کشف خودرو سرقتی 

- گروه حوادث: ماموران انتظامی سیرجان یک دستگاه پراید سرقتی را کشف کردند. سرهنگ‌ایران‌نژاد فرمانده انتظامی سیرجان گفت: ماموران انتظامی در یکی از خیابان‌های سیرجان به یک خودرو پراید مشکوک شده و پلاک خودرو را استعلام می‌کنند. به گفته رییس پلیس سیرجان پس از استعلام متوجه می‌شوند که خودرو سابقه سرقت دارد. ماموران، خودرو را به پارکینگ منتقل و سارق را دستگیر می‌کنند. این فرد پس از انتقال به کلانتری می‌گوید چند ماه پیش این خودرو را از یکی از خیابان‌های حاشیه شهر سرقت کردم و تا الان با آن تردد می‌کردم. سرهنگ ایران‌نژاد گفت: از شهروندان می‌خواهیم که برای خودروی خود مخصوصا خودروی پراید وسایل باز‌دارنده مثل دزدگیر، قفل‌ فرمان و... نصب کنند. وی ادامه داد: باز‌کردن در خودروهای پراید با مدل پایین بسیار راحت است. وی از شهروندان خواست خودروی خود را در مکان‌های خلوت پارک نکنند. 

دستگیری سارق منزل

- گروه حوادث: مامورن پلیس آگاهی سارقان یک منزل مسکونی را دستگیر کردند. فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان گفت: در اردیبهشت‌ماه امسال یک باب منزل مسکونی در خیابان‌ اصلی شهر مورد دستبرد سارق و یا سارقان قرار گرفت. سارق و یا سارقان نیمه‌های شب و پس از آنکه مطمئن بودند کسی در خانه نیست وارد آنجا شده و پول، طلا و وسایل گران‌قیمت را به سرقت ‌بردند. سرهنگ محمد‌رضا ایران‌نژاد افزود: کارشناسان اداره آگاهی سیرجان تحقیق در این رابطه را آغاز کردند و پس از تحقیقات به سر‌نخ‌هایی در رابطه با این سرقت دست یافتند و توانستند هفته‌ی قبل یک نفر سارق را شناسایی و دستگیر کنند. او پس از انتقال به آگاهی به این سرقت اعتراف کرد. این سارق در بازجویی‌های فنی دو نفر مال‌خر را معرفی کرد. از بازرسی از منزل این دو مال‌خر نیز مقدار قابل‌ توجهی وسیله‌ی سرقتی کشف شد. سرهنگ ایران‌نژاد گفت: تحقیقات بیش‌تر در این رابطه ادامه دارد و به زودی زوایای دیگری از این پرونده روشن می‌شود. 

امتیازات جدید ایثارگری درخصوص کسر خدمت

- گروه حوادث: به ازای هرماه جبهه، درصد جانبازی و هرماه اسارت والدین، ۱۲ روز کسرخدمت به مشمولان تعلق می‌گیرد. فرمانده انتظامی سیرجان گفت: طبق مصوبه قبلی، سالی ۲۰ هزار نفر با بالاترین سطح ایثارگری می‌توانستند از این تسهیلات بهره‌مند شوند که با تلاش‌های صورت گرفته این امکان فراهم شده که فرزندان همه ایثارگران بدون هیچ گونه محدودیتی از لحاظ زمانی وسنی بتوانند از این امتیاز بهره‌مند  شوند. 

وی با بیان این مطلب که در آینده نزدیک این کسرخدمت اجرایی می‌شود، افزود: با تصویب نهایی این قانون، برای افرادی که منتظر تغییرات و تحولات نهایی بوده اند، فرصت خوبی ایجاد شده تا اقدامات لازم را برای شروع به خدمت  و عدم ورود به غیبت انجام دهند. وی افزود: مشمولان واجد شرایط کسرخدمت ایثارگری با امتیاز ۲۸ و ۲۹ همچنان می‌توانند برای ثبت درخواست خود به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰) مراجعه کنند.‏ سرهنگ‌ محمد‌رضا ایران‌نژاد همچنین در خصوص تعیین تکلیف مشمولان غایب گفت: قانون جریمه مشمولان غایب تنها تا پایان سال ۹۷ اجرا می‌شود. وی عنوان کرد: آن دسته از افرادی که واجد شرایط قانون جریمه مشمولان غایب هستند، می‌توانند با پرداخت نقدی یا اقساطی مبلغ جریمه، وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف کنند. سرهنگ‌ ایران‌نژاد ادامه داد: با بررسی‌های صورت گرفته در بین مشمولان غایب، گروهی مبتلا به بیماری روحی، روانی و جسمی هستند که برای معافیت پزشکی اقدام نکرده‌اند و به علت عدم تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود، برای انجام اموری مانند بیمه، خروج از کشور و... دچار مشکل شده‌اند، این دسته از مشمولان می‌بایست از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) برای معافیت پزشکی اقدام کنند تا اسامی آنان از لیست مشمولان غایب حذف شود. این مقام مسئول افزود: افرادی که در سال‌های گذشته خدمت کرده‌ند، ولی به دلایلی مانند عدم تعویض کارت قدیمی پایان خدمت به هوشمند یا عدم دریافت کارت پایان خدمت، در لیست مشمولان غایب قرار دارند نیز می‌بایست از طریق دفاتر (پلیس+۱۰) برای صدور کارت پایان خدمت اقدام کنند.