رییس اتحادیه میوه و تره‌بار از واگذاری غرفه‌ها تا پایان سال خبر داد

سرانجام میدان تره‌بار بعد از 14 سال

- گروه خبر

سرانجام بعد 14 سال گره جابه‌جایی میدان تره‌بار باز شد. رییس اتحادیه میوه و تره‌بار با اعلام خبر آغاز عملیات کدگذاری و تسطیح زمین، ابراز امیدواری کرد تا پایان سال عملیات اجرایی و ساخت‌وسازها به پایان برسد و غرفه‌ها تحویل داده شوند.

- 6 ماهی که به سر نرسید

ماجرای جابه‌جایی میدان میوه و تره‌بار به دلیل مشکلات بهداشتی و ترافیکی و... به سال 82 برمی‌گردد. زمینی در ابتدای جاده بندرعباس به مزایده گذاشته شد و اتحادیه عمده‌فروشان میوه و تره‌بار سیرجان برنده مزایده شد و مقرر شد برای احداث میدان جدید 5 هکتار زمین به قیمت ۳۰1 میلیون و 5۰۰ هزار تومان به این اتحادیه واگذار شود. دی‌ماه همان سال رییس اتحادیه عمده فروشان میوه و تره‌بار در اعلام کرد:«ظرف مدت ۶ ماه میدان آبرومندی را می‌سازیم.» 6 ماهی که هنوز نرسیده و این پروژه به کلاف سردرگمی‌بدل شد.

- تمام مشکلات برطرف شده‌اند

«ورود اعضای جدید به اتحادیه» «در طرح قرار گرفتن زمین واگذار شده» «شبهاتی در رابطه با وجوه دریافت شده و نامشخص بودن محل هزینه آنها» «عدم پرداخت هزینه کامل واگذاری غرفه‌ها توسط اعضای اتحادیه» موضوعاتی بودند که هر کدام در مقطعی پیشبرد این پروژه را مختل کردند و فرماندار سیرجان گفت: «با هر کس که در پیشرفت این پروژه خللی وارد کند به شدت برخورد خواهد شد.» حالا رییس اتحادیه میوه و تره بار از رفع تمام موانع و مشکلات خبر می‌دهد: «در 21/1/97 توافقی بین اعضا صورت گرفت این گره کور با خودمان باز کردیم و در همین راستا طرح کدگذاری و تسطیع زمین انجام شد تا بعد از طراحی مراحل قانونی اجرا و ساخت و ساز شروع شود».

- نمی‌خواهم نبش قبر کنم

به عقیده قنبری حالا که مشکلات در حال حل شدن است بازگویی گذشته در این مرحله فایده‌ای ندارد: «‌قصد نبش قبر و بازگویی مسایل گذشته را ندارم. مهم این بود که مشکلات حل شود و استارت کار زده شود با مذاکره‌ای هم که با اعضا داشتم همه خواستار این هستند که هر چه سریع‌تر کارانجام شود. فقط نامهربانی برخی از افراد ذی‌نفع روال کار را کند می‌کند ولی تحت هیچ شرایطی کار را متوقف نمی‌کنیم.» رییس و اعضای اتحادیه عزمشان را برای اجرایی شدن این پروژه جزم کرده اند. قنبری می‌گوید «اگر در این زمینه پرداخت از سمت سهام‌داران کوتاهی یا تعللی شود طبق مقررات برخورد می‌شود. نمی‌توانیم یک جمع 80 نفری را فدای چند نفر زیاده‌خواهی کنیم که تا دیروز مسئول اتحادیه میدان تره بار بودند و امروز چون خودشان نتوانستند طرح را انجام دهند بخواهند جلوی کار را بگیرند. از طرفی طبق صورتجلسه، همه سهام‌داران متعهد شدند هر زمان که اتحادیه اعلام کند سهم‌شان را به موقع پرداخت کنند. مطمئنم با این شرایطی که پیش رو داریم به نتیجه می‌رسیم.»

- واریزی‌ها باید طبق مصوبه‌ باشد

با توجه به مشکلاتی و شبهات که درگذشته در رابطه با پرداخت‌ها پیش آمده بود، رییس اتحادیه از بازگشایی حساب جداگانه‌ای خبر داد: «حسابی جداگانه باز کرده‌ایم و حتی شرایط گذاشتیم و طبق مصوبات واریز پول تحت هیچ شرایطی به غیر از سهامداران پذیرفته نمی‌شود. از همه مردم می‌خواهم چنانچه پولی در این خصوص واریز کرده‌اند به ما اطلاع دهند و از این به بعد هم اگر چنانچه کسی مبلغی را به حساب واریز کند، حتما باید مصوبه کارگروه میدان تره‌بار را با فیش و نامه رسمی اتحادیه ممهور به مهر اتحادیه را داشته باشد. در غیر این صورت تنها فیش واریزی برای ما ملاک نیست.» قنبری همچنین درباره نحوه واگذاری غرفه‌ها گفت: «طبق مصوباتی که داشتیم غرفه‌ها طبق سنوات تقسیم‌بندی می‌شوند و همه اعضا این را پذیرفته اند و هیچ مشکلی هم نیست.» 

- تا پایان سال غرفه‌ها را تحویل می‌دهیم

رییس اتحادیه میوه و تره‌بار رفع موانع پیش روی اتحادیه را در نتیجه همکاری سهامداران و مسئولان دانست: « در میدان تره بار جدید طراحی روی 66 غرفه است. از همه همکاران و سهامداران تقاضا دارم مبلغی را که کارگروه میوه و تره‌بار تعیین می‌کند را به موقع پرداخت کنند. چرا که به سرانجام رسیدن کار و به موقع تحویل دادن آن در گرو پرداخت به موقع سهم مشخص شده است. در این صورت تا پایان سال و حتی زودتر کار را تمام می‌کنیم و تحویل می‌دهیم.»