کدام شهروند سیرجانی شبیه کلینت ایستوود است؟

 گروه خبر

«در جستجوی کلینت ایستوود» نام فیلمی از علیرضا رسولی‌نژاد کارگردان سیرجانی است که تصویربرداری آن در سیرجان شروع شده و تا پایان فروردین ادامه دارد. علیرضا رسولی‌نژاد پیش از این فیلم‌های «صحنه‌های خارجی»، «مینور/ماژور» و «صحنه‌هایی از زندگی یک کارآگاه» را کارگردانی کرده است. او که در پایتخت زندگی می‌کند با یک گروه چهار نفره به سیرجان آمده و تصویربرداری را از چند روز پیش آغاز کرده است. 

رسولی‌نژاد به پاسارگاد می‌گوید: «در جستجوی کلینت ایستوود» یک فیلم مستند سینمایی است که خط داستانی خفیفی هم دارد. این فیلم ماجرای آدمی است که عکس یک باغ نمونه را در روستای ایزدآباد سیرجان در روزنامه می‌بیند. این باغ در سراسر کشور به عنوان باغ نمونه انتخاب شده است. در این عکس چند نفر هستند که یکی از آنها شبیه کلینت‌ایستوود کارگردان و بازیگر مشهور سینمای هالیوود است. این فرد که عکاس هم هست برای عکاسی و ثبت این شهروند شبیه کلینت ایستوود، راهی سیرجان می‌شود. رسولی‌نژاد افزود: این فرد بدون شناخت از سیرجان‏، از تهران با قطار راهی سیرجان می‌شود که این آدمِ شبیه کلینت ایستوود را پیدا کند. او به سیرجان می‌آید و پرس‌و‌جو را آغاز می‌کند. او در حین این جست‌وجو با آدم‌ها و موقعیت‌های تازه‌ای مواجه می‌شود.

رسولی‌نژاد کار طرح و پژوهش و فیلمنامه‌نویسی را هم بر عهده دارد و به همراه مرکز گسترش سینمای مستند تجربه تهیه‌کنند این فیلم است. «در جستجوی کلینت ایستوود» بعد از  اتمام و شرکت در جشنواره سینما حقیقت قرار است در بخش سینمای هنر و تجربه اکران شود. 

وی در پاسخ به این سؤال که چه شد تصمیم به ساخت فیلم در سیرجان گرفتید گفت: همیشه دنبال فرصتی بودم که در مورد سیرجان که زادگاهم است یک فیلم بسازم. ولی نمی‌خواستم یک کار کلیشه‌ای باشد و یک فیلمی بسازم که مثلا با تمام آدم‌های سرشناس به صورت کلیشه‌ای مصاحبه کنم. در این فیلم از طریق این جست‌وجو با سرک کشیدن به گوشه و کنار سیرجان، این شهر معرفی می‌شود. وی افزود: برای تصویربرداری یک‌ماه برنامه‌ریزی کرده بودیم ولی به دلیل اینکه مسافرتی برای تصویربردار ما به آلمان پیش آمده تصویربرداری را آخر فروردین تمام می‌کنیم. به گفته‌ی وی قسمت دوم تصویربرداری هم در تابستان موقع برداشت پسته انجام می‌شود. به گفته‌ی رسولی‌نژاد بعد از بازگشت به تهران تدوین فیلم را شروع می‌کنم. دو سه ماهی درگیر کارهای فیلم هستیم که بتوانیم فیلم را به جشنواره سینما حقیقت در آذرماه برسانیم.

تصویربردار این فیلم رضا تیموری‏، صدابردار شاهین پورداداشی ‏و دستیار تصویربردار و عکاس سهیل سیم‌صباحی هستند. وی در ادامه گفت: کلینت ایستوود بهانه‌ای است که به این شهر و منطقه بپردازیم و البته به طور ضمنی اشاره‌ای هم به حال و هوای فیلم‌های کلینت ایستوود داشته باشیم.

 

وی از شهروندانی که شبیه کلینت ایستوود هستند خواست عکس و نامشان را از طریق تلگرام یا واتساپ به این شماره 09028576151 ارسال کنند.