چاپ

مرگ چهار نفر در چهار تصادف

- گروه حوادث

در هفته‌ی گذشته چهار نفر در چهار تصادف در چاه‌های سیرجان جان خود را از دست دادند. سرهنگ محمد‌رضا ایران‌نژاد فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان گفت: هفته‌ی گذشته یک دستگاه خودروی پراید در کیلو‌متر 15 محور سیرجان- کرمان رو‌به‌روی صدا و سیما واژگون شد. به گفته‌ی رییس پلیس سیرجان در این حادثه عرشیا شمسی هشت ماهه جان خود را از دست داد. 

به گفته‌ی سرهنگ ایران‌نژاد در حادثه‌ی دیگری که در محور بلورد رخ داد دو دستگاه خودروی پژو 405 به یکدیگر برخورد کردند و در این حادثه زهرا پوریان یکی از سرنشینان جان خود را از دست داد. دلیل این حادثه نیز انحراف به چپ یکی از خودروها عنوان شد. 

رییس پلیس سیرجان افزود: چهاردهم ماه جاری یک دستگاه موتور‌سیکلت بنا به عللی به زمین برخورد کرد و سرنشین خودرو هفته‌ی گذشته جان خود را از دست داد. سرهنگ‌ ایران‌نژاد افزود: هفته‌ی گذشته در کیلومتر 35 محور سیرجان- شیراز یک خودرو پژو 405 با پنج سرنشین واژگون شد. در این سانحه نیز نجمه بنی‌ابراهیمی 36 ساله جان خود را از دست داد. 

به گفته‌ی رییس پلیس سیرجان یک دستگاه خودروی پراید نیز در محور‌های فرعی هماشهر از جاده منحرف شد و به درخت برخورد کرد. در این حادثه نیز یک نفر مجروح شد.

 سرهنگ ایران‌نژاد گفت: اکثر حوادث منجر به فوت در اثر واژگونی خودرو رخ می‌دهد و با کمی دقت و حوصله می‌توان از بروز این حوادث جلوگیری کرد. وی گفت: اگر راننده‌ها با سرعت بالا رانندگی نکنند و هنگام خستگی و خواب‌آلودگی خودرو را متوقف و استراحت کنند، واژگونی‌ها رخ نمی‌دهند. 

کشف 42 کیلوگرم تریاک از خودرو تیبا

ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر از یک دستگاه خودروی تیبا 42 کیلوگرم تریاک کشف کردند. سرهنگ محمد‌رضا ایران‌نژاد فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان گفت: روز شنبه ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر هنگام ایست بازرسی در محور سیرجان- بافت به یک دستگاه خودروی تیبا مشکوک شدند و با دستور ایست آن را متوقف کردند. ماموران پس از بازرسی از این خودرو 39 بسته تریاک به وزن 42 کیلو‌گرم کشف کردند و راننده و سرنشین که یک مرد و زن بودند را تحویل مراجع قضایی دادند. 

خرید مغازه با جعل امضا

- گروه حوادث

فردی که با جعل امضا و اثر انگشت، مغازه فردی را فروخته بود، دستگیر شد. سرهنگ محمد‌رضا ایران‌نژاد فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان گفت: فردی به پلیس مراجعه و عنوان کرد یک نفر با جعل امضا و اثر انگشت قولنامه‌ای را تهیه و مغازه من را به خودش فروخته است. سرهنگ ایران‌نژاد ادامه داد: ماموران پس از اخذ مجوزهای قضایی این فرد رادستگیر کردند و او به این موضوع اعتراف کرد.