سرقت کابل مسی باعث پسرفت در ارتباطات ثابت شده است

جماران: محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات، در حساب توییتری خود نوشت: «‌سرقت کابل مسی به فراگیری رسیده است، حدود ۶۰۰ نقطه در کشور با سرقت کابل مواجهند و به نوعی با پسرفت در ارتباطات ثابت مواجهند‌. این قابل قبول نیست.  از مخابرات ایران خواسته‌ام ضمن مذاکره با مسئولین انتظامی محلی، تاپایان شهریور همه نقاط را مجددا به شبکه وصل کنند!»

کشف حجاب در حریم عمومی جرم است

عصرایران:   جانشین فرمانده ناجا از برخورد قانونی پلیس با هنجارشکنان و کشف حجاب در حریم عمومی تاکید کرد و گفت: کشف حجاب در حریم عمومی جرم است و پلیس با آن برخورد می‌کند. سردار ایوب سلیمانی گفت: تحقیقات علمی و دانشگاهی نشان می‌دهد که ۹۰ درصد مردم به حجاب و پوشش اسلامی اعتقاد دارند. این تحقیقات نشان می‌دهد که ۴۰ درصد به حجاب شرعی و حدود ۵۰ درصد به حجاب عرفی اعتقاد دارند. از نظر نیروی انتظامی این دسته از هنجارشکنان چند درصد جزئی بیشتر نیستند و پلیس در برخورد با آنها نیز قاطع عمل می‌کند.

 اولویت مسئولان مسایل سیاسی است

خبرآنلاین:صفایی‌فراهانی گفت: مشکل امروز کشور نه اصولگراست و نه اصلاح طلب بلکه مشکل اساسی، مدیریتی است که به صورت وحشتناکی از مسائل علمی فاصله گرفته است، اکثر مدیران دارای این پتانسیل لازم نیستند مدیری که در یک کشور خشک بیش از ۷۰ درصد آب را از دست می دهد مسلم است که از دانش روز فاصله جدی دارد. کشور ترکیه در روز چقدر بنزین مصرف می کند و ما با همان میزان جمعیت ۱۰ برابر ترکیه بنزین مصرف داریم! و این موضوع نشات گرفته از آن است که اولویت مسئولان مسایل سیاسی است!

رتبه بسیار بد ایران در فرار مالیاتی

خبرآنلاین: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بر اساس ارزیابی‌های بانک جهانی، رتبه کشور در «پرداخت مالیات» در  بین ۱۹۰ کشور جهان، نامناسب است.سعید زرندی گفت: محورهای مالیاتی که مدنظر بانک جهانی است علاوه بر نرخ، زمان و تعداد دفعات دریافت مالیات، مؤلفه‌هایی همچون «زمان لازم برای دریافت مستندات»، «زمان لازم برای استرداد مالیات بر ارزش‌افزوده» و... را در نظر گرفته که ایران در این شاخص‌ها، وضعیت مناسبی نداشته و بدین ترتیب شاهد وخیم‌تر شدن رتبه کشور در این بخش بوده‌ایم، به‌طوری‌که در سال‌های گذشته رتبه کشور در این شاخص ۵۰ رتبه تنزل داشته است.