت و پس از نامزدی، خانواده دختر متوجه شدند او زن و دو فرزند دارد. 

فرمانده انتظامی سیرجان در رابطه با این خبر گفت: چندی پیش یک نفر به خواستگاری دختری می‌رود و خانواده دختر می‌پذیرند و آنها با هم نامزد می‌شوند. به گفته‌ی سرهنگ محمدرضا ایران‌نژاد پس از مدتی که این دو نفر با هم نامزد بودند خانواده دختر متوجه می‌شوند که این مرد  قبلا ازدواج کرده و زن و دو فرزند دارد و به همین دلیل نامزدی را به هم می‌زنند. سرهنگ ایران‌نژاد افزود اما این فرد موضوع را نمی‌پذیرد و برای دختر مزاحمت‌هایی ایجاد می‌کند و به تهدید او می پردازد. این فرد اتهام‌های بی‌پایه و اساسی را در شبکه‌های اجتماعی به این دختر وارد می‌کرد. گفته بود اگر دختر با او رابطه نداشته باشد عکس‌های او را در فضای مجازی منتشر می‌کند. این موضوع باعث شد که خانواده این دختر از او شکایت کنند و پلیس فتای سیرجان این مرد را هفته گذشته دستگیر کرد. سرهنگ ایران‌نژاد افزود: این فرد پس از انتقال به پلیس فتا به این موضوع اقرار کرد. سروان مرتضی صفی‌پور رییس پلیس فتای سیرجان هم در این رابطه گفت: از خانواده‌ها می‌خواهیم وقتی کسی به خواستگاری دخترشان می‌آید ابتدا در مورد آن فرد تحقیق کنند و بدون تحقیق اجازه نامزد شدن ندهند. وی افزود در زمان نامزدی هم بهتر است روابط کنترل شده باشد تا مشکلاتی برای دختر به وجود نیاید.

سرقت پرایدِ زنی که مسافرکشی می‌کرد

- گروه حوادث

خودروی پراید زنی که با آن در آژانس کار می‌کرد و خرج فرزندش را می‌داد دو روز بعد از سرقت پیدا شد.

این زن به پاسارگاد گفت: یک خودروی پراید نقره‌ای مدل 92 داشتم که با آن در آژانس کار می‌کردم و خرج خودم و بچه‌ام را می‌دادم. وی ادامه داد: جمعه شب ساعت حدود یازده و نیم به پارک مسافر رفتم و خودروام را در خیابان بین پارک مسافر و شهربازی پارک کردم. حدود 45 دقیقه یا یک ساعت بعد برگشتم و دیدم خودروام نیست. موضوع را به پلیس اطلاع دادم. وی افزود: ماشینم دزدگیر نداشت و قفل فرمان هم نزده بودم اگر قفل فرمان می‌زدم نمی‌توانستند آن را ببرند. همان شب حالم بد شد و در بیمارستان بستری شدم و تا روز بعد ساعت 9 در بیمارستان بودم. خوشبختانه خودرو این زن صبح یکشنبه پیدا شد. سرهنگ شکوهی رییس پلیس آگاهی سیرجان در رابطه با پیدا شدن خودروی این زن در باسفهرجان گفت: با تلاش‌های ماموران انتظامی خودروی این زن پیدا شد و چند نفر مظنون نیز در همین رابطه شناسایی شدند. وی گفت: ما از شهروندان می‌خواهیم خودرو خود را به وسایل بازدارنده مجهز کنند. به گفته سرهنگ شکوهی بازکردن در خودروهای پراید کار سختی برای سارقان نیست و آنها با شیوه‌های خود به راحتی در را باز می‌کنند اما اگر خودرو دزدگیر و یا قفل فرمان داشته باشد، به راحتی سرقت نمی‌شود.

کشف 100 میلیارد ریال کالای قاچاق

- گروه حوادث

فرمانده انتظامی استان از کشف بیش از 100 میلیارد ریال کالای قاچاق در سیرجان، رفسنجان و کرمان خبر داد. سردار رضا بني اسدي‌فر گفت: پلیس آگاهی موفق به شناسایی سرشبکه ورود کالای قاچاق به استان کرمان شد. وی افزود: پلیس کرمان با انجام چند مرحله كار اطلاعاتی موفق شد روز گذشته همزمان در سه مرحله و به طور جداگانه در شهرستان‌های سیرجان، رفسنجان و مرکز استان انبارهای مورد استفاده سرشبکه توزیع کالای قاچاق را شناسایی و با هماهنگی دستگاه قضائی نسبت به ضبط اموال مکشوفه اقدام کند. وی گفت: کالای قاچاق مکشوفه شامل لوازم خانگی، ظروف و وسایل مورد استفاده در آشپزخانه به ارزش بالغ بر 100 میلیارد ریال است. سردار بنی اسدی‌فر با بیان اینکه سرشبکه توزیع کالای قاچاق در خارج از کشور به سر می‌برد، يادآور شد: پلیس کرمان به محض ورود این فرد به ایران با هماهنگی مبادی مربوطه سرشبکه توزیع کالای قاچاق را شناسایی و دستگیر کرد.