هیئت‌رییسه سابق اتحادیه میوه و تره‌بار در واکنش به اظهارات مرتضی قنبری: 

زیاده‌خواه نیستیم، حقمان را می‌خواهیم

 گروه خبر: انتشار خبر آغاز عملیات اجرایی ساخت میدان میوه و تره‌بار با عنوان «سرانجام میدان تره‌بار بعد از 14 سال» واکنش‌هایی را به همراه داشت. مختار شکوهمند و محمد نجمی هیئت‌رییسه سابق اتحادیه با حضور در دفتر نشریه نسبت به اظهارات مطرح شده در گزارش از زبان مرتضی قنبری رییس اتحادیه اعتراض کردند و آن را کذب محض خواندند.

شکوهمند در این باره گفت: «ما طبق قانون عمل کردیم و هیچ کاری را سر خود انجام نداده‌ایم و فرماندار، معاون فرماندار، مجمع امور صنفی در جلسات اتحادیه وقت حضور داشته‌اند.» شکوهمند در واکنش به این جمله که نامهربانی برخی افراد روال کار را کند می‌کند و قصد دارند جلوی کار را بگیرند گفت: «حدود 24 نفر از غرفه‌داران روی طرح قبلی ساخت‌و‌ساز کرده‌اند حالا آقای قنبری قصد دارد طرحی را که بابت آن مبلغ زیادی پرداخت شده و از شهرداری پروانه گرفتیم به هر دلیلی عوض کند. صحبت ما این است که اگر طرح مشکل دارد مهندس طرح موظف است آن را اصلاح کند نه اینکه طرح به طور کل عوض شود. حرف ما این است اگر می‌خواهد نقشه‌ها را عوض کند ایرادی ندارد اما باید ضرر و زیان ما را پرداخت کند و یا اینکه غرفه‌های ما را در نقشه جدید به همین شکل بسازد و تحویل دهد.» نجمی در تکمیل این موضوع می‌افزاید: «‌ما طبق قانون و بر اساس پروانه ساخت کار کردیم. حالا می‌خواهند غرفه‌ها را خراب کنند و طبق طرح جدید بسازند. اگر طرح را می‌خواهند عوض کنند ایرادی ندارد ولی جوابگوی یک میلیارد تومان هزینه‌ای که ما برای ساخت غرفه‌ها کردیم چه کسی است؟ می‌گویند اولویت‌تان را بالاتر می‌بریم برای من که 60 سال کاسب بودم تغییر اولویت چه فرقی می‌کند؟»

در گزارش هفته گذشته قنبری گفته بود: «‌نمی‌توانیم یک جمع 80 نفری را فدای چند نفر زیاده‌خواه کنیم که تا دیروز مسئول اتحادیه میدان تره بار بودند و امروز چون خودشان نتوانستند طرح را انجام دهند بخواهند جلوی کار را بگیرند» اعضای هیئت‌رییسه سابق نسبت به این موضوع هم اعتراض داشتند. شکوهمند گفت: «ما زیاده‌خواه نیستیم و حق‌مان را می‌خواهیم چرا که در صورت تخریب ساخت‌وسازها ضرر زیادی متوجه غرفه‌داران می‌شود. بسیاری از غرفه‌داران به دنبال گرفتن پایان کار هستند ولی ایشان می‌خواهد طرح و نقشه‌ها را عوض کند.» وی در توضیح بیشتر افزود: «ایشان که ما را زیاده‌خواه خوانده نسبت به این موضوعات باید توضیح دهد مثلا باسکولی حدود 8 سال پیش با مشارکت و پول اعضا خریداری شد که فقط درآمد یک سال آن بین اعضا تقسیم شد یا اینکه در طول این 7 سالی که رییس اتحادیه شده پروانه ساخت را تمدید نکرده و حالا باید 450 میلیون تومان به شهرداری جریمه بپردازد. مسئول پرداخت این خسارت و جریمه سنگین کیست که بر دوش اعضای اتحادیه افتاده است؟ در صورتی که اگر سر وقت پروانه تمدید شده بود مبلغی ناچیز می شد چرا که ما هر سال فقط با پرداخت پنج میلیون تومان پروانه ساخت را تمدید می‌کردیم و مورد دیگر آنکه ایشان حق عضویت را از سالی 400 هزار تومان برای هر نفر به 850 هزار تومان رسانده است. این موارد را شفاف‌سازی کند که این پول‌ها در کجا و چگونه هزینه می‌شوند.» هیئت رییسه سابق اتحادیه در پایان برای ساخت میدان میوه و تره‌بار اعلام همکاری کردند. شکوهمند در این باره گفت: «هیچ‌کس نیست که از مستاجری خوشش بیاید. اگر رییس اتحادیه بخواهد این میدان را بسازد و صادقانه رفتار کند و شفاف‌سازی کند ما کمکش می کنیم.» نجمی هم آمادگی خود جهت ساخت را اعلام کرد: «‌بنده به همراه آقای علی خضری (معاون فعلی اتحادیه) حاضریم کل میدان را طبق طرح و نقشه‌های قبلی در کمترین زمان ممکن بسازیم بدون اینکه حتی یک ریال از اعضا پول دریافت کنیم و طبق صورت جلسه قبل به افراد تحویل دهیم و در زمان تحویل به قیمت روز پول ساخت‌و‌سازها را دریافت کنیم».