دستگیری 22 خرده‌فروش مواد مخدر  

- گروه حوادث: ماموران انتظامی شهرستان سیرجان در یک طرح ضربتی 22 خرده‌فروش مواد مخدر را دستگیر کردند. سرهنگ محمد‌رضا ایران‌نژاد فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان در این رابطه گفت: طرح ارتقای امنیت اجتماعی و برخورد با خرده‌فروشان مواد مخدر از پنج‌شنبه‌‌ی هفته‌ی قبل آغاز و تا یک‌شنبه ادامه داشت. در این طرح تمامی واحدهای انتظامی با کارهای اطلاعاتی شناسایی خرده‌فروشان را آغاز کردند. سرهنگ ایران‌نژاد افزود: ماموران پس از شناسایی، کار دستگیری این خرده‌فروشان را آغاز کردند و از روز پنج‌شنبه تا یک‌شنبه 22 نفر از این خرده‌فروشان را دستگیر کردند. در این رابطه بیش از هشت کیلوگرم تریاک و 40 گرم هروئین هم کشف شد. ماموران انتظامی 12 معتاد پر‌خطر را نیز دستگیر کرده و تحویل کمپ ترک اعتیاد دادند. وی ادامه داد: فرماندهی انتظامی سیرجان برخورد جدی با خرده‌فروشان مواد مخدر را در دستور کار دارد و ما هم از شهروندان می‌خواهیم هر‌گونه اطلاع در مورد خرید و فروش مواد مخدر را با شماره 110 در میان بگذارند.

سیرجان - کرمان ششمین محور تلفات جاده‌ای استان

- گروه حوادث: محور سیرجان - کرمان رتبه ششم تصادفات جاده‌ای استان کرمان را به خود اختصاص داد. 

مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان کرمان گزارشی از تصادفات سال گذشته جاده‌های استان کرمان را منتشر کرده است. در این گزارش محور کرمان - بم با 52 نفر فوتی رتبه اول را دارد. محور جیرفت - کهنوج با 35 نفر فوتی‏، محور باغین - انار با 32 نفر فوتی، محور رودلار - زهکلوت با 27 نفر فوتی، محور کرمان - بافت با 22 نفر فوتی، محور کرمان - سیرجان با 19 نفر فوتی و  محور شهربابک - انار با 17 نفر فوتی در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

 دکترسید محمدصابری مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی در همایش ارتقاء فرهنگ ترافیک استان کرمان اظهار کرد: در سال گذشته ۱۰۹۹ نفر در تصادفات استان کرمان جان خود را از دست داده و تعداد۵۴۵۶۷ هزار نفر مجروح شده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه مهم ترین عامل، عامل انسانی است، افزود: علت اصلی در تصادفات، بی‌احتیاطی و عامل انسانی است.

صابری افزود: در اكثر تصادفات افراد دچار مصدوميت گردن و مهره‌ها مي‌شوند در اين موارد بايد بسيار با دقت عمل كرد. بدون توجه به نوع تصادف و ميزان مصدوميت حتما به گردن مصدوم آتل ببنديد و اگر چنين وسيله‌ای نداريد با دست سر و گردن مصدوم را بی‌حرکت کنید. اگر دوره كمك‌های اوليه را نگذرانده‌ايد و نسبت به كمك‌های اوليه بی‌اطلاع هستيد عاقلانه‌ترين كار اينست كه مصدوم را تكان ندهيد و تا رسيدن آمبولانس اجازه ندهيد كسی مصدوم را تكان دهد.