نگران نباشيد، كانديداي رياست‌جمهوري نمي‌شوم

اعتماد: محمد جواد آذري‌جهرمي، وزير ارتباطات گفت: يكي از انتقادات به دولت  اين است كه در حوزه اطلاع‌رساني ضعيف عمل مي‌كند، چارچوب اطلاع‌رساني همين شفاف‌سازي‌هاست. برخي‌ جريان‌هاي سياسي مطرح مي‌كنند كه اين شفاف‌سازي به نوعي براي آينده و شركت در انتخابات رياست‌جمهوري است؛ به آنهايي كه نگراني اين مطلب را دارند بگوييد خيال‌شان راحت باشد، كانديداي رياست‌جمهوري نمي‌شوم.

توصیه مطهری به مجمع تشخیص مصلحت نظام

خبرآنلاین: علی مطهری ضمن ابراز خرسندی از مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد ورود اقلیت‌های مذهبی به شوراهای شهر و روستا، از مجمع خواست استفساریه قانون انتخابات مجلس درباره منع رد صلاحیت منتخب مردم در مجلس توسط شورای نگهبان را در اسرع وقت در دستور کار خود قرار دهد.پس از انتخاب مینو خالقی در انتخابات دوره دهم مجلس، شورای نگهبان اقدام به رد صلاحیت او کرد . در پی همین موضوع علی مطهری به همراه جمعی از نمایندگان استفساریه‌ای را مطرح کردند که امکان رد صلاحیت افراد پس از انتخابات از سوی شورای نگهبان وجود نداشته باشد.

موج جدید مهاجرت به دلیل شرایط اقتصادی در راه است

ایلنا: عضو هیات علمی موسسه مطالعات جمعیتی وزارت علوم و مدیرگروه مهاجرت پژوهشکده سیاستگذاری دانشگاه صنعتی شریف با بیان اینکه موج جدید مهاجرت به دلیل شرایط اقتصادی در راه است، گفت: وقتی امکان بهره‌مندی از نیروهای داخل کشور وجود ندارد، گزینه بهینه این خواهد بود که از مواهب اقتصادی حضور آنها در بازارهای اقتصادی سایر نقاط دنیا استفاده شود. بهرام صلواتی گفت: طبق آخرین آمار  ۵۱ هزار و ۶۰۰ دانشجو در کل دنیا داریم که از این حیث در رتبه ۱۵ دنیا قرار داریم و بیشتر مقصدشان به ترتیب آمریکا، ترکیه، کانادا،آلمان، ایتالیا و مالزی است.

واکنش‌ها به عروسی لاکچری پسر سفیر ایران

الف: ‌سیدمحمد‌مهدی صدرالساداتی در واکنش به عروسی لاکچری پسر سفیر ایران در دانمارک نوشته است؛«یکی از دوستان عکس‌های عروسی دیشب پسرتان را در اینستا دیده بود و از من سؤالی پرسید که نتوانستم خوب جواب دهم.ایشان گفت: سؤال من این است که قطعا یک هزارم این ملت هم نمی‌تواند در لاکچری‌ترین سالن‌های کشور (دانیال، شهرک غرب) و با ماشین بنز برای فرزندشان مراسم بگیرند، آیا شما خود را مسئول نمی‌دانید؟ یا اینکه قرار است فاتحه جمهوری اسلامی را بخوانیم؟