دوتابعیتی‌ها اجازه کاندیداتوری در انتخابات مجلس را ندارند

ایسنا: سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور  از اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس و ممانعت از کاندیداتوری افراد دوتابعیتی در انتخابات مجلس در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد. اصغر سلیمی گفت: بر اساس تصمیم امروز کمیسیون افراد دوتابعیتی یا با تابعیت مضاعف و یا دارای اجازه اقامت دائم در کشور های خارجی نمی توانند برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس ثبت نام کنند. همچنین التزام عملی به اسلام برای کاندیداهای مسلمان به معنای انجام واجبات و عدم اصرار بر محرمات تعریف شده است.

کمر افرادی را که با امنیت جامعه بازی می‌کنند، می‌شکنیم

انتخاب:آیت الله رییسی اظهار کرد: سال ۷۳ زمانی که به عنوان رییس سازمان بازرسی کل کشور منصوب شدم پرونده‌ای با فساد ۲۳ میلیارد تومانی مطرح شد و بعد از آن پرونده‌ای با رقم بیشتر و متهمان متفاوت مطرح شد و این موضوع ادامه داشت تا به پرونده فساد سه هزار میلیاردی رسیدیم. در تمام پرونده‌های فساد ارقام و متهمان متفاوت بودند، اما جنس پرونده‌ها یکی بود و اگر نظام پولی و بانکی اصلاح نشود هر روز شاهد یک پرونده خواهیم بود. وی افزود: ما باید بر روی پرونده‌های مفاسد تمرکز کنیم و کمر افرادی را که با رندی با امنیت جامعه بازی می‌کنند، بشکنیم.

برای آموزش‌و‌پرورش وزیر زن انتخاب کنید

جماران: فائزه هاشمی رفسنجانی خطاب به رییس‌جمهور گفت: ما زنان جامعه از شما انتظار داریم حالا که این فرصت به وجود آمده تا بار دیگر نسبت به انتصاب وزیر آموزش و پرورش اقدامی انجام دهید، یک وزیر زن را معرفی کنید. وی با بیان اینکه عملکرد روحانی نباید کمتر از احمدی‌نژاد باشد، گفت: آقای احمدی‌نژاد وزیر زن داشت. بحث اصلی این است که آقای روحانی نیز وزیر زن را معرفی کند و انتخاب را به عهده مجلس بگذارد.

رتبه 8 از 10 ایران در جهان از نظر مخاطرات طبیعی

عصرایران: مشاورمعاون وزارت بهداشت در مدیریت کاهش خطر بلایا گفت: ایران از نظر جمعیت تحت تاثیر مخاطرات طبیعی نیز جزء ۱۰ کشور اول دنیاست. به همین دلیل لازم است برنامه‌هایی جهت جلب مشارکت جامعه برای مقابله با مخاطرات طراحی و اجرا شود. دکتر محمداسماعیل مطلق ، مشاورمعاون وزارت بهداشت  در مدیریت کاهش خطر بلایا گفت: شایع‌ترین مخاطره کشور سیل است که طی سالیان اخیر ۶۱ درصد کل مخاطرات را تشکیل داده است.