برایشان مهم نیست با نردبان «مصباح» وارد مجلس شوند یا «عارف»

ایسنا: دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین گفت: برخی برای‌شان مهم نیست از نردبان عارف یا حداد عادل یا آیت‌الله مصباح بالا بروند بلکه تنها هدف‌شان رفتن به مجلس است. محمدرضا باهنر با اشاره به لزوم وحدت اصولگرایان در انتخابات مجلس یازدهم، اظهار کرد: در این دوره جامعه روحانیت قرار نیست به طور مستقل لیست بدهد بلکه در پی وحدت‌بخشی به اصولگرایان است. وی افزود: در هر دوره ۶۰ درصد از نمایندگان دوره قبل رأی نمی‌آورند و این دوره پیش‌بینی می‌کنم ۸۰ درصد نمایندگان رأی نیاورند اما این به‌ معنای عوض شدن جریان سیاسی حاکم بر مجلس نیست.

علم‌الهدی باید پاسخگو باشد نه مدعی

خبرفوری: محمدعلی ابطحی در یادداشتی نوشت: هنجارشکنی در همه جای ایران بد است. معالجه هنجارشکنی راهکار خودش را دارد و با دوگانه سیاحتی-زیارتی کردن مشهد این مشکل حل نمی‌شود. هنجارشکنان مشهدی که گهگاه مورد انتقاد آیت‌الله علم‌الهدی قرار می‌گیرند، سن اجتماعی‌شان به اندازه سن امامت جمعه ایشان است. آیت‌الله با این‌همه امکانات تبلیغی باید پاسخ‌گوی این هنجارشکنی‌های مشهدی‌ها باشد؛ نه مدعی.

سطح فساد در ایران با 10 سال پیش قابل مقایسه نیست

عصرایران:  «سطح فساد کنونی با ۱۰ سال پیش قابل مقایسه نیست. در واقع تا این حد منابع نداشتیم که بخواهیم این گونه ریخت و پاش کنیم.» سعید لیلاز، اقتصاددان در نشستی تحت عنوان «سرطان فساد» گفت: تا زمانی که سهم نفت در تولید ناخالص داخلی ایران از یک حد معینی پایین‌تر نیاید، وضعیت همین گونه خواهد بود. به عقیده من هر گاه نسبت درآمد‌های نفتی در تولید ناخالص داخلی کشور به ۱۰ درصد برسد، خطر تکرار پوپولیسم را از سر خواهیم گذراند.

به نمایندگان رانت‌خوار، باج می‌دهند تا بمانند

خبرآنلاین: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه افرادی که ایران خودرو و سایپا را اداره می‌کنند افراد تازه‌به‌دوران‌رسیده نیستند، گفت: این افراد باج را به نمایندگان مجلس فرصت‌طلب، رانت‌خوار و زیاده‌خواه می‌دهند. احمد توکلی در پاسخ به این سؤال که آیا مشکل صنعت خودرو با روی کارآمدن مدیران کارآمد حل خواهد شد؟ گفت: صنعت خودرو کشور ایراد ساختاری دارد چرا که برخی خودروسازی را محل روزی خود می دانند.