قاضی‌ها مراقب «ناز زنان وکیل» باشند

 پاسارگاد
رییس دیوان عالی کشور گفت : در دستگاه قضا باید حرکت تازه، تفکر نو، ابتکار و خلاقیت جدیدی ایجاد شود تا مشکلات اساسی در این حوزه رفع شود.
به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید‌احمد مرتضوی مقدم روز پنجشنبه در آیین تجلیل از قضات و کارکنان نمونه اداری دادگستری استان کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی اولین رییس قوه قضاییه افزود: باید حرکت تازه، تفکر نو، ابتکار و خلاقیت جدیدی در دستگاه قضا ایجاد شود تا مشکلات اساسی از جمله ورودی پرونده‌ها، عدم دسترسی مردم به مسئولان و از این قبیل برطرف شود.
رییس دیوان عالی کشور از ایجاد انگیزه خدمت در بین کارکنان دستگاه قضا، افزایش کیفیت آرا در پرونده های قضایی، خلاقیت، ابتکار و هنر در حوزه‌های مختلف قضا را به عنوان شاخص‌های تحول در دستگاه قضا عنوان کرد.
وی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری مینی بر اینکه به قاضی فاسد رحم نکنید افزود: ارتباطات غیراخلاقی و پول، دو مقوله ای که بیشترین لغزش را در بین قضات و همکاران دستگاه قضا ایجاد می کند.
رییس دیوان عالی کشور با اشاره به اینکه به عنوان پیشگیری قضات باید مواظب بانوان وکیل باشند تصریح کرد: برخی از آنها با ناز کردن سعی می‌کنند که قاضی را جلب رفتارهای خود کنند که باید مواظب بود و خوشبختانه قضات ما هوشیار و مقاوم هستند.
در این نشست از جمعی از کارکنان و قضات دستگاه قضا استان کرمان تجلیل شد.